Polonia 1912 Leszno
Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 

Sponsorzy klubu

Sport w Lesznie

Dwa gładkie zwycięstwa na wyjazdach Kręglarstwo 2015-10-26 09:18:35
W piątej rundzie rozgrywek superligi kobiet i mężczyzn zespoły "Polonii 1912" Leszno odniosły wyjazdowe zwycięstwa w maksymalnych rozmiarach.

Panie w sobotę grały w Pucku z TPK Wejherowo występując w roli zdecydowanego faworyta i tak też się potoczył mecz na puckiej kręgielni. Zespół z Leszna zwyciężył 5:0 będąc skuteczniejszym o ponad 240 kręgli (1997:1754) i oddając rywalkom jedynie 1,5 punktu setowego (14,5:1,5).
Trudno opisywać generalnie jednostronny pojedynek. Żałować jednak należy, że obiekt chyba był średnio przygotowany. Leszczynianki już kilkakrotnie pokazały w Pucku, że można tam zagrać dość wysoko. Kinga Konopa jest rekordzistką obiektu z wynikiem 582 kręgli. Wcześniej rekord należał do Anny Chwastyniak (575). Tym razem tylko dwie zawodniczki przekroczyły barierę 500: w pierwszym bloku Joanna Lajtke z wynikiem 506, w drugim Kinga Konopa 527. Asia Lajtke rywalizowała z Karoliną Kwidzińską i wygrała 3:1 (506:447) chyba dość niespodziewanie przegrywając 2 kręglami seta nr 3. W pozostałych wygrywała swobodnie. Anna Chwastyniak trochę na własne życzenie męczyła się w dwóch pierwszych setach pojedynku z Pauliną Ptach minimalnie wygrywając w secie nr 1 i remisując w drugim. Później już było swobodniej ale bez błysku a wynik to 3,5:0,5 oraz 486:454.
W drugim bloku "polonistki" panowały niepodzielnie wygrywając pojedynki po 4:0. Zdobywająca kolejne doświadczenia Nicoletta Dudziak wypunktowała 4:0 Klaudię Krause-Jarzembińską przy wynikach 478:414. Szkoda, że Nika trochę pogubiła się w samej końcówce seta nr 3 i nie najlepiej zagrała ostatnią "30" bo spokojnie powinna zbić 500 kręgli. Kinga Konopa wypunktowała wysoko Karolinę Ehrlich 527:439 (i 4:0). Kinia znakomicie grała do pełnych. Zbiórki bez szału ale wygrana bez zagrożenia ze strony rywalki.
Panowie z "Polonii" także do zera wypunktowali rywala zza miedzy - "Start" Gostyń na jego obiekcie. "Poloniści" górowali zdecydowanie, zbili o ponad 200 kręgli więcej niż gospodarze (3488:3264) a wyrównanej walki zbyt wiele nie było. Najciekawsze pojedynki stoczyli Michał Szulc z Piotrem Mendyką i Bartosz Włodarczyk z Jędrzejem Michalakiem. Działo się to w pierwszej odsłonie meczu. "Buliś" prowadził już z "Bocianem" 2:0 ale dość sporo przewagi stracił na torze trzecim. Michał jednak nie dał sobie odebrać zwycięstwa, lepiej rozegrał ostatniego seta i wygrał 3:1 przy wynikach 597:584. Bartek Włodarczyk mocno musiał popracować by zdobyć punkt. Rywalizację z Jędrzejem Michalakiem "Włodarz" zaczął nie najlepiej przegrywając po 2 setach 0,5:1,5. Bartek zdołał jednak odwrócić losy pojedynku i wygrał ostatecznie 2,5:1,5 przy różnicy kilkunastu kręgli (561:546). Ostatni pojedynek pierwszego bloku nie miał dramaturgii. Filip Glapiak mimo wpadki w secie numer 2, spokojnie i wysoko wypunktował Adriana Zagatę 3:1 (566:491), dając tym samym zespołowi sporo komfortu dzięki wysokiej przewadze w kręglach.
Wszystkie pojedynki drugiej fazy meczu w Gostyniu zakończyły się zwycięstwami zawodników "Polonii" w stosunku 3:1. Mikołaj Piosik i Piotr Kieliba zaczęli grę gorzej od swych rywali - odpowiednio Karola Sellmanna i Leszka Chudzińskiego przegrywając sety otwierające ich pojedynki. Później jednak obaj byli już wyraźnie lepsi od swoich przeciwników. Piosik wypunktował Sellmanna 589:550 a Piotrek Kieliba rozpędził się do najlepszego wyniku meczu w Gostyniu i pokonał "Wasyla" 613:550. Więcej wyrównanej gry było w rywalizacji na torach pomiędzy Adrianem Szulcem a Kacprem Michalakiem ale i tu zawodnik z Leszna był górą w pojedynku wygrywając 562:543.
Za dwa tygodnie w 6 kolejce ligowej męski zespół "Polonii" zagra w Lesznie z mającą na koncie także komplet zwycięstw drużyną "Dziewiątki - Amiki" II Wronki. Tego samego dnia (8 listopada) "polonistki" będą podejmowały drużynę "Czarnej Kuli" Poznań.

Sekcja kręglarska

Polonia 1912 Leszno
Kręgielnia
ul. Strzelecka 9

REZERWACJA KRĘGIELNI:
65 529 87 28

Tabele ligowe

1 Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. KK Dziewiątka Amica Wronki II    
3. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
4. Pilica Tomaszów Mazowiecki    
5. Start Gostyń    
6. Tucholanka Tuchola    
7. KK Dziewiątka Amica Wronki I    
M Klub M PKT
1. Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
3. KK Dziewiątka Amica Wronki    
4. Dębinki Gdańsk    
5. Czarna Kula Poznań    
6. MLKS Tucholanka Tuchola    
7. TPK Wejherowo    

Kadry kręglarzy

Piotr Kieliba
 Filip Glapiak
Mateusz Klecha
Hubert Klupieć
Mikołaj Konopka
Kamil Kozłowski
 Mikołaj Piosik
Alan Rybiński
 Adrian Szulc
 Michał Szulc
Bartosz Włodarczyk
 Szymon Kaliski
Michał Tomaszewski
 Daniel Włodarkiewicz
 Anna Chwastyniak
 Nicoletta Dudziak
Dorota Kwapisz
 Joanna Lajtke
 Monika Leciejewska
 Jolanta Stępczak
 Beata Włodarczyk (w rozgr.klub. Victoria Bamberg)
 Natalia Włodarczyk
 

MŚ w kręglarstwie klasycznym

Projekt i wykonanie serwisu Danno Design & Media
Strony internetowe Leszno | Videofilmowanie Leszno | Ogłoszenia Leszno | Leszno Sport