Polonia 1912 Leszno
Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 

Sponsorzy klubu

Sport w Lesznie

Dwa złota Bulisia i inne medale juniorów Polonii Kręglarstwo 2016-11-25 18:08:02
5 medali Mistrzostw Polski juniorów przywieźli z gostyńskiej kręgielni juniorzy "Polonii 1912" Leszno.

Na duży plon medalowy i sporą ilość punktów w klasyfikacji sportu młodzieżowego zapracowali juniorzy "Polonii 1912" Leszno podczas rozegranych na kręgielni w Gostyniu Mistrzostw Polski juniorów. Dwa złote krążki padły łupem Michała Szulca, który z pewnością był faworytem Mistrzostw ale na swój trzeci z kolei triumf indywidualny "Buliś" musiał mocno zapracować.
Jednak po kolei. Podczas Mistrzostw barw "Polonii" broniła w sumie ósemka zawodników, w tym tylko jedna juniorka. Ale ta jedynaczka - Natalia Włodarczyk wywalczyła dwa krążki srebrne.
Dyspozycja sportowa Natalii byłą dużą niewiadomą, bo ta zawodniczka z powodu pewnych problemów zdrowotnych jeszcze w tym sezonie nie grała. W Gostyniu jednak powalczyła skutecznie o dwa srebra. Najpierw startując w parze z Patrycją Poznańską z "Czarnej Kuli" wywalczyła drugie miejsce w klasyfikacji par z wynikiem 1031 kręgli. O 11 "kołków" więcej zbiły "złotka" z "Polonii" Łaziska - Gosia Kurcok i Renia Skrzypczak. Za to "brązowe" zawodniczki "Alfy" - Ola Bonk i Dominika Zygarłowska zbiły w sumie tylko 1000 kręgli. Poziom juniorek nie był niestety wysoki a Natalia Włodarczyk z wynikiem 513 indywidualnie zajmowała 4 lokatę.
W finale indywidulnym najpierw trzeba walczyć o awans do czołowej "szóstki" by później móc rywalizować o medale. Ta sztuka udała się zawodniczce "Polonii" Leszno. Po drugim starcie Natalia Włodarczyk miała identyczny łączny wynik z Renatą Skrzypczak ale gorsze zbiórki i zajmowała pozycję numer 3. Liderką była Patrycja Poznańska. I zawodniczka "Czarnej Kuli" w ostanim, trzecim starcie potwierdziła dominację w Mistrzostwach Polski juniorek. Włodarczyk i Skrzypczak już miały problemy kondycyjne ale do końca walczyły o srebro i brąz. I to zawodniczka z Leszna była w sumie o 2 kręgle lepsza od śląskiej kręglarki po bardzo emocjonującej walce.
Ostateczna kolejność na podium juniorek była następująca: 1. Patrycja Poznańska (1595); 2. Natalia Włodarczyk (1551); 3. Renata Skrzypczak (1549).
Z dobrej strony pokazali się juniorzy "Polonii 1912" Leszno w pierwszym dniu startów. Po szalenie nerwowej rywalizacji para z Leszna Michał Szulc i Mateusz Klecha zwyciężyła w Mistrzostwach z wynikiem 1107. Srebro dla pary z Gostynia Filip Michalak i Krzysztof Zagata (1100) a brąz dla Michała Pajora i Tymoteusza Ratajczaka z Wronek (1098). Dobrze wypadli "poloniści" Filip Glapiak z Kamilem Kozłowskim zajmując czwarte miejsce (1082) a punktował jeszcze Szymon Kaliski w parze z Jakubem Polakiem z "Alfy" kończąc Mistrzostwa Polski na pozycji piątej. Dwunastą sklasyfikowaną parą byli Michał Tomaszewski z Danielem Włodarkiewiczem (984).
Do fazy finałowej awansowali Michał Szulc z pozycji 2, Filip Glapiak jako 4, Mateusz Klecha z miejsca 6 i Kamil Kozłowski jako 12 zawodnik eliminacji. "Koziołek" miał powalczyć o awans do "10" i zrobił co do niego należało awansując ostatecznie na miejsce 9. Pozostała trójka zawodników "Polonii" awansowała do ostatecznej rozgrywki o medale. Liderem był ciągle Michał Pajor z Wronek a za nim plasowała się trójka zawodników z Leszna w kolejności Michał Szulc, Mateusz Klecha i Filip Glapiak. Pozostali finaliści - gostyniacy Krzysztof Zagata i Adrian Zagata już tracili dystans więc co najmniej dwa medale dla "Polonii" były niemal pewne.
Ostatni - trzeci start nieco namieszał w klasyfikacji. Michał Szulc wreszcie pokazał na co go stać, szybko wysforował się na pierwsze miejsce i już "złota" nie odddał. Z kolei Mateusz Klecha stracił przewagę nad Filipem Glapiakiem i to równo grający w całych Mistrzostwach Filip Glapiak wywalczył "brąz". A srebro dla liderującego po 2 startach Michała Pajora z Wronek. Dorobek punktowy medalistów Mistrzostw to 1708 Michała Szulca, 1668 Michała Pajora oraz 1650 Filipa Glapiaka.
Podsumowując gostyńskie Mistrzostwa Polski juniorów, dorobek medalowy "Polonii 1912" Leszno był następujący: dwa medale złote - indywidualnie Michał Szulc oraz para Michał Szulc i Mateusz Klecha, dwa medale srebrne - Natalia Włodarczyk indywidualnie i w parze z Patrycją Poznańską i jeden medal brązowy - indywidualnie Filip Glapiak.
No i warto odnotować 82 punkty do klasyfikacji sportu młodzieżowego mające nadal przeliczenie finansowe.

Sekcja kręglarska

Polonia 1912 Leszno
Kręgielnia
ul. Strzelecka 9

REZERWACJA KRĘGIELNI:
65 529 87 28

Tabele ligowe

1 Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. KK Dziewiątka Amica Wronki II    
3. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
4. Pilica Tomaszów Mazowiecki    
5. Start Gostyń    
6. Tucholanka Tuchola    
7. KK Dziewiątka Amica Wronki I    
M Klub M PKT
1. Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
3. KK Dziewiątka Amica Wronki    
4. Dębinki Gdańsk    
5. Czarna Kula Poznań    
6. MLKS Tucholanka Tuchola    
7. TPK Wejherowo    

Kadry kręglarzy

Piotr Kieliba
 Filip Glapiak
Mateusz Klecha
Hubert Klupieć
Mikołaj Konopka
Kamil Kozłowski
 Mikołaj Piosik
Alan Rybiński
 Adrian Szulc
 Michał Szulc
Bartosz Włodarczyk
 Szymon Kaliski
Michał Tomaszewski
 Daniel Włodarkiewicz
 Anna Chwastyniak
 Nicoletta Dudziak
Dorota Kwapisz
 Joanna Lajtke
 Monika Leciejewska
 Jolanta Stępczak
 Beata Włodarczyk (w rozgr.klub. Victoria Bamberg)
 Natalia Włodarczyk
 

MŚ w kręglarstwie klasycznym

Projekt i wykonanie serwisu Danno Design & Media
Strony internetowe Leszno | Videofilmowanie Leszno | Ogłoszenia Leszno | Leszno Sport