Polonia 1912 Leszno
Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 

Sponsorzy klubu

Sport w Lesznie

Dwumecz ligowy Polonii 1912 z Alfą Vector Kręglarstwo 2015-03-02 12:02:06
W pierwszą niedzielę marca 2015 roku rywalami zespołów "Polonii 1912" w superligach żeńskiej i męskiej były zespoły "Alfy Vector" Tarnowo Podgórne.

Żeński zespół "Polonii" Leszno w rundzie rewanżowej wywalczył komplet punktów meczowych i bonusowych. Ta passa została podtrzymana w spotkaniu z "Alfą Vector", zakończonym zwycięstwem 5:0 (2234:1994).
"Polonistki" weszły w ten mecz mocnym uderzeniem. Zarówno Kinga Konopa jak też Joanna Lajtke po raz kolejny pokazały, że stać je na solidne rezultaty. Kinia uzyskała wynik powyżej 600, Aśce trochę do takiego pułapu brakuje ale stabilizacja na wysokim poziomie jest.
Pierwsze pojedynki zawodniczki "Polonii" wygrały po 4:0. O ile takiego rozstrzygnięcia można było oczekiwać w parze Kinga Konopa - Weronika Torka, to zestaw pary drugiej: Joanna Lajtke - Joanna Filip teoretycznie gwarantował bardziej wyrównaną walkę. Kinga Konopa wygrała bardzo wysoko prezentując przez cały pojedynek równy wysoki poziom. Tory 152, 153, 154 i 150 przy 235 zbiórkach przyniosły końcowy rezultat 609 - najwyższy wynik sezonu wśród kobiet. Kinia pokonała Weronikę 609:458 a samych zbiórek miała o ponad 100 więcej od rywalki. Asia Lajtke w secie 1, 2 i 3 musiała się mocno natrudzić by wywalczyć punkty setowe. Ostatni set już znacznie swobodniej wygrany i wynik pojedynku w kręglach to 575:527 dla Joanny Lajtke, kolejny raz wysoko zbierającej (218 zbiórek).
Swoje punkty dołożyły kolejne zawodniczki "Polonii" - Dorota Kwapisz i Anna Chwastyniak. Juniorki młodsze z pary numer 3, czyli Dorota Kwapisz i Aleksandra Bonk stoczyły bardzo dziwny pojedynek. Sety 1 i 2 stały na dobrym poziomie a sety 3 i 4 zostały zagrane przez obie rywalki o kilkanaście kręgli gorzej. Za każdym jednak razem wygrywała Dorota Kwapisz więc znów było 4:0 dla "Polonii 1912" przy wynikach 516:494. Długo zanosiło się na to, że gospodynie mogą wygrać wszystkie sety w tym meczu. Anna Chwastyniak po 3 setach prowadziła 3:0 z Liwią Strzelczak ale trzeba przyznać, że set 1 a zwłaszcza set 3 były wyrównane. Ten trzeci zakończył się wynikiem 151:147 dla "polonistki". W ostatnim secie z zawodniczki z Leszna kompletnie "uszło powietrze" i ten jeden pojedynek przyniósł wynik 3:1 dla zespołu gospodyń przy wynikach 534:515.
Tym zwycięstwem z wynikiem w kręglach 2234 zawodniczki "Polonii 1912" Leszno poprawiły rekord kręgielni w składach 4-osobowych. A uczyniły to metodą Siergieja Bubki, czyli o 1 kręgiel. A rundę zasadniczą "Polonia" zakończyła na 2 miejscu w tabeli.
Panowie z "Polonii" grali w Tarnowie Podgórnym. Celem było pierwsze miejsce na koniec rundy zasadniczej a można to było osiągnąć poprzez zwycięstwo, remis a nawet porażkę ale przy wygraniu 2 setów.
I ten ostatni wariant, czyli porażka 2:6 stał się faktem. Dwa wygrane sety dały bowiem zespołowi "Polonii" punkt bonusowy.
Mecz pomiędzy dwiema najlepszymi drużynami rundy zasadniczej tym razem nie zachwycił poziomem. Tylko Arkadiusz Stachecki przekroczył pułap 600 punktów i to jego wysoka wygrana w pojedynku (90) kręgli zaważyła też w znacznej mierze na końcowej różnicy w kręglach: 133 na rzecz "Alfy Vector" (3404:3271).
Początek meczu przyniósł 2 punkty drużynie "Alfy". Pojedynek Arkadiusza Stacheckiego z Kamilem Kozłowskim miał jednostronny przebieg i zakończył się rezultatem 4:0 oraz 603:513 na korzyść Stacheckiego. Szanse na wygranie pojedynku i wywalczenie ważnego dla zespołu "Polonii" punktu miał Bartosz Włodarczyk w konfrontacji z Marcinem Grzesiakiem gdzie spodziewać się było można wyrównanej walki. Rzeczywiście tak było i każde rozstrzygnięcie było możliwe. Ostatecznie po bardzo zaciętej rywalizacji punkt powędrował na konto gospodarzy, jako że przy remisie 2:2 na torach zawodnik "Alfy" Marcin Grzesiak pokonał Bartosza Włodarczyka różnicą zaledwie 2 kręgli 578:576.
Po pierwszym bloku było 2:0 dla "Alfy" ale wydawało się, że w parach bloku drugiego faworytami pojedynków będą "poloniści". Teoria nie przerodziła się do końca w praktykę. Punkt dla "Polonii" wywalczył Michał Szulc punktując Dawida Strzelczaka 3:1 a w kręglach 581:547. "Buliś" wygrał 3 sety i dopiero w ostanim secie rywal był nieco lepszy ale triumf Michała nie był zagrożony. Na ten drugi punkt też się długo zanosiło bowiem Piotr Kieliba wygrał sety 1 i 2 grając przeciwko Tomaszowi Masłowskiemu. Tor trzeci to rozpęd Masłowskiego i fatalny występ Kieliby. Ostatni set to szalona walka: kto wygra seta wygrywa pojedynek. Tę ostatnią "30" nieznacznie wygrywa Masłowski (157:154)  a to przekłada się na kolejny punkt dla "Alfy". Masłowski przy remisie 2:2 wygrywa 587:558. Po 2 blokach sytuacja gości na bonus mocno maleje ale okazuje się, że i do "Polonii" uśmiechnie się sportowa fortuna. Filip Glapiak na pewno nie był faworytem pojedynku z Michałem Grędziakiem ale to właśnie "Glapa" dał gościom punkt przekładający się w efekcie na bonus w dwumeczu. Mimo niekorzystnej sytuacji po 3 torach (2:1 i 21 "kołków" przewagi dla Grędziaka) Filip Glapiak gonił "Franka" do końca i wygrał kręglami 553:549 przy stanie setów 2:2. Niestety niewiele dobrego można powiedzieć o grze Adriana Szulca w rywalizacji z Piotrem Kaczmarkiem. Po dwóch przegranych przez "Adisa" torach do gry wszedł Hubert Klupieć ale nim się na dobrze rozgrzał, to już było po trzecim przegranym secie. Remis w secie ostatnim to tylko mała osłoda słabej gry "polonistów" w tym pojedynku przegranym z Piotrm Kaczmarkiem 0,5:3,5 i 490:540.
Ponieważ "Polonia" Leszno i "Alfa Vector" Tarnowo Podgórne zajęły miejsca 1 i 2 w tabeli po rundzie zasadniczej, obie ekipy mają zapewniony udział w turnieju finałowym. Jednak najpierw zagrają między sobą dwumecz, którego stawką jest miejsce rozegrania ligowego "Final 4". Gospodarzem pierwszej potyczki będzie "Alfa" (15 marca).
Identyczna sytuacja jest w lidze kobiet. Tu o prawo organizacji zawodów finałowych "Polonia" będzie rywalizować z "Dębinkami" Gdańsk a pierwszy mecz 15 marca w Lesznie.

Sekcja kręglarska

Polonia 1912 Leszno
Kręgielnia
ul. Strzelecka 9

REZERWACJA KRĘGIELNI:
65 529 87 28

Tabele ligowe

1 Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. KK Dziewiątka Amica Wronki II    
3. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
4. Pilica Tomaszów Mazowiecki    
5. Start Gostyń    
6. Tucholanka Tuchola    
7. KK Dziewiątka Amica Wronki I    
M Klub M PKT
1. Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
3. KK Dziewiątka Amica Wronki    
4. Dębinki Gdańsk    
5. Czarna Kula Poznań    
6. MLKS Tucholanka Tuchola    
7. TPK Wejherowo    

Kadry kręglarzy

Piotr Kieliba
 Filip Glapiak
Mateusz Klecha
Hubert Klupieć
Mikołaj Konopka
Kamil Kozłowski
 Mikołaj Piosik
Alan Rybiński
 Adrian Szulc
 Michał Szulc
Bartosz Włodarczyk
 Szymon Kaliski
Michał Tomaszewski
 Daniel Włodarkiewicz
 Anna Chwastyniak
 Nicoletta Dudziak
Dorota Kwapisz
 Joanna Lajtke
 Monika Leciejewska
 Jolanta Stępczak
 Beata Włodarczyk (w rozgr.klub. Victoria Bamberg)
 Natalia Włodarczyk
 

MŚ w kręglarstwie klasycznym

Projekt i wykonanie serwisu Danno Design & Media
Strony internetowe Leszno | Videofilmowanie Leszno | Ogłoszenia Leszno | Leszno Sport