Polonia 1912 Leszno
Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 

Sponsorzy klubu

Sport w Lesznie

II faza I ligi w Lesznie Kręglarstwo 2013-01-29 13:48:02
Z tygodniowym opóźnieniem rozegrano w Lesznie pierwszy turniej II fazy rozgrywek I ligi - zawody w Grupie "F". Termin został przełożony na prośbę klubu "Czarna Kula" Poznań po niespodziewanej śmierci Leszka Żurczaka

Grupę "F", na podstawie rezultatów pierwszej fazy rozgrywek I ligi utworzyły dwa zespoły "Czarnej Kuli" Poznań, "Polonia" Łaziska Górne oraz "Polonia 1912" Leszno, bedąca gospodarzem turnieju rozegranego 26 stycznia 2013 roku.
Same zawody, punktowane według nowych zasad, przyniosły kilka dobrych wyników a do tego sporo emocjonującej gry. Gospodarze "Polonia 1912" Leszno tym razem desygnowali do gry znacznie bardziej rutynowany zespół niż we wcześniejszych turniejach, chociaż i tak ze względów regulaminowych nie ze wszystkich graczy mogli skorzystać. Wiąże się to ze startami superligi i wynikającymi z tego tytułu zakazami.
Tym razem grę w "Polonii 1912" rozpoczął trener Zygmunt Felenberg, od kilku lat startujący bardzo sporadycznie. Zyga zaczął przyzwoicie od wyniku 541 i w swoim bardzo wyrównanym bloku uzyskał drugi wynik, robiąc jednak zbyt dużo dziur. Najlepszy rezultat w tym bloku uzyskał Marcin Szostok z Łazisk (546).
W drugim bloku znów o najwyższy rezultat, a co za tym idzie podpunkty do końcowej tabeli, rywalizowali zawodnicy z Leszna i z Łazisk. Minimalnie - wynikiem 572 - "polonista" z Leszna Jakub Bergmann zdołał wyprzedzić Anetę Szostek z Łazisk, która wykulała wynik 571.
Jako trzeci w "Polonii 1912" przystąpił do gry Kamil Kozłowski. "Koza" zaczął znakomicie ale chyba przestraszył się wyniku i w efekcie skończył z rezultatem 526, zbyt niskim jak na początkowe oczekiwania. Fantastycznie wypadła  za to Renata Skrzypczak z "Polonii" Łaziska. Jej wynik 586 kręgli to i najwyższe osiągnięcie turnieju Grupy "F" i nowy rekord obiektu w Lesznie w kategorii juniorek po jego modernizacji.
Ostatni blok przyniósł dużo emocji jeśli chodzi o końcowe rozstrzygnięcie. Maciej Chudy uzyskał sporą przewagę nad Kamilem Fajkusem z Łazisk i niemal do końca grał o turniejowe zwycięstwo dla "Polonii 1912". Ale kapitalny finisz zaprezentował Maciej Dokowicz z "Czarnej Kuli" I i to on uzyskał najwyższy wynik 550, minimalnie wyprzedzając Chudego (546).
W tej sytuacji obie "Polonie" zgromadziły identyczny dorobek w małych punktach, co przełożyło się na taką samą ilość punktów turniejowych dla obu tych zespołów do tabeli Grupy "F". Na miejscu 3 skończył grę pierwszy zespół "Czarnej Kuli" Poznań a najsłabiej wypadła druga drużyna klubu z Poznania.
Drugi i zarazem ostatni turniej tej grupy I ligi w drugiej fazie rozgrywek zostanie rozegrany w Poznaniu.

PROTOKÓŁ 

Sekcja kręglarska

Polonia 1912 Leszno
Kręgielnia
ul. Strzelecka 9

REZERWACJA KRĘGIELNI:
65 529 87 28

Tabele ligowe

1 Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. KK Dziewiątka Amica Wronki II    
3. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
4. Pilica Tomaszów Mazowiecki    
5. Start Gostyń    
6. Tucholanka Tuchola    
7. KK Dziewiątka Amica Wronki I    
M Klub M PKT
1. Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
3. KK Dziewiątka Amica Wronki    
4. Dębinki Gdańsk    
5. Czarna Kula Poznań    
6. MLKS Tucholanka Tuchola    
7. TPK Wejherowo    

Kadry kręglarzy

Piotr Kieliba
 Filip Glapiak
Mateusz Klecha
Hubert Klupieć
Mikołaj Konopka
Kamil Kozłowski
 Mikołaj Piosik
Alan Rybiński
 Adrian Szulc
 Michał Szulc
Bartosz Włodarczyk
 Szymon Kaliski
Michał Tomaszewski
 Daniel Włodarkiewicz
 Anna Chwastyniak
 Nicoletta Dudziak
Dorota Kwapisz
 Joanna Lajtke
 Monika Leciejewska
 Jolanta Stępczak
 Beata Włodarczyk (w rozgr.klub. Victoria Bamberg)
 Natalia Włodarczyk
 

MŚ w kręglarstwie klasycznym

Projekt i wykonanie serwisu Danno Design & Media
Strony internetowe Leszno | Videofilmowanie Leszno | Ogłoszenia Leszno | Leszno Sport