Polonia 1912 Leszno
Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 

Sponsorzy klubu

Sport w Lesznie

Grand Prix Polski dla Konopy i Konopki Kręglarstwo 2013-04-08 15:30:54
18 Puchar Alfy w Tarnowie Podgórnym zakończył cykl Grand Prix Polski w sezonie 2012/2013. Turniej w Tarnowie i cały cykl Grand Prix zakończyły sie zwycięstwami "polonistów" z Leszna: Kingi Konopy i Mikołaja Konopki.

O ile jednak triumf Kingi w końcowej klasyfikacji był niemal pewny jeszcze przed zawodami, to wygrana Mikołaja nastąpiła po znakomitej walce do końca tarnowskiego turnieju.
Zawody Pucharu Alfy sypnęły dobrymi wynikami. Nie zabrakło "sześćsetek" - licznych u mężczyzn i jednej u kobiet.
Jeszcze przed rozpoczęciem zawodów wiadomym było, że wśród pań tylko niespodziewany kataklizm może odebrać Kindze Konopie końcowy sukces. Kataklizmu nie było. Był za to kolejny dobry start Kingi i kolejna w tym sezonie "600" w wykonaniu tej zawodniczki. Na tę przysłowiową "wisienkę na torcie" trzeba było poczekać do finału. Jednak już po eliminacjach Kinga Konopa objęła prowadzenie z rezultatem 577. Kinia wyprzedzała Basię Danek, która wykulała 574 kręgle. Dobrą postawe z ostatnich meczy "Polonii 1912" potwierdziła Anna Chwastyniak uzyskując trzeci wynik fazy eliminacyjnej (567). A tuż za Anią, z wynikami 565 znajdowały się Małgorzata Leopold i Beata Śmiglak. Na dalszych miejscach też było dosyć tłoczno, jeśli chodzi o uzyskane wyniki.
Nie dostały się do finału dwie pozostałe zawodniczki z "Polonii" Leszno - Joanna Lajtke i Monika Marażewska.
Finał w świetnym stylu zagrały Aneta Szostek i Natalia Postrożny. Obie uzyskały wyniki po 579 i objęły prowadzenie przed startem czołowej czwórki zawodniczek z eliminacji, mając w dorobku odpowiednio 1133 (Szostek) i 1131 (Postrożny). Takie wyniki mogły dawać tej dwójce zawodniczek jakieś nadzieje na końcowe podium Pucharu Alfy. I to podium rzeczywiście Aneta i Natalia wywalczyły zajmując ostatecznie 2 i 3 lokatę. Jeśli miały jakieś ciche nadzieje na zwycięstwo w Tarnowie Podgórnym, to liderka eliminacji i cyklu Grand Prix Kinga Konopa szybko te nadzieje rozwiała. Kinia jest rzeczywiście w roku 2013 w bardzo dobrej formie. Jak tylko przełamała po raz pierwszy w sezonie barierę 600 kręgli, to czyni to dosyć regularnie. Wcześniej miała w karierze kilka takich wyników ale w dużym odstępie czasu. W Tarnowie uczyniła to po raz szósty w bieżącym sezonie i jest praktycznie jedyną zawodniczką polskiej ligi grającą dość regularnie na takim pułapie. Tym razem było to równe 600, co w połączeniu z wynikiem z eliminacji dało jej wynik 1177 i wyraźne zwycięstwo nad wspomnianymi wcześniej Szostek (1133) i Postrożny (1131) a także Leopold (1130) i Chwastyniak (1123). Ania Chwastyniak dwoma prostymi błędami zniweczyła sobie szansę na drugie miejsce w Pucharze Alfy.
O wiele więcej emocji towarzyszyło zmaganiom mężczyzn. Tu losy i wygranej w Pucharze Alfy i w cyklu Grand Prix ważyły się do ostatnich rzutów a emocje sięgały zenitu.
Już w eliminacjach uzyskano kilka wysokich rezultatów a prym wiódł Tadeusz Śliwiński z rezultatem 629 - najwyższym w całym turnieju. Za plecami Tadeusza usadowili się Jakub Osiewicz (609) i Michał Dębicki (608) ale dwójka "polonistów" Piotr Kieliba i Mikołaj Konopka miała rezultaty eliminacyjne powyżej 590 kręgli: Kieliba 597, Konopka 591 i zajmowała lokaty tuż za trójką liderów. Smaczku zawodom dodawał fakt, że liderzy cyklu Grand Prix a więc Leszek Torka i mający 10 punktów w GP mniej Mikołaj Konopka mieli zagrać w finale w tym samym bloku zawodników z miejsc 5-8 po eliminacjach.
Do finału nie wszedł trzeci z "polonistów" grających w Tarnowie Podgórnym - Bartosz Włodarczyk.
A w finale emocji było co niemiara. Świetnie zagrał dopiero 10 po eliminacjach zwycięzca z Wronek Marcin Grzesiak, który po finałowej grze na poziomie 618 kręgli objął fotel lidera z wynikiem 1195. Blok finalistów 5-8 z udziałem Konopki i Torki był okrasą finałów. Obaj zagrali niemal identycznie: "Leon" 624, "Kret" 622 i wysunęli sie na czoło. Prowadził Konopka z wynikiem łącznym 1213 a "Leon" miał w dorobku 1206 kręgli. taka sytuacja sprawiała, że mogli zakończyć rozgrywki Grand Prix z tą samą ilościa punktów, jeśli nikt ich nie rozdzieli. Jednak rozdzieliło ich dwóch zawodników w jakże ciekawych okolicznościach. Jakub Osiewicz - najrówniej grający zawodnik Pucharu Alfy zbił 604 kręgle i zrównał sie wynikiem z Konopką (1213). Z kolei lider po pierwszym dniu Tadeusz Śliwiński stracił swoją przewagę ale jego końcowy wynik był identyczny jak Leszka Torki, czyli 1206. Zgodnie z przepisami decydowały zbierane a uwzględniając ten element gry, końcowa kolejność w Tarnowie Podgórnym była następująca: Mikołaj Konopka (1213), Jakub Osiewicz (1213), Tadeusz Śliwiński (1206), Leszek Torka (1206). A za nimi Marcin Grzesiak (1195), Piotr Kieliba (1190) i Jarosław Bonk (1182). Kolejni zawodnicy mieli już bardzo dużą stratę.
W końcowej klasyfikacji Grand Prix Polski 2012/2013 wśród kobiet zwyciężyła zdecydowanie Kinga Konopa z dorobkiem 960 punktów (na 1000 możliwych). Kinia wyprzedziła Barbarę Danek (840) i Joannę Neczyńską (790).
Wśród panów zwycięzca - Mikołaj Konopka uzyskał 870 punktów GP a drugi Leszek Torka 850. Podium uzupełnił Maciej Krzyżostaniak z wynikiem 645 punktów a więc ze znaczną już stratą.
Na pewno cykl Grand Prix Polski, wzbogacony w tym roku o piąty turniej we Wronkach, to impreza godna uwagi, dająca przegląd "stanu posiadania" a przede wszystkim przynosząca coraz lepsze wyniki. Oby tak dalej.

