Polonia 1912 Leszno
Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 

Sponsorzy klubu

Sport w Lesznie

Dorosłe i Młodzieżowe Grand Prix Polski Kręglarstwo 2019-02-26 14:00:33
W niedzielę 24 lutego finiszowały dwa turnieje w cyklach kręglarskiego Grand Prix Polski. Dorośli rywalizowali w Tomaszowie Mazowieckim, kategorie młodzieżowe we Wronkach.

31 Turniej Asów - Tomaszów Mazowiecki

Najmilej start w Turnieju Asów w Tomaszowie Mazowieckim będa wspominać Anna Chwastyniak z "Polonii 1912" Leszno oraz Mateusz Goździk z "Pilicy" Tomaszów Mazowiecki - zwycięzcy tych zawodów.
Reprezentacja "Polonii 1912" Leszno w tomaszowskim Turnieju Asów nie była zbyt liczna. Zagrały tylko 2 panie i 3 panów. Ale jedynie Annie Chwastyniak i Patrykowi Konarkowskiemu udało się dostać do finału. Zdecydowanie nie powiódł się start Kindze Konopie. Także Mateusz Klecha i Kamil Kozłowski niezbyt dobrze radzili sobie na tomaszowskiej kręgielni. W ogóle wyniki uzyskiwane w Tomaszowie w 31 Turnieju Asów przez wielu zawodników, nawet tych z mocnymi nazwiskami, nie rzucały na kolana.
Wśród pań