Polonia 1912 Leszno
Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

Sponsorzy klubu

Sport w Lesznie

Gabrysia Miętka trzecia w Mistrzostwach Bydgoszczy Szermierka 2013-11-12 19:56:24
Zawodniczka trenowana przez Przemysława Fogta walczyła bardzo dzielnie notując najlepszy występ w swojej dotychczasowej karierze. W półfinale uległa Karolinie Żurawskiej z Budowlanych Toruń 5:8. Inni nasi reprezentanci walczyli ze zmiennym szczęściem. Czwórka z nich przegrała swoje walki jednym trafieniem.

W gronie młodziczek wystartowało 60 dziewczyn. Najwyżej z polonistek zaprezentowała się Jagoda Dyba kończąc zawody na 10 miejscu. 17 była Maria Sadowska , 19 Weronika Król(przegrana walka 3:4) , 24 Kinga Pijaczyńska(przegrana walka 7:8) a 25 Sandra Tulewicz. W turnieju dzieci , powracająca po miesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją Aleksandra Łakomska w stawce 49 florecistek zajęła 23 pozycję. W kategorii zuch jedyny przedstawiciel naszego klubu Maksymilian Kanci walczył bardzo dzielnie przegrywając swój pojedynek o "8" 7:8(sklasyfikowany na 15 pozycji). Również startujący w starszej kategorii wiekowej Mikołaj Skrzypczak odpadł w tej fazie zawodów. Polonista prowadził już 7:6 , by ostatecznie ulec przeciwnikowi 7:8 i zając 14 miejsce.