Polonia 1912 Leszno
Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 

Sponsorzy klubu

Sport w Lesznie

Grudniowe starty leszczyńskiej młodzieży Kręglarstwo 2018-01-10 08:12:21
Pierwsze dwa grudniowe weekendy były pracowite dla młodych kręglarzy "Polonii 1912" Leszno.

Mistrzostwa Polski Młodzików: Sieraków 1-3.12.2017

Na kręgielni w Sierakowie rozegrano na początku grudnia Mistrzostwa Polski Młodzików (U-14). Dla wszystkich zawodników "Polonii" biorących udział w Mistrzostwach był to pierwszy start na sierakowskich torach.
"Polonię" reprezentowała jedna młodziczka i czterech młodzików a efektem startu były dwa brązowe medale. Trochę mało patrząc na potencjał zawodników i ich wyniki z innych zawodów.
Marika Dudzik startowała tylko indywidualnie i uzyskała 14 wynik zawodów: 447 kręgli. Do awansu do finału zabrakło dokładnie 10 "kołków" i na pewno finał był w zasięgu młodziczki z Leszna. Stało się jednak inaczej. A medale powędrowały do "Pilicy" Tomaszów (Małgorzata Kompa), OSiR-u Tarnowo (Marta Stachowiak) i "Dziewiątki" Wronki (Emilia Konieczna).
Na medale liczyliśmy wśród młodzików, mając ku temu uzasadnione podstawy. I te medale "Polonia" wywalczyła ale niedosyt sportowy pozostał.
W klasyfikacji par Filip Łochowicz i Mateusz Kraczewski wywalczyli krążek brązowy z wynikiem 989 kręgli (Filip 516, Mateusz 473). Złoto było na wyciągnięcie ręki bo Krzysztof Bartkowiak z Michałem Bonkiem z tarnowskiego OSiR-u uzyskali wynik 993 a srebrna para z Wronek: Krzysztof Przewoźny i Tobiasz Wilk 990. No ale dwójka zawodników powinna zagrać na dobrym poziomie a niestety Mateusz Kraczewski zagrał poniżej mozliwości. Druga para "Polonii 1912" - Piotrek Kraczewski i Antek Nowacki zbijając 931 kręgli sklasyfikowana została na 10 miejscu.
Do finału indywidualnego awansowali Filip Łochowicz z miejsca 3 (516) i Piotr Kraczewski z pozycji 11 (481). Poza finałem i dopiero na miejscu 16 jeden z faworytów czyli Mateusz Kraczewski z wynikiem 473 i Antek Nowacki na pozycji 26 (450). O tym, że Mateusz Kraczewski grać wysoko potrafi, przekonał ten zawodnik tydzień później podczas zawodów młodzieżowych w Poznaniu.
W finale indywidualnym obaj "poloniści" zagrali nieco słabiej niż w eliminacjach ale Filip Łochowicz utrzymał miejsce na podium, wywalczając medal brązowy z wynikiem łącznym 1003. Piotrek Kraczewski zakończył Mistrzostwa Polski młodzików na miejscu 14 z wynikiem 908.
Na indywidualnym podium młodzików w Sierakowie stanęli: Michał Bonk (OSiR Tarnowo Podgórne) - 1025; Krzysztof Przewoźny ("Dziewiątka" Wronki) - 1016; Filip Łochowicz ("Polonia" Leszno) - 1003.

