Polonia 1912 Leszno

 

Sponsorzy klubu

 
Grudniowe mecze ligowe Kręglarstwo 2020-01-10 16:19:12
Grudzień nie był zbyt dobrym miesiącem dla naszych zespołów ligowych. Trzy mecze, tylko jedna wygrana i jeden bonus.

Pierwszego grudnia nasi ligowcy rozgrywali spotkania wyjazdowe. Panie w Tucholi, panowie we Wronkach. Niestety oba mecze zakończyły się porażkami ekip "Polonii 1912" Leszno.

Tucholanka - Polonia (kobiety)

Żeńskli zespół "Polonii" spisał się w Tucholi mocno poniżej oczekiwań przegrywając na tucholskiej kręgielni 1:5 (2081:2148). W zasadzie pierwszy blok juz ustawił mecz pod wygraną gospodyń. Po grze pierwszych par było 2:0 dla "Tucholanki" z przewagą gospodyń wynoszącą 77 kręgli. Ani Ania Chwastyniak ani Angelika Ciszewska nie zachwyciły przegrywając po 3:1 odpowiednio z Izabelą Szczukowską i Magdaleną Wysocką.
Liczyliśmy, że w drugim bloku odrobimy straty. Niestety tylko Asia Lajtke - Glapiak pokonała swoją rywalkę (a właściwie dwie rywalki): Alinę Pstrąg-Wiligała i Natalię Schweissing. Nicoletta Dudziak nie dała rady koleżance z kadry U-23, Natalii Bucholc, najskuteczniejszej zawodniczce tego meczu.
Na osłodę został dziewczynom z Leszna tylko punkt bonusowy. No cóż. Dobre i to.

Dziewiątka - Polonia (mężczyźni)

Choć gospodarze byli zdecydowanym faworytem i ostatecznie wygrali z "Polonią" 7:1 (3576:3341), to mecz we Wronkach miał szanse mieć zgoła odmienne oblicze.
Po pierwszym bloku było we Wronkach 1:1, choć mogło być 2:0 dla "Polonii" Leszno. Mateusz Klecha wygrał z kręglami z Mateuszem Goździkiem. Niestety nie wywalczył punktu Kamil Kozłowski, choć jeszcze po ostatnich pełnych miał przewagę nad Maciejem Olczykiem. To był pierwszy ważny moment nie po myśli "polonistów" mimo szansy na sukces.
Drugi ważny moment, znów nie po myśli zespołu z Leszna miał miejsce w pojedynku Mateusza Kraczewskiego z Arkiem Stacheckim. Młodzian z Leszna w wyrównanym pojedynku jeszcze na 4 rzuty przed końcem pojedynku wygrywał ze Stacheckim. Cóż z tego. Ostatnie 4 rzuty Arka to: 9, 9, 9 i 8. Taka seria może zdołować każdego zawodnika. W tym samym bloku Maciej Kląskała niestety wręcz "rozbił" Patryka Konarkowskiego i Szymona Kaliskiego.
Ostatni blok już bez historii. Mimo w sumie niezłej gry i Antek Nowacki i Adrian Szulc przegrywają z grającymi mocno powyżej 600 Gracjanem Machajem i Bartkiem Krugiem.
Na pewno pozytywami tego meczu po stronie "Polonii" była coraz lepsza postawa juniorów młodszych: Mateusza Kraczewskiego i Antka Nowackiego.

Polonia - Czarna Kula (mężczyźni)

Ten mecz miał być nadzieją na wygraną z bonusem. Co prawda w pierwszej rundzie "Polonia" poległa 2:6 w Poznaniu ale dobra postawa większości zawodników w meczu tydzień wcześniej we Wronkach rokowała nieźle przed meczem w Lesznie.
"Polonia" pokonała "Czarną Kulę" 6:2 ale w bilansie obu spotkań więcej setów ugrali poznaniacy i to oni wywalczyli bonus a "Polonia" 2 punkty za zwycięstwo w meczu.
A zaczęło się dobrze. Mateusz Klecha po ciężkim boju pokonał Karola Nowaka. Antek Nowacki miał 2 rywali (Wiktor Nowak i Karol Kęsy) ale uporał się z nimi dość wyraźnie. Dobry początek został więc zrobiony.
Blok drugi to wygrana Patryka Konarkowskiego z Sebastianem Piosikiem ale niestety porażka Mateusza Kraczewskiego i Kamila Kozłowskiego z Arturem Piosikiem. Kraczewski z powodu urazu pleców został zmieniony pod koniec 3 seta. Można gdybać, co by było, gdyby "Mate" był w pełni zdrowia. Ale nie gdybajmy.
I blok ostatni. Adrian Szulc po początkowych problemach wygrywa z Borysem Piastą. Niestety dla "Polonii" drugi pojedynek tego bloku to porażka Szymka Kaliskiego i debiutującego w lidze Piotra Kraczewskiego z rutyniarzem Januszem Adamczakiem.
Jak wspomniano "Polonia" pokonała "Czarną Kulę" 6:2 (3360:3286) ale w bilansie dwumeczu nie zdołała wzbogacić się o punkt bonusowy.

Sekcja kręglarska

Polonia 1912 Leszno
Kręgielnia
ul. Strzelecka 9

REZERWACJA KRĘGIELNI:
65 529 87 28

Tabele ligowe

1 Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. KK Dziewiątka Amica Wronki II    
3. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
4. Pilica Tomaszów Mazowiecki    
5. Start Gostyń    
6. Tucholanka Tuchola    
7. KK Dziewiątka Amica Wronki I    
M Klub M PKT
1. Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
3. KK Dziewiątka Amica Wronki    
4. Dębinki Gdańsk    
5. Czarna Kula Poznań    
6. MLKS Tucholanka Tuchola    
7. TPK Wejherowo    

Kadry kręglarzy

Piotr Kieliba
 Filip Glapiak
Mateusz Klecha
Hubert Klupieć
Mikołaj Konopka
Kamil Kozłowski
 Mikołaj Piosik
Alan Rybiński
 Adrian Szulc
 Michał Szulc
Bartosz Włodarczyk
 Szymon Kaliski
Michał Tomaszewski
 Daniel Włodarkiewicz
 Anna Chwastyniak
 Nicoletta Dudziak
Dorota Kwapisz
 Joanna Lajtke
 Monika Leciejewska
 Jolanta Stępczak
 Beata Włodarczyk (w rozgr.klub. Victoria Bamberg)
 Natalia Włodarczyk
 

MŚ w kręglarstwie klasycznym

Projekt i wykonanie serwisu Danno Design & Media
Strony internetowe Leszno | Videofilmowanie Leszno | Ogłoszenia Leszno | Leszno Sport