Polonia 1912 Leszno
Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 

Sponsorzy klubu

Sport w Lesznie

I znów na czterech frontach... Kręglarstwo 2013-12-02 17:22:16
Dwa razy w superlidze i dwa razy w I lidze wystapiły kręglarskie zespoły "Polonii 1912" Leszno z efektem pół na pół.

Zacznijmy tym razem od pań, które rozpoczęły runde rewanżową od wyjazdu do Gdańska. Niestety "polonistki" uległy gospodyniom. Wynik meczu 4:1 (2151:2108) dla "Dębinek" choć zespół z Leszna mógł się pokusić o zwycięstwo meczowe. Czegoś jednak na dwutorówce w Gdańsku drużynie z Leszna zabrakło.
W pierwszym pojedynku Anna Chwastyniak długo była bliższa zwycięstwa niż Natalia Postrożny. Pierwsze 2 tory dla Ani. Trzeci minimalnie dla Postrożny ale po 90 rzutach Chwastyniak prowadzi 2:1 z 16 kręglami przewagi. Ostatni tor jednak dla Natalii Postrożny, która finiszem wyszarpuje zwycięstwo kręglami 549:539 przy remisowych setach.
W drugim pojedynku Monika Marażewska przegrywa wyraźnie seta pierwszego i nieznacznie seta drugiego z Ewą Iwicką i następuje w "Polonii" zmiana - w lidze debiutuje Natalia Włodarczyk. Set nr 3 wyraźnie dla Iwickiej ale ostatnia "30" dla coraz pewniej grającej Włodarczyk. Niemniej jednak kolejny punkt dla "Dębinek" i wyraźny sukces Iwickiej 552:493 przy pojedynkach 3:1.
Nie ma przełomu w kolejnej rywalizacji. Chociaż Jolanta Jaś uzyskuje w końcowym rozrachunku lepszy rezultat niż Maja Olszewska (535:530 dla zawodniczki "Polonii 1912") to kolejny punkt wędruje na konto "Dębinek" jako że Olszewska zwycięża 3:1 w setach. Szkoda ale zaważyły słabsze pełne Joli Jaś.
W ostatnim pojedynku "Polonia" wywalcza punkt ale niestety jest to już tylko punkt na niewielką poprawę nastrojów. Joanna Lajtke gra pewniej od Karoliny Serwińskiej i zwycięża i w setach (3,5:0,5) i w kręglach 541:520. To w ogólnym rozrachunku niestety za mało i 3 punkty (2 + bonus za dwumecz) wędrują na konto "Dębinek" Gdańsk.
Nie zwalnia tempa superligowa drużyna męska "Polonii 1912" Leszno. Lider tabeli wywalczył kolejne 2 punkty w wyjazdowej potyczce na gorącym terenie w Tarnowie Podgórnym z drugim zespołem "Alfy Vector". Tym razem uzyskano niższe wyniki niz w potyczce "Polonii" z "Alfą I" ale emocji znów nie brakowało.
Pierwszy blok przyniósł obu drużynom po 1 punkcie ale przy niewielkiej łącznej przewadze "Polonii" mającej 18 kręgli górki.
Bartosz Włodarczyk grał w sumie dokładniej niż Dawid Strzelczak i po przegraniu 1 seta, w kolejnych już punktował zawodnika zespołu gospodarzy. W efekcie "Włodarz" - znów świetnie zbierający - pokonał Strzelczaka 3:1 różnicą 19 kręgli (574:555).
Rozgrywany równolegle pojedynek pomiędzy Jarosławem Bonkiem i Mikołajem Konopką to najbardziej wyrównana konfrontacja w tym meczu. Po dwóch wygranych torach przez "Jamesa", Konopka zabrał się za odrabianie strat doprowadzając do remisu 2:2 w setach ale o 1 kręgiel lepszy okazał się zawodnik z Tarnowa wygrywając 575:574. Co ciekawe obaj niemal bliźniaczo grali i do pełnych i do zbieranych ale "Kret" miał jeden rzut zerowy - chyba na miarę porażki w pojedynku.
W drugim bloku goście przeżywali huśtawkę nastrojów. Filip Glapiak nie sprostał Marcinowi Grzesiakowi i szybko było wiadomo, że punkt zdobędzie zawodnik gospodarzy ale Glapiak ostatnim torem zmniejszył rozmiary przegranej choć uległ Grzesiakowi 1:3 (520:545).
Horror zafundował sobie i drużynie Piotr Kieliba. Piciu przegrał dwa sety z Tomaszem Masłowskim ale mozolne odrabianie strat i rutyna pozwoliły jednak Kielibie na odniesienie zwycięstwa. Piciu ostatecznie przy remisie 2:2 wypunktował Masłowskiego lepszym wynikiem w kręglach 565:539.
W końcowym rozrachunku siódme zwycięstwo odniosła "Polonia 1912" Leszno w stosunku 3:2 przy wynikach w kręglach 2233:2214.
Jeszcze w tym roku, tuż przed Świętami, "Polonia 1912" Leszno rozegra ostatni mecz pierwszej rundy superligi, w Lesznie z "Sokołem" Brzesko.

W I lidze, w grupie "C" mocniejszy zespół "Polonii" Leszno pojechał na turniej do Łazisk a więc niemal na "swoje" tory, bo przecież do Łazisk zostały przeniesione 4 tory z kręgielni "Polonii" Leszno.
Wbrew oczekiwaniom padły w Łaziskach dość niskie rezultaty ale drużyna "Polonii 1912" osiągnęła cel wygrywając turniej po bardzo zacietej walce pomiędzy wszystkimi zespołami. "Polonia 1912" zbijając 2063 kręgle wyprzedziła o 1 kręgiel zespół "Czarnej Kuli" Poznań (2062) i o ponad 40 "kołków" miejscową "Polonię" Łaziska (2021).
Dla zespołu z Leszna, w kolejności gry punktowali: Michał Szulc 526, Maciej Chudy 498, Adrian Szulc 506 i Mikołaj Piosik 533.
Najskuteczniejszym zawodnikiem turnieju w Łaziskach był gracz gospodarzy Marcin Szostok - autor wyniku 547.
Z tej najbardziej wyrównanej grupy do walki o wyższe cele w II fazie rozgrywek awansowały obie "Polonie" - z Leszna i z Łazisk.
Nie dał rady rywalom zespół "Polonii 1912" rywalizujacy w grupie "B". Tu poza zasięgiem wszystkich ekip był "Start" Gostyń z Dutkiewiczem, Katarzyńskim i Osiewiczem w składzie. Dwa wyniki powyżej 600, jeden powyżej 580 sprawiły, że rywale o pokonaniu "Startu" nawet nie mogli marzyć. W "Polonii 1912" najlepiej sprawiła się Jolanta Stępczak. Jola grając obok Włodka Dutkiewicza poprawiła swoją życiówkę aż o 30 kręgli, zbijając ich 545. Hubert Klupieć uzyskał wynik 533, Alan Rybiński 506, bo "stanął" po 2 torach. Grające po 60 rzutów Anna Matecka i Dorota Kwapisz były niestety zagubione na własnych torach zbijając zaledwie 471 kręgli.
Warto odnotować bardzo dobry start Katarzyny Mroczkiewicz z Wronek, która wynikiem 561kręgli poprawiła rekord kręgielni w Lesznie w kategorii juniorek młodszych.

Sekcja kręglarska

Polonia 1912 Leszno
Kręgielnia
ul. Strzelecka 9

REZERWACJA KRĘGIELNI:
65 529 87 28

Tabele ligowe

1 Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. KK Dziewiątka Amica Wronki II    
3. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
4. Pilica Tomaszów Mazowiecki    
5. Start Gostyń    
6. Tucholanka Tuchola    
7. KK Dziewiątka Amica Wronki I    
M Klub M PKT
1. Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
3. KK Dziewiątka Amica Wronki    
4. Dębinki Gdańsk    
5. Czarna Kula Poznań    
6. MLKS Tucholanka Tuchola    
7. TPK Wejherowo    

Kadry kręglarzy

Piotr Kieliba
 Filip Glapiak
Mateusz Klecha
Hubert Klupieć
Mikołaj Konopka
Kamil Kozłowski
 Mikołaj Piosik
Alan Rybiński
 Adrian Szulc
 Michał Szulc
Bartosz Włodarczyk
 Szymon Kaliski
Michał Tomaszewski
 Daniel Włodarkiewicz
 Anna Chwastyniak
 Nicoletta Dudziak
Dorota Kwapisz
 Joanna Lajtke
 Monika Leciejewska
 Jolanta Stępczak
 Beata Włodarczyk (w rozgr.klub. Victoria Bamberg)
 Natalia Włodarczyk
 

MŚ w kręglarstwie klasycznym

Projekt i wykonanie serwisu Danno Design & Media
Strony internetowe Leszno | Videofilmowanie Leszno | Ogłoszenia Leszno | Leszno Sport