Polonia 1912 Leszno
Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 

Sponsorzy klubu

Sport w Lesznie

Dziesiąte Mistrzostwo Polski seniorów Polonii Kręglarstwo 2016-03-14 10:44:23
Finałowy turniej rozgrywek o Drużynowe Mistrzostwo Polski seniorów rozegrany we Wronkach okazał się szczęśliwy dla broniącej tytułu "Polonii 1912" Leszno.

Turniej i mecze podczas niego rozegrane miały swoją dramaturgię. Najpierw, w sobotę 12 marca, rozegrano spotkania półfinałowe według klucza 2-3 i 1-4. Mowa oczywiście o miejscach zajmowanych po rundzie zasadniczej. Zgodnie z zajętymi miejscami "Polonii" przyszło walczyć o finał z "Alfą Vector" Tarnowo Podgórne. I był to bardzo trudny półfinał a zespół z Leszna musiał odrabiać straty poniesione w pierwszym bloku meczu. To trochę tak jak w boksie gdy w pierwszej rundzie zainkasowało się dwa ciężkie ciosy. A autorami tych ciosów byli Michał Grędziak i Leszek Torka, którzy dość wyraźnie pokonali Mateusza Klechę i Michała Szulca. Klecha przegrał z Grędziakiem 1:3 (543:615) a "Buliś" z Leszkiem Torką 0:4 (569:627) i zrobiło się mało ciekawie bo strata do rywala wynosiła 130 kręgli.
Ale trzymając się analogii bokserskiej, kolejne rundy należały do "polonistów". Broniący barw "Polonii" w drugim bloku Bartosz Włodarczyk i Piotr Kieliba wypunktowali swoich rywali i odrobili aż 104 kręgle. Bartek spokojnie punktował Tomasza Masłowskiego wygrywając 3:1 przy uzyskanych wynikach 617:568 a Piotr też wyraźnie dominował nad Jarkiem Bonkiem zwyciężając 3,5:0,5 oraz 600:545.
Trzecia runda także dla zawodników "Polonii" ale łatwo nie było. Mikołaj Konopka na torach zagrał na 2:2 z Dawidem Strzelczakiem zdobywając punkt przy wynikach 581:572 ale do końca drżąc o zwycięstwo. Adrian Szulc grał z dwójką rywali: Piotrem Kaczmarkiem i Marcinem Grzesiakiem. "Adis" wygrał 3:1 (588:564) ale na ostatnim torze stracił sporo z wcześniej wywalczonej przewagi.
Ten wyrównany półfinał "Polonia" wygrała 6:2 przy niewielkiej przewadze w kręglach 3498:3491. Wiadomo zatem było, że mecz niedzielny będzie pojedynkiem o złoto. Rywalem finałowym zostali gospodarze: "Dziewiątka - Amica" II Wronki, którzy też po trudnym pojedynku uporali się z "Pilicą" Tomaszów 6:2 (3475:3455).

W niedzielę 13 marca rozegrano mecze o miejsca. W "małym" finale "Alfa Vector" nadspodziewanie gładko wypunktowała "Pilicę" 8:0 przy dużej przewadze w kręglach 3437:3187.
O godzinie 12.30 do meczu finałowego przystąpili zawodnicy z Leszna i z Wronek.
Pojedynek o medal złoty także miał swoją dramaturgię ale "poloniści" chyba nieco łatwiej poradzili sobie z presją i pokonując gospodarza finału 5:3 (3466:3390) wywalczyli po raz dziesiąty (i trzeci raz z rzędu) tytuł Drużynowych Mistrzów Polski seniorów.
"Polonia" przystąpiła do meczu w takim samym zestawieniu personalnym jak dzień wcześniej. W pierwszym bloku Michał Szulc, grając skuteczniej niż w półfinale, wypunktował Macieja Kląskałę 3:1 przy wynikach 600:552. Jak się później okazało, wynik "Bulisia" był jedyną "sześćsetką" w finale. Drugi z "polonistów" Mateusz Klecha rozpoczął grę lepiej od Tomasza Pajora ale w setach 2 i 3 był wyraźnie słabszy i na ostatni tor do gry wszedł Filip Glapiak, remisując ostatnią "30". Jednak tu punkt przypadł gospodarzom: Tomasz Pajor wygrał z Klechą i Glapiakiem 2,5:1,5 przy dość znacznej przewadze w kręglach 581:523. Pierwszy blok meczu zakończył się wynikiem 1:1 ale nieco lepszym dorobkiem po stronie "Dziewiątki" prowadzącej 10 kręglami.
W bloku drugim znów każdy z zespołów wywalczył po jednym punkcie ale na prowadzenie w kręglach wyszła "Polonia" uzyskując po 4 pojedynkach 25 kręgli przewagi. Piotr Kieliba rywalizował z Mateuszem Borowskim a później z Filipem Brzóską. I choć "na papierze" raczej Piciu był faworytem, to jednak przegrał z zawodnikami z Wronek 1:3 przy bardzo wyrównanym pojedynku (571:577). W kolejnej parze swój pojedynek toczył Bartek Włodarczyk z Włodkiem Dutkiewiczem (a w końcówce z Jarkiem Maćkowiakiem). "Włodarz" był bardziej skuteczny od swoich przeciwników i wywalczył punkt dla "Polonii" pokonując Dutkiewicza i Maćkowiaka 3:1 przy uzyskanych rezultatach 587:546.
Wspomniane wcześniej 25 "kołków" przewagi "Polonii 1912" po 4 pojedynkach dawało obrońcom tytułu lepszą pozycję wyjściową przed ostatnim blokiem finału. Do kolejnego tytułu mistrzowskiego było już blisko a sprawę definitywnie załatwił Adrian Szulc wyraźnie lepszy na wronieckich torach od Michała Pajora. To był najbardziej jednostronny pojedynek meczu, wygrany przez "Adisa" gładko 4:0 i wysoko 593:539. Z kolei ostatnia para: Bartosz Krug i Mikołaj Konopka stoczyła pojedynek najbardziej wyrównany. Przy zmieniającej się sytuacji na torach "Kret" i "Synuś" zagrali na 2:2 i przy bardzo zbliżonych rezultatach w kręglach. W tym elemencie minimalnie lepszy był Krug zwyciężając 595:592. Ale ten punkt wywalczony przez Bartka Kruga na nic już się drużynie "Dziewiątki" nie zdał. Zwycięstwo w meczu finałowym, dające jednocześnie tytuł Drużynowego Mistrza Polski seniorów w sezonie 2015/2016 przypadło kręglarzom KS "Polonia 1912" Leszno.
Dziesiąty tytuł mistrzowski dla drużyny prowadzonej przez trenera Zygmunta Felenberga wywalczyła w sumie dziesiątka zawodników w składzie (alfabetycznie) z całego sezonu: Glapiak Filip, Kaliski Szymon, Kieliba Piotr, Klecha Mateusz, Klupieć Hubert, Konopka Mikołaj, Piosik Mikołaj, Szulc Adrian, Szulc Michał i Włodarczyk Bartosz.
A po powrocie z Wronek, zawodnicy świętowali na kręgielni a te radosne chwile uchwycone zostały przez przedstawicieli leszczyńskich mediów.

Sekcja kręglarska

Polonia 1912 Leszno
Kręgielnia
ul. Strzelecka 9

REZERWACJA KRĘGIELNI:
65 529 87 28

Tabele ligowe

1 Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. KK Dziewiątka Amica Wronki II    
3. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
4. Pilica Tomaszów Mazowiecki    
5. Start Gostyń    
6. Tucholanka Tuchola    
7. KK Dziewiątka Amica Wronki I    
M Klub M PKT
1. Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
3. KK Dziewiątka Amica Wronki    
4. Dębinki Gdańsk    
5. Czarna Kula Poznań    
6. MLKS Tucholanka Tuchola    
7. TPK Wejherowo    

Kadry kręglarzy

Piotr Kieliba
 Filip Glapiak
Mateusz Klecha
Hubert Klupieć
Mikołaj Konopka
Kamil Kozłowski
 Mikołaj Piosik
Alan Rybiński
 Adrian Szulc
 Michał Szulc
Bartosz Włodarczyk
 Szymon Kaliski
Michał Tomaszewski
 Daniel Włodarkiewicz
 Anna Chwastyniak
 Nicoletta Dudziak
Dorota Kwapisz
 Joanna Lajtke
 Monika Leciejewska
 Jolanta Stępczak
 Beata Włodarczyk (w rozgr.klub. Victoria Bamberg)
 Natalia Włodarczyk
 

MŚ w kręglarstwie klasycznym

Projekt i wykonanie serwisu Danno Design & Media
Strony internetowe Leszno | Videofilmowanie Leszno | Ogłoszenia Leszno | Leszno Sport