Polonia 1912 Leszno
Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 

Sponsorzy klubu

Sport w Lesznie

Dwa trudne mecze ligowe Kręglarstwo 2018-10-01 17:33:35
Ligowe zwycięstwo kobiet i porażka mężczyzn bilansem niedzieli. Oba mecze można określić mianem trudnych spotkań.

Polonia Leszno - Dębinki Gdańsk

W Lesznie spotkały się dwie najlepsze żeńskie drużyny poprzedniego sezonu. W meczu, w którym do końca każdy rezultat był możliwy, gospodynie odniosły zwycięstwo 4:2 przy niewielkiej przewadze w kręglach (2167:2148).
Obie drużyny zagrały dość podobnie. Po dwie zawodniczki w zespołach uzyskały wyniki na poziomie przekraczającym 550 kręgli, pozostałe dwie na pułapie o około 30-40 kręgli mniej.
Blok pierwszy i jest po nim 1:1 z przewagą 26 kręgli po stronie "Polonii" grającej bez Kingi Konopy. Monika Leciejewska zaczęła pojedynek z Mają Olszewską od dość swobodnego wygrania pierwszego seta. Kolejne sety padły jednak łupem Olszewskiej, głównie dzięki nieco lepszym zbiórkom. Pojedynek 3:1 (550:526) dla zawodniczki "Dębinek". Joanna Lajtke potwierdziła dyspozycję z Pucharu Leszna i wyraźnie wypunktowała Natalię Postrożny 3,5:0,5 i 562:512. Tak wyraźna wygrana "Lajcika" to efekt dużo lepszej gry "polonistki" do zbieranych.
Blok drugi przyniósł podobnie wyglądające pojedynki. Nicoletta Dudziak uległa Justynie Szymańskiej kręglami 525:566 przy remisowych 2:2 setach. Z kolei Anna Chwastyniak okazała się lepsza od Agnieszki Kowalskiej-Linda wygrywając 3:1 (554:520). Te wyniki w sumie dały zwycięstwo "Polonii" bo zespół z Leszna zbił o 19 kręgli więcej od rywalek. Ale gdy drugi blok rozpoczynał ostatnie tory "polonistki" miały do zniwelowania stratę 31 kręgli by odnieść meczowy sukces. I te czwarte sety "polonistki" wygrały łącznie różnicą 50 kręgli przy swojej dobrej grze i solidarnie słabej obu gdańszczanek.
Początek sezonu "Polonii 1912" Leszno jest więc udany i oby tak dalej.

Dziewiątka-Amica 2 Wronki - Polonia Leszno

Na drugim biegunie w stosunku do koleżanek są kręglarze "Polonii" Leszno. Mocno zmieniony w stosunku do 2 ostatnich sezonów skład dopiero nabiera doświadczenia. Na razie jeszcze bez ligowego sukcesu, chociaż ten był we Wronkach realny. Ostatecznie jednak drugi wroniecki zespół wygrał z "Polonią" 5:3 przy przewadze 34 "kołków" (3380:3346).
Zaczęło się remisowo, później gospodarze odskoczyli "polonistom" a w ostatnim bloku zespół z Leszna gonił gospodarzy ale niestety nie dogonił. Szkoda. Sukces był możliwy.
Pierwszy blok to porażka Mateusza Klechy z Kamilem Palaczem i wygrana Filipa Łochowicza z Filipem Brzóską. "Bongo" przegrał z Palaczem 1:3 przy wynikach 563:592. Szkoda, bo praktycznie o wszystkim zadecydował set ostatni. Po 3 setach było 2:1 dla Palacza ale przy różnicy tylko 10 kręgli na korzyść zawodnika z Wronek. Coraz śmielej za to poczyna sobie na ligowych torach Filip Łochowicz. Niespełna 15-letni zawodnik "Polonii 1912" wypunktował swojego imiennika Filipa Brzóskę kręglami 572:559 przy remisie 2:2 w setach. Wynik Łochowicza to kolejna jego "życiówka". Duże brawa.
Set drugi to dwa punkty dla gospodarzy i zwiększenie przewagi w kręglach z 16 do 68 "kołków". Pojedynki w tej fazie meczu wyglądały różnie. Bartosz Ruszczyk z Wronek przy remisowych 2:2 setach jak na nasze oczekiwania zbyt wysoko kręglami wypunktował Szymona Kaliskiego (581:539). Cóż, "Simon" dobrze zagrał tylko 2 sety a w pozostałych 2 oddał zbyt łatwo pole rywalowi. Najlepszy pojedynek w meczu stoczyli Mateusz Sawala z Patrykiem Konarkowskim. Wygrał zawodnik z Wronek 3:1 przy wynikach 590:580. Szkoda tego pojedynku ale Konarkowski przy bardzo dobrych zbieranych niestety dużo do rywala stracił w grze do pełnych.
Ostatni blok meczu to oba pojedynki wygrane przez "polonistów", niestety zbyt nisko by odrobić całość strat w zbitych kręglach. Kamil Kozłowski uporał się z dwójką zawodników gospodarzy: Leszkiem Kowalskim i Krzysztofem Sawalą. "Koziołek" wygrał 2,5:1,5 przy wynikach 531:515. "Polonista" po początkowych niepowodzeniach gonił wynik i wygrał ale stać go na pewniejszą grę. Podobnie jak Patryka Wawrzyniaka. "Wawrzol" znów zademonstrował huśtawkę na torach ale przy zagranych na 2:2 setach wypunktował Mateusza Kląskałę wynikiem 561:543. Ogromny wpływ na końcowy wynik miał set nr 2, gdzie Wawrzyniak uzyskał wynik 172. Szkoda, że tylko jeden set był zagrany na takim poziomie.
No cóż. Gramy dalej. Pozytywy są, pora na pierwsze punkty do tabeli ligowej.

Sekcja kręglarska

Polonia 1912 Leszno
Kręgielnia
ul. Strzelecka 9

REZERWACJA KRĘGIELNI:
65 529 87 28

Tabele ligowe

1 Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. KK Dziewiątka Amica Wronki II    
3. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
4. Pilica Tomaszów Mazowiecki    
5. Start Gostyń    
6. Tucholanka Tuchola    
7. KK Dziewiątka Amica Wronki I    
M Klub M PKT
1. Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
3. KK Dziewiątka Amica Wronki    
4. Dębinki Gdańsk    
5. Czarna Kula Poznań    
6. MLKS Tucholanka Tuchola    
7. TPK Wejherowo    

Kadry kręglarzy

Piotr Kieliba
 Filip Glapiak
Mateusz Klecha
Hubert Klupieć
Mikołaj Konopka
Kamil Kozłowski
 Mikołaj Piosik
Alan Rybiński
 Adrian Szulc
 Michał Szulc
Bartosz Włodarczyk
 Szymon Kaliski
Michał Tomaszewski
 Daniel Włodarkiewicz
 Anna Chwastyniak
 Nicoletta Dudziak
Dorota Kwapisz
 Joanna Lajtke
 Monika Leciejewska
 Jolanta Stępczak
 Beata Włodarczyk (w rozgr.klub. Victoria Bamberg)
 Natalia Włodarczyk
 

MŚ w kręglarstwie klasycznym

Projekt i wykonanie serwisu Danno Design & Media
Strony internetowe Leszno | Videofilmowanie Leszno | Ogłoszenia Leszno | Leszno Sport