Polonia 1912 Leszno
Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 

Sponsorzy klubu

Sport w Lesznie

Grudniowe starty kręglarzy Polonii 1912 Kręglarstwo 2016-12-27 17:22:19
Dużo gier mieli w grudniu kręglarze "Polonii" Leszno ale z różnych powodów te starty nie zostały na klubowym portalu opisane. Pora odrobić zaległości.

1. "Barbórkowa" kolejka ligowa

4 grudnia oba zespoły ligowe rozgrywały mecze wyjazdowe. I tylko to łączy te mecze. Wyniki i nastroje po meczach kobiet i mężczyzn były diametralnie różne.
Panie gościły na kręgielni "Czarnej Kuli" i uległy gospodyniom 5:1 (2079:2035). Czasu od meczu już upłynęło sporo i nie ma sensu rozpisywać się szczegółowo nad każdym pojedynkiem. Porażka jest faktem. W drużynie z Leszna tylko Joanna Lajtke zagrała na dobrym poziomie i tylko ona wywalczyła punkt pokonując Justynę Krzyżostaniak 552:516 (w setach 3:1) ale w początkowej fazie meczu Asia męczyła się dość mocno. Pozostałe zawodniczki "Polonii" grające w tym spotkaniu doznały porażek i niestety pokazały niewiele dobrej gry o czym mówią uzyskane wyniki: 513 Anny Chwastyniak, 486 Natalii Włodarczyk i 484 Moniki Leciejewskiej.
Dużo lepsze nastroje mieli panowie po meczu we Wronkach wygranym 7:1 (3604:3341) a wisienkami na torcie były rezultaty Mikołaja Konopki - 652 i Mateusza Klechy - 633. Dla "Klechena" to kolejna w tym sezonie życiówka. Pozostali "poloniści" nie przekroczyli bariery 600 punktów, za to zagrali na bardzo podobnym poziomie uzyskując następujące wyniki: Piotr Kieliba 587, Adrian Szulc 586, Bartosz Włodarczyk 575 i Michał Szulc 571. Średni wynik zespołu przekraczający 600 punktów pozwalał myśleć o ciekawym meczu Ligi Mistrzów z węgierskim Repcelaki SE tydzień później.

2. Liga Mistrzów: "Polonia 1912" - Repcelaki SE (10 grudnia 2016).

Rewanżowy mecz kręglarskiej Ligi Mistrzów, rozegrany 10 grudnia w Lesznie był na pewno wydarzeniem sportowym dużej rangi. Wypełniona po brzegi kręgielnia aż huczała od dopingu dla obu drużyn, bo gościliśmy też sporą grupę kibiców węgierskich.
Spodziewaliśmy się w Lesznie wielkich "grzmotów" i zmian na tablicy rekordów, tymczasem po tym meczu nowy jest tylko drużynowy "męski" rekord kręgielni. Czy to znaczy, że poziom nie był wysoki? Był wysoki ale oczekiwania były większe.
Zespół Repcelaki SE wygrał w Lesznie z "Polonią" 6:2 (3693:3536) ale najlepszy wynik to 637 przy większych apetytach. Nieco słabiej niż oczekiwano zagrali ci potencjalnie najlepsi zawodnicy ekipy węgierskiej (Kakuk, Brancsek, Zapletan), lepiej ci o mniej znanych nazwiskach (Voros, Ritter).
W pierwszym bloku mieliśmy jeden znakomity pojedynek stoczony przez Michała Szulca z Milanem Vorosem. Wygrał "Buliś" 3:1 chociaż minimalnie lepszy wynik w kręglach uzyskał Voros (636:633). W tym samym bloku meczu największa gwiazda zespołu Repcelaki - Levente Kakuk pokonał 3,5:0,5 Bartka Włodarczyka (622:576).
Nadzieje na niezły wynik końcowy skończyły się po drugim bloku. Piotr Kieliba mimo równej i niezłej gry nie sprostał Tamasowi Ritterowi i zszedł z torów pokonany w stosunku 3:1 ulegając też w kręglach autorowi najlepszego wyniku meczu 594:637. Mateusz Klecha grał z Janosem Brancskiem - jednym z najlepszych w tej chwili juniorów na świecie. Brancsek dość szybko uzyskał wyraźną przewagę i choć w setach 3 i 4 nie był już tak skuteczny, to pokonał Klechę gładko 4:0 przy wynikach 623:561.
Kolejny z węgierskich asów - Zsombor Zapletan męczył się na leszczyńskiej kręgielni ale pokonał "Adisa" Szulca 3:1 przy rezultatach 604:574. Tak naprawdę wielkie możliwości pokazał Zapletan tylko na początku zbiórek drugiego seta, zbierając 4 układy w 5 rzutach (9, 9, 9, 6+3 i 9). Drugi punkt dla "Polonii" wywalczył Mikołaj Konopka pokonując Zoltana Morica kręglami 598:571 przy remisie 2:2 dzięki skutecznemu swojemu finiszowi i słabemu ostatniemu setowi Węgra.
Na pewno w Lidze Mistrzów wygrał zespół lepszy. Ale warto podkreślić kapitalną atmosferę na kręgielni w Lesznie. Za tę atmosferę, za doping dla obu drużyn dziękował wszystkim podczas zakończenia meczu jego sędzia Dieter Tretter. No cóż. Oby takie pojedynki zdarzały się częściej.
Warto też odnotować na meczu obecność lokalnych mediów i obszerne serwisy fotograficzne opublikowane po meczu na lokalnych portalach internetowych i miejscowej telewizji.

