Polonia 1912 Leszno
Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 

Sponsorzy klubu

Sport w Lesznie

Emocjonujące amatorskie Grand Prix w Lesznie Kręglarstwo 2016-04-26 17:11:33
Na starcie Grand Prix Leszczyńskiej Amatorskiej Ligi Kręglarskiej w sobotę 16 kwietnia stanęło łącznie 77 zawodników - kobiet i mężczyzn.

Od lat zmagania Leszczyńskiej Amatorskiej Ligi Kręglarskiej, czyli dawnej Ligi Zakładów Pracy, kończy turniej indywidualny - Grand Prix Ligi. Na starcie Grand Prix mogą stanąć zawodnicy, którzy w zawodach ligowych oddali choćby jeden rzut.
W tym roku na starcie stanęło łącznie 77 uczestników - 19 kobiet i 58 mężczyzn. Same zawody miały emocjonujący przebieg, nie zabrakło dobrych rezultatów a także wspólnej zabawy. Oczywiście atrakcją turnieju, jak co roku było wręczanie nagród drużynowych i indywidualnych za cały sezon ligowy. A także indywidualnych nagród za sobotni turniej Grand Prix. A turniej ten był także jednym z punktów promocji miasta Leszno w ramach obchodów 1050 lecia chrztu Polski.
W sobotnich zawodach indywidualnego Grand Prix Leszczyńskiej Amatorskiej Ligi Kręglarskiej wśród pań najlepsza okazała się Joanna Neczyńska z wynikiem 365, wyprzedzając Elwirę Śleńską (357) i Joannę Kurpisz (356).
Wśród panów triumf odnotował Marek Maćkowiak zbijając 383 kręgle. Marek wyprzedził Piotra Siemaszko, który ustanowił swoją "życiówkę" wynikiem 377. Trzeci był Tomasz Maćkowiak z rezultatem 376. A w ogóle i u pań i u panów walka o podium była szalenie zacięta.
Przypomnieć jeszcze wypada końcowe rezultaty zmagań Leszczyńskiej Amatorskiej Ligi Kręglarskiej. A tam, w wyniku siedmiu startów w klasyfikacji drużynowej kobiet zwyciężyła drużyna "Spinko", która wyprzedziła "Team VEJ" oraz ekipę "Astromalu".
Indywidualnie wśród pań w całym sezonie ligowym zwyciężyła Monika Zalesińska przed Joanną Neczyńską i Jolantą Jaś. Tak więc triumfowały zawodniczki mające za sobą przeszłość sportową w "Polonii 1912" Leszno. I tu dodać trzeba, że do klasyfikacji indywidualnej za sezon, liczonych jest 6 wyników. Jeśli ktoś grał we wszystkich 7 turniejach, to najsłabszy wynik odpada.
U panów najlepszą drużyną okazał się "Lespin" Leszno, przed pierwszym zespołem "Spinko" oraz wilkowickim "Astromalem". Z drugiej ligi awansowały ekipy "Galeco Team" oraz "Volkswagen" Polkowice, które od nowego sezonu zastąpią w wyższej klasie rozgrywkowej zdegradowane drużyny "Młodych Strzelb" i "Markolu".
Najlepsi "indywidualiści" sezonu wśród mężczyzn to: Robert Glapiak, Patryk Konarkowski i Sławomir Bednarek. Ale i tu warto dodać, że o ile wygrana Roberta i druga lokata Patryka były dość wyraźne, to za plecami trzeciego w klasyfikacji Sławka była grupa kilku zawodników, którzy mieli i apetyt i szanse na zajęcie tej trzeciej lokaty.
W całym sezonie Leszczyńskiej Amatorskiej Ligi Kręglarskiej zagrało łącznie 107 zawodniczek i zawodników, reprezentujących w sumie 30 zespołów męskich i żeńskich (są też ekipy mieszane, grające w ligach męskich). I cieszy fakt, że choć jest to liga "Leszczyńska", to grają w niej także zespoły z Kościana, Gostynia, Lubina i Polkowic.
Sezon 2015/2016 się zakończył ale wszyscy zawodnicy już z niecierpliwością czekają na otwarcie kolejnych rozgrywek nowego sezonu 2016/2017. Emocje na pewno będą gwarantowane a radość zwycięzców z pewnością nie mniejsza niż na dołączonych fotografiach z dekoracji za Grand Prix i za całokształt Ligi.

Sekcja kręglarska

Polonia 1912 Leszno
Kręgielnia
ul. Strzelecka 9

REZERWACJA KRĘGIELNI:
65 529 87 28

Tabele ligowe

1 Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. KK Dziewiątka Amica Wronki II    
3. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
4. Pilica Tomaszów Mazowiecki    
5. Start Gostyń    
6. Tucholanka Tuchola    
7. KK Dziewiątka Amica Wronki I    
M Klub M PKT
1. Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
3. KK Dziewiątka Amica Wronki    
4. Dębinki Gdańsk    
5. Czarna Kula Poznań    
6. MLKS Tucholanka Tuchola    
7. TPK Wejherowo    

Kadry kręglarzy

Piotr Kieliba
 Filip Glapiak
Mateusz Klecha
Hubert Klupieć
Mikołaj Konopka
Kamil Kozłowski
 Mikołaj Piosik
Alan Rybiński
 Adrian Szulc
 Michał Szulc
Bartosz Włodarczyk
 Szymon Kaliski
Michał Tomaszewski
 Daniel Włodarkiewicz
 Anna Chwastyniak
 Nicoletta Dudziak
Dorota Kwapisz
 Joanna Lajtke
 Monika Leciejewska
 Jolanta Stępczak
 Beata Włodarczyk (w rozgr.klub. Victoria Bamberg)
 Natalia Włodarczyk
 

MŚ w kręglarstwie klasycznym

Projekt i wykonanie serwisu Danno Design & Media
Strony internetowe Leszno | Videofilmowanie Leszno | Ogłoszenia Leszno | Leszno Sport