Polonia 1912 Leszno
Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 

Sponsorzy klubu

Sport w Lesznie

Dwa złota i dwa brązy w seniorskich konkurencjach szybkich Kręglarstwo 2018-01-10 13:05:49
W połowie grudnia 2017 roku, w sobotę 16-tego i niedzielę 17-tego kręgielnia w Lesznie była areną Mistrzostw Polski seniorów w sprintach i tandemach mieszanych.

To były drugie seniorskie czempionaty w konkurencjach szybkich, rozegrane w 2017 roku. Poprzednie - w czerwcu na kręgielni w Pucku kończyły sezon 2016/2017. Nowe władze polskiego kręglarstwa mocno zreorganizowały kalendarz zawodów i sprinty i tandemy sezonu 2017/2018 zajęły grudniowy termin zarezerwowany przez lata na mistrzostwa indywidualne.
Leszczyńskie Mistrzostwa miały bardzo liczną obsadę. Na starcie stanęło 28 tandemów oraz 27 sprinterek i 54 sprinterów. Dla porównania w Pucku zagrały 22 tandemy i łącznie 53 zawodników w sprintach, w tym zawodnicy z licencją "B", którzy w Lesznie już grać nie mogli.
Przy takiej frekwencji grano w Lesznie w sumie około 26 godzin, z czego 15 w sobotę, kiedy to rozegrano cały turniej tandemów i wstępne rundy sprintów.
"Polonia 1912" Leszno wystawiła 4 tandemy a do sprintów 4 kobiety i 9 mężczyzn. I w każdej konkurencji zawodnicy gospodarza Mistrzostw stawali na podium. Nie ma sensu rozpisywać się o grze poszczególnych uczestników. W każdym razie w turnieju tandemów mieszanych do strefy półfinałowej przebiły się dwa duety "Polonii" Leszno: Anna Chwastyniak z Mikołajem Konopką oraz Monika Leciejewska z Michałem Szulcem. Ania i Mikołaj uporali się w półfinale z Basią Gandecką i Włodkiem Dutkiewiczem. Z kolei Monia i Michał ulegli Weronice Torce i Jarkowi Bonkowi.
Wielki finał pomiędzy tandemami Chwastyniak / Konopka i W. Torka / J. Bonk zakończył się po rzutach zwycięstwa sukcesem miksta "Polonii 1912". W meczu o 3 miejsce także górą "poloniści" Leciejewska i Szulc po zwycięstwie nad Gandecką i Dutkiewiczem.
Od następnego sezonu mecze o trzecie miejsce już nie mają być rozgrywane (dotyczy to oczywiście również i sprintów) a przegrani w półfinałach otrzymają medale brązowe.

Także w kobiecych sprintach "czwórkę" osiągnęły dwie zawodniczki "Polonii" Leszno: Anna Chwastyniak i Joanna Lajtke. Drabinka turniejowa sprawiła, że o finał walczyły pomiędzy sobą i tę konfrontację wygrała Ania, w efekcie stając przed szansą wywalczenia drugiego "złota" tych Mistrzostw. I z tej szansy Anna Chwastyniak skorzystała, pokonując w finale rzutami zwycięstwa Izabelę Torkę. Druga "polonistka" Joanna Lajtke w meczu o medal brązowy zeszła pokonana przez Maję Olszewską.

I wreszcie sprinty męskie trwające bardzo długo ale obfitujące w wiele atrakcyjnych konfrontacji. Ta konkurencja Mistrzostw Polski największy zysk sportowy przyniosła zawodnikom "Alfy Vector" Tarnowo Podgórne. Do strefy okołomedalowej awansowało 3 zawodników "Alfy" - Dawid Strzelczak, Jarek Bonk i Tomek Masłowski i jeden "polonista" Michał Szulc. "Bulisiowi" jednak została tylko walka o medal brązowy po porażce półfinałowej (sudden victory) z Tomkiem Masłowskim. Mały finał Michał Szulc wygrał po pasjonującym pojedynku z Dawidem Strzelczakiem. A w najważniejszym pojedynku sprinterów Tomek Masłowski pokonał rzutami zwycięstwa Jarka Bonka.
Jak już wspomniano wcześniej, były to ostatnie Mistrzostwa Polski w sprintach i tandemach mieszanych z rozgrywanym pojedynkiem o 3 miejsce. A tak na marginesie - zdobywca 4 miejsca Dawid Strzelczak w przekroju całego turnieju sprintów uzyskiwał chyba najwyższe rezultaty. Tyle że w konkurencjach szybkich nie decyduje wynik na torze a wygranie pojedynku.

Mistrzostwa Polski seniorów w sprintach i tandemach mieszanych rozegrane w Lesznie toczyły się pod dyktando zawodników "Polonii 1912" Leszno i "Alfy Vector" Tarnowo Podgórne. Zawodniczki i zawodnicy z tych 2 klubów wywalczyli w Lesznie po 4 medale, z tym że "Polonii" przypadły 2 medale złote a "Alfie" 1 krążek w tym kolorze. Do tabeli medalowej załapały się jeszcze "Dębinki" Gdańsk z 1 medalem brązowym. Podział medali wyglądał następująco. "Polonia 1912" Leszno: 2-0-2. "Alfa Vector" Tarnowo Podgórne: 1-3-0. "Dębinki" Gdańsk: 0-0-1.

Sekcja kręglarska

Polonia 1912 Leszno
Kręgielnia
ul. Strzelecka 9

REZERWACJA KRĘGIELNI:
65 529 87 28

Tabele ligowe

1 Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. KK Dziewiątka Amica Wronki II    
3. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
4. Pilica Tomaszów Mazowiecki    
5. Start Gostyń    
6. Tucholanka Tuchola    
7. KK Dziewiątka Amica Wronki I    
M Klub M PKT
1. Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
3. KK Dziewiątka Amica Wronki    
4. Dębinki Gdańsk    
5. Czarna Kula Poznań    
6. MLKS Tucholanka Tuchola    
7. TPK Wejherowo    

Kadry kręglarzy

Piotr Kieliba
 Filip Glapiak
Mateusz Klecha
Hubert Klupieć
Mikołaj Konopka
Kamil Kozłowski
 Mikołaj Piosik
Alan Rybiński
 Adrian Szulc
 Michał Szulc
Bartosz Włodarczyk
 Szymon Kaliski
Michał Tomaszewski
 Daniel Włodarkiewicz
 Anna Chwastyniak
 Nicoletta Dudziak
Dorota Kwapisz
 Joanna Lajtke
 Monika Leciejewska
 Jolanta Stępczak
 Beata Włodarczyk (w rozgr.klub. Victoria Bamberg)
 Natalia Włodarczyk
 

MŚ w kręglarstwie klasycznym

Projekt i wykonanie serwisu Danno Design & Media
Strony internetowe Leszno | Videofilmowanie Leszno | Ogłoszenia Leszno | Leszno Sport