3. Młodzieżowe zawody w Poznaniu.

W tym samym czasie co mecz Ligi Mistrzów, młodzi kręglarze rywalizowali w Poznaniu w Memoriale Wojciecha Zielińskiego i Jerzego Krukowskiego. Średnio liczna (8 zawodników) ale mocna ekipa "Polonii" pokazała się z dobrej strony, wprowadzając do finałów siedmioro zawodników. Do pełni szczęścia zabrakło tylko zwycięstwa w którejś kategorii.
W grupie dzieci, która podczas poznańskiego Memoriału klasyfikowana jest razem (dziewczynki i chłopcy) cała trójka z "Polonii" awansowała do finału z udziałem ośmiorga zawodników. Najlepiej wypadła Weronika Gbiorczyk zajmując drugie miejsce z łącznym wynikiem 640, będąc jednocześnie najlepszą z dziewczynek. Tuż za podium Krzysztof Kraczewski (581 i miejsce 4) i Oliwia Karwatka (572 i lokata 5).
Również trzy juniorki młodsze z Leszna awansowały do finału. Druga po eliminacjach była Nicoletta Dudziak (550), czwarta Angelika Ciszewska (515) a siódma Anna Łochowicz (474). O ile w eliminacjach kilka zawodniczek (w tym wymienione już "polonistki" Dudziak i Ciszewska) zagrały dość wysoko, o tyle finał był generalnie grą nerwów przy znacznie niższym poziomie. Ostatecznie Nicoletta Dudziak zajęła drugie miejsce z wynikiem 1050 jako jedyna uzyskując wynik 500. Ale memoriał Nika przegrała 3 kręglami z Katarzyną Mroczkiewicz. Ciszewska i Łochowicz wypadły w końcowej klasyfikacji słabiej kończąc zawody na miejscu 5 (Ciszewska) i 7 (Łochowicz).
Do finału juniorów młodszych awansował Alan Rybiński z pozycji ósmej (wynik 501). W finale Alan zagrał już lepiej i po zbiciu 533 kręgli (razem 1034) awansował na miejsce 6 w końcowej klasyfikacji swojej kategorii wiekowej. Poza finałem Viktor Gruszczyński a wynik 442 dał mu 22 lokatę.
W klasyfikacji klubowej "Polonia 1912" Leszno zajęła 3 miejsce.

Sekcja kręglarska

Polonia 1912 Leszno
Kręgielnia
ul. Strzelecka 9

REZERWACJA KRĘGIELNI:
65 529 87 28

Tabele ligowe

1 Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. KK Dziewiątka Amica Wronki II    
3. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
4. Pilica Tomaszów Mazowiecki    
5. Start Gostyń    
6. Tucholanka Tuchola    
7. KK Dziewiątka Amica Wronki I    
M Klub M PKT
1. Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
3. KK Dziewiątka Amica Wronki    
4. Dębinki Gdańsk    
5. Czarna Kula Poznań    
6. MLKS Tucholanka Tuchola    
7. TPK Wejherowo    

Kadry kręglarzy

Piotr Kieliba
 Filip Glapiak
Mateusz Klecha
Hubert Klupieć
Mikołaj Konopka
Kamil Kozłowski
 Mikołaj Piosik
Alan Rybiński
 Adrian Szulc
 Michał Szulc
Bartosz Włodarczyk
 Szymon Kaliski
Michał Tomaszewski
 Daniel Włodarkiewicz
 Anna Chwastyniak
 Nicoletta Dudziak
Dorota Kwapisz
 Joanna Lajtke
 Monika Leciejewska
 Jolanta Stępczak
 Beata Włodarczyk (w rozgr.klub. Victoria Bamberg)
 Natalia Włodarczyk
 

MŚ w kręglarstwie klasycznym

Projekt i wykonanie serwisu Danno Design & Media
Strony internetowe Leszno | Videofilmowanie Leszno | Ogłoszenia Leszno | Leszno Sport