Polonia 1912 Leszno
Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 

Sponsorzy klubu

Sport w Lesznie

Górski chwali sekcję boksu w Lesznie Boks i kickboxing 2015-12-01 13:59:11
Podczas kolejnego turnieju bokserskiego im. Jana Pawlaka wizytę w Lesznie złożył miedzy innymi prezes Polskiego Związku Bokserskiego - Zbigniew Górski. Szef związku wysoko ocenił pracę jaką wykonuje się w leszczyńskiej sekcji.


- Dla mnie dużym zaskoczeniem był fakt, że na zawodach pojawili się między inymi prezydent miasta Leszna, czy też starosta. To jest ewnenement na skalę krajową. My w Warszawie organizujemy od wielu lat prestiżowy Turniej Stamma i proszę mi wierzyć, ale tam prezydenta się nie uświadczy, pomimo, że stolica wspiera finansowo imprezę - mówi Zbigniew Górski.

Amatorski boks nie ma się jednak najlepiej. Od dawna nie ma rozgrywek ligowych. Próbowano powołać w poprzednim roku rozgrywki młodzieżowe pomiędzy okręgami, ale te nie przetrwały próby czasu.

- Do tych rozgrywek zgłosiło się pięć okręgów. Miały być rozegrane mecze w systemie mecz i rewanż, ale szybko to wszystko upadło, a powodem były finanse, których brakuje - przyznaje prezes PZB.

Na powrót do rozgrywek ligowych nie ma już co liczyć. To jest przeszłością. Górski nie ma tu żadnych wątpliwości. Pozostają jedynie turnieje towarzyskie, jak choćby te w Lesznie oraz indywidualne mistrzostwa Polski.

- Cieszę się, że w Lesznie to bardzo dobrze funkcjonuje. Wszystko za sprawą takich pasjonatów jak między innymi: Albin Pudlicki i Cecylia Pudlicka. Takich ludzi nam w tym sporcie potrzeba. Temu miastu mogą zazdrościć inne ośrodki. Z tą pracą z młodzieżą tak ogólnie, patrzac na Polskę jest różnie. Praca wre w Wielkopolsce, Zachodniopomorskim, czy Podlaskim, ale są okręgi, gdzie wszystko dosłownie leży - przyznaje Górski.

Amatorski boks jak powiedział zmierza w kierunku takim jak było w okresie przedwojennym, kiedy był sportem indywidualnym. Ci, którzy mają talent, obronią się. Część znajdzie sponsorów, inni, jeśli mają wyniki, które ich bronią mogą liczyć na stypendia o które do ministerstwa sportu występuje PZB. Jeszcze inni szukać będą szczęścia w boksie zawodowym.

Partner

Sekcja boksu i kickboxingu

Polonia 1912 Leszno
Sala "Ćwicznia"
ul. Grota Roweckiego
 
Projekt i wykonanie serwisu Danno Design & Media
Strony internetowe Leszno | Videofilmowanie Leszno | Ogłoszenia Leszno | Leszno Sport