Memoriał W. Zielińskiego i J. Krukowskiego: Poznań 7-10.12.2017

Na te tradycyjne grudniowe zawody w kategoriach młodzieżowych "Polonia 1912" wysłała sześcioro zawodników, którzy generalnie spisali się dobrze.
W gronie dzieci zagrał Krzysztof Kraczewski zajmując 5 miejsce w łącznej klasyfikacji chłopców i dziewczynek z uzyskanym w dwóch startach wynikiem 538.
Kategoria młodzików była sportowym popisem dwójki "polonistów": Mateusza Kraczewskiego i Filipa Łochowicza. Po eliminacjach prowadził Filip z rezultatem 508 a Mateusz zajmował pozycję 5 po zbiciu 484 kręgli. Finał przypominał zawody memoriałowe z Gostynia z listopada 2017 roku. Mateusz Kraczewski zaatakował bardzo skutecznie uzyskując wynik 547 i łącznie 1031. Do tak wysoko zawieszonej poprzeczki nie "doskoczył" żaden z rywali i Mateusz Kraczewski wygrał poznański Memoriał. Drugie miejsce dla regularnego Filipa Łochowicza (znów 508 i łącznie 1016). Najniższy stopień memoriałowego podium dla Igora Kolonko z Łazisk (999).
Można tylko zadać retoryczne pytanie dlaczego tak dobrze nie było tydzień wcześniej w Sierakowie podczas Mistrzostw Polski młodzików?
Gra leszczyńskich juniorek młodszych przyniosła nam i radość i rozczarowanie. Zdecydowanie poniżej możliwości zagrały Nicoletta Dudziak (10 miejsce z wynikiem 464) i Angelika Ciszewska (16 miejsce i tylko 410 zbitych kręgli). Dobrze za to wypadła Ania Łochowicz. Ania uzyskała trzeci wynik eliminacji (510), w finale zagrała na podobnym poziomie (502) i mając w dorobku rezultat końcowy 1012 stanęła na 3 miejscu memoriałowego podium. Anię wyprzedziły Julia Sidło (1057) i Wiktoria Jądrzyk (1021).
Nieliczna ekipa "Polonii 1912" Leszno zajęła 3 miejsce w klasyfikacji klubowej XXXVIII Memoriału Wojciecha Zielińskiego i Jerzego Krukowskiego w Poznaniu.
Poznański Memoriał zaliczany jest do cyklu Młodzieżowego Grand Prix Polski, w którym po 3 turniejach wśród młodzików lideruje Filip Łochowicz (540 pkt) a 4 jest Mateusz Kraczewski (480). Wśród juniorek młodszych 5 lokatę zajmuje Anna Łochowicz (450 pkt) a tuż za nią jest Nicoletta Dudziak (440). Obie mają niewielką stratę do miejsc na podium cyklu. Angelika Ciszewska jest 10 ale już z dużą stratą punktową - ma w dorobku 260 pkt.

Sekcja kręglarska

Polonia 1912 Leszno
Kręgielnia
ul. Strzelecka 9

REZERWACJA KRĘGIELNI:
65 529 87 28

Tabele ligowe

1 Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. KK Dziewiątka Amica Wronki II    
3. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
4. Pilica Tomaszów Mazowiecki    
5. Start Gostyń    
6. Tucholanka Tuchola    
7. KK Dziewiątka Amica Wronki I    
M Klub M PKT
1. Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
3. KK Dziewiątka Amica Wronki    
4. Dębinki Gdańsk    
5. Czarna Kula Poznań    
6. MLKS Tucholanka Tuchola    
7. TPK Wejherowo    

Kadry kręglarzy

Piotr Kieliba
 Filip Glapiak
Mateusz Klecha
Hubert Klupieć
Mikołaj Konopka
Kamil Kozłowski
 Mikołaj Piosik
Alan Rybiński
 Adrian Szulc
 Michał Szulc
Bartosz Włodarczyk
 Szymon Kaliski
Michał Tomaszewski
 Daniel Włodarkiewicz
 Anna Chwastyniak
 Nicoletta Dudziak
Dorota Kwapisz
 Joanna Lajtke
 Monika Leciejewska
 Jolanta Stępczak
 Beata Włodarczyk (w rozgr.klub. Victoria Bamberg)
 Natalia Włodarczyk
 

MŚ w kręglarstwie klasycznym

Projekt i wykonanie serwisu Danno Design & Media
Strony internetowe Leszno | Videofilmowanie Leszno | Ogłoszenia Leszno | Leszno Sport