Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

Sponsorzy klubu

Sport w Lesznie

Drugi turniej Grand Prix Polski za nami Kręglarstwo 2015-01-20 08:36:06
XXXII Puchar Burmistrza Gostynia czyli drugie zawody cyklu Grand Prix Polski sezonu 2014/2015 dobiegły końca.

Tym razem zawodnicy "Polonii 1912" nie wygrali turnieju ale najlepsi z nich zajęli drugie lokaty. Kilku znalazło się na wysokich pozycjach, zarówno w turnieju w Gostyniu jak też w klasyfikacji cyklu po dwóch rozegranych zawodach.
Wśród kobiet do końca o zwycięstwo w Gostyniu walczyła Joanna Lajtke -trzecia po eliminacjach (549). Po emocjonującym finale i wyniku 554 Aśka uplasowała się na drugiej pozycji z wynikiem 1103 punktów ulegając o 5 kręgli Natalii Skrzypczak-Bączkiewicz z Wronek (1108). Szalenie ciekawie było na miejscach 3-5. Zawodniczki z tych lokat zakończyły turniej z bardzo zbliżonymi rezultatami. Trzecia była Joanna Mendyka ze "Startu" Gostyń (1090), czwarta Julia Rzyha z "Czarnej Kuli" Poznań (1089) a piąta Kinga Konopa z "Polonii" (1088). Kinia uzyskała najwyższy wynik kobiecego finału (565) ale trochę zbyt wiele strat poniosła w eliminacjach, chociaż i tak uzyskała znaczny awans - z miejsca 9 na 5.
W finale zagrała jeszcze Anna Chwastyniak, kończąc zawody na lokacie 7 z wynikiem łącznym wynoszącym 1070 kręgli. Poza finałem, na miejscu 13 Monika Leciejewska, która lokatę w wąskim finale przegrała gorszymi zbiórkami.
Wśród panów padły wyższe wyniki a w eliminacjach uzyskano pięć rezultatów powyżej 600 kręgli. Prowadził zdecydowanie Jakub Osiewicz. Zawodnik "Startu" uzyskał 626 punktów wyprzedzając o 20 kręgli drugiego Michała Szulca (606). I pomiędzy tą dwójką rozegrała się walka o zwycięstwo. W finale po 2 torach "Buliś" odrobił z nawiązką stratę do "Ośki" ale odpowiedź Osiewicza na torze trzecim była mocna i ostatecznie Kuba Osiewicz został na swoich torach zwycięzcą turnieju z wynikiem 1211 kręgli (626 + 585). Michał Szulc był drugi (1193: 606+587) a na najniższym stopniu podium stanął także bardzo równo grający Konrad Mocarski z "Pilicy" Tomaszów (1185: 601+584).
Najlepszy wynik finału (588) wykulał Mikołaj Konopka, dzięki czemu awansował z pozycji 14 na miejsce 6 uzyskując ostatecznie 1163 punkty. Na miejscu 10 zakończył start w Pucharze Burmistrza Adrian Szulc (1128) a lokatę 18 zajął Bartosz Włodarczyk, który z eliminacyjnym wynikiem 583 plasował się w połowie stawki finalistów ale do gry finałowej nie przystąpił podobnie jak Leszek Chudziński z Gostynia.
Z pozostałej czwórki zawodników "Polonii" Leszno startujących w Pucharze Burmistrza najlepiej spisał się Hubert Klupieć. Wynik 563 dał mu lokatę 20.
Po dwóch turniejach wśród pań prowadzi Natalia Skrzypczak-Bączkiewicz z wynikiem 390 punktów. W czołówce są 4 zawodniczki "Polonii 1912" Leszno. Lokatę drugą zajmuje Kinga Konopa (360). Na miejscach 3-5 z identycznym dorobkiem 260 punktów są Monika Leciejewska i Joanna Lajtke a tuż za nimi plasuje się Anna Chwastyniak (240).
Na pozycję lidera wśród panów wysunął się Jakub Osiewicz (380), który wyprzedza Mikołaja Konopkę (340). W czołowej "szóstce" klasyfikacji Grand Prix Polski jest jeszcze 3 zawodników "Polonii" Leszno. Na miejscu 3 Michał Szulc (260), na miejscu 4-5 Adrian Szulc (250) a na 6 pozycji Filip Glapiak (205).
Cykl Grand Prix Polski nabierze teraz rozpędu. Kolejna odsłona już za miesiąc w Tomaszowie Mazowieckim.