Sekcja kręglarska

Polonia 1912 Leszno
Kręgielnia
ul. Strzelecka 9

REZERWACJA KRĘGIELNI:
65 529 87 28

Tabele ligowe

1 Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. KK Dziewiątka Amica Wronki II    
3. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
4. Pilica Tomaszów Mazowiecki    
5. Start Gostyń    
6. Tucholanka Tuchola    
7. KK Dziewiątka Amica Wronki I    
M Klub M PKT
1. Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
3. KK Dziewiątka Amica Wronki    
4. Dębinki Gdańsk    
5. Czarna Kula Poznań    
6. MLKS Tucholanka Tuchola    
7. TPK Wejherowo    

Kadry kręglarzy

Piotr Kieliba
 Filip Glapiak
Mateusz Klecha
Hubert Klupieć
Mikołaj Konopka
Kamil Kozłowski
 Mikołaj Piosik
Alan Rybiński
 Adrian Szulc
 Michał Szulc
Bartosz Włodarczyk
 Szymon Kaliski
Michał Tomaszewski
 Daniel Włodarkiewicz
 Anna Chwastyniak
 Nicoletta Dudziak
Dorota Kwapisz
 Joanna Lajtke
 Monika Leciejewska
 Jolanta Stępczak
 Beata Włodarczyk (w rozgr.klub. Victoria Bamberg)
 Natalia Włodarczyk
 

MŚ w kręglarstwie klasycznym

Projekt i wykonanie serwisu Danno Design & Media
Strony internetowe Leszno | Videofilmowanie Leszno | Ogłoszenia Leszno | Leszno Sport