Polonia 1912 Leszno
Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 

Sponsorzy klubu

Sport w Lesznie

Dwudzieste Mistrzostwo kręglarek Polonii 1912 Kręglarstwo 2017-04-10 09:48:29
Ligowy sezon 2016/2017 w kręglarstwie klasycznym kobiet zakończył się wywalczeniem przez zawodniczki "Polonii 1912" Leszno jubileuszowego - dwudziestego tytułu Drużynowego Mistrza Polski seniorek.

Do turnieju finałowego na kręgielni w Lesznie "polonistki" przystępowały z pierwszego miejsca w tabeli, z przewagą 2 punktów nad "Dębinkami" Gdańsk i lepszym ogólnym bilansem sezonu zasadniczego. Tak więc sytuacja dla "Polonii" była dość komfortowa, bo gospodynie mogły być w turnieju w Lesznie nawet o 2 miejsca za "Dębinkami" ale takiego scenariusza nikt nie zakładał. Graliśmy i o Mistrzostwo i o wygraną w turnieju.
Początek zawodów z udziałem 6 zespołów przebiegał po myśli drużyny "Polonii". Najpierw Joanna Lajtke uzyskała najwyższy wynik całych zawodów - 597 i tylko drobnym błędom w końcówce "zawdzięcza", że nie było wyniku powyżej 600. Ale i tak "Lajcik" wywalczyła przewagę rzędu 50 - 60 kręgli nad najgroźniejszymi rywalkami.
Kolejna zawodniczka "Polonii 1912" Anna Chwastyniak mimo przeciętnej gry na 3 torach, znakomitym finiszem w ostatnich 30 rzutach "odjechała" rywalkom kończąc z rezultatem 552, powiększając przewagę gospodyń do poziomu 80 -  90 kręgli.
Problemy zaczęły się podczas gry trzecich zawodniczek w zespołach. Tym razem Nicoletta Dudziak zagrała słabo a grająca obok niej Maja Olszewska z Gdańska rozegrała dwa znakomite tory na poziomie dajcym szansę na rekord Polski. W "Polonii" za Nicolettę weszłą do gry Monika Leciejewska ale obie zawopdniczki "Polonii" jak się okazało zagrały na identycznym poziomie (po 240) uzyskując dla zespołu wynik 480. Olszewska w drugiej fazie gry już zatraciła skuteczność, kończąc start z wynikiem 585. Po grze trzech zawodniczek na prowadzenie wyszły "Dębinki" wyprzedzając "Polonię" o 14 kręgli. "Polonia" z kolei miała 60 - 70 kręgli "górki" nad kolejnymi zespołami.
Ostatni blok miał przypieczętować Mistrzostwo "Polonii", bo liczyliśmy że Kinga Konopa postawi "kropkę nad i". Ciekawie za to zapowiadała się walka o brązowy medal pomiędzy "Dziewiątką" a "Alfą". Kinga jednak tym razem nie poszalała. Zagrała najsłabsze zawody w Lesznie w tym sezonie (529) i nie odrobiła strat do Natalii Postrożny z Gdańska. Stało się więc jasne, że turniej w Lesznie wygrają "Dębinki" a "Polonia" powiina zająć drugie miejsce, dające tytuł Mistrza Polski. Teoretycznie "Polonia" mogła jeszcze tytuł stracić ale to były wyliczenia matematyczne, bo przynajmniej 2 zawodniczki innych klubów by musiały zagrać na poziomie między 585 a 605. Czyli jak na warunki naszej ligi wyniki mało realne. 
Emocje ostatniego bloku tak naprawdę sprowadziły się do walki o medal brązowy sezonu i z tej walki zwycięsko wyszła "Alfa Vector" dzięki równej dobrej grze Izabeli Torki.
Kolejność turnieju finałowego w Lesznie była następująca: 1. "Dębinki" Gdańsk - 2199; 2. "Polonia 1912" Leszno - 2158; 3. "Czarna Kula" Poznań - 2122; 4. "Alfa Vector" Tarnowo Podgórne - 2115; 5. "Dziewiątka - Amica" Wronki - 2081; 6. "Tucholanka" Tuchola - 1898.
A medale sezonu 2016/2017 wywalczyły: złoto "Polonia 1912" Leszno (23 pkt); srebro "Dębinki" Gdańsk (22 pkt) i brąz "Alfa Vector" Tarnowo Podgórne (17 pkt).
W ceremonii dekoracji uczestniczył Przewodniczący SKK - Przemysław Spychaj. Z przykrością trzeba za to odnotować fakt, że mimo informacji o wyjściu do ceremonii najlepszych 4 zespołów sezonu, do dekoracji nie wyszedł zespół z Wronek.
Dla "Polonii 1912" Leszno dwudziesty tytuł Drużynowych Mistrzyń Polski seniorek wywalczyły: Joanna Lajtke (kapitan), Anna Chwastyniak, Nicoletta Dudziak, Kinga Konopa, Monika Leciejewska, Natalia Włodarczyk i Anna Łochowicz.

Sekcja kręglarska

Polonia 1912 Leszno
Kręgielnia
ul. Strzelecka 9

REZERWACJA KRĘGIELNI:
65 529 87 28

Tabele ligowe

1 Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. KK Dziewiątka Amica Wronki II    
3. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
4. Pilica Tomaszów Mazowiecki    
5. Start Gostyń    
6. Tucholanka Tuchola    
7. KK Dziewiątka Amica Wronki I    
M Klub M PKT
1. Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
3. KK Dziewiątka Amica Wronki    
4. Dębinki Gdańsk    
5. Czarna Kula Poznań    
6. MLKS Tucholanka Tuchola    
7. TPK Wejherowo    

Kadry kręglarzy

Piotr Kieliba
 Filip Glapiak
Mateusz Klecha
Hubert Klupieć
Mikołaj Konopka
Kamil Kozłowski
 Mikołaj Piosik
Alan Rybiński
 Adrian Szulc
 Michał Szulc
Bartosz Włodarczyk
 Szymon Kaliski
Michał Tomaszewski
 Daniel Włodarkiewicz
 Anna Chwastyniak
 Nicoletta Dudziak
Dorota Kwapisz
 Joanna Lajtke
 Monika Leciejewska
 Jolanta Stępczak
 Beata Włodarczyk (w rozgr.klub. Victoria Bamberg)
 Natalia Włodarczyk
 

MŚ w kręglarstwie klasycznym

Projekt i wykonanie serwisu Danno Design & Media
Strony internetowe Leszno | Videofilmowanie Leszno | Ogłoszenia Leszno | Leszno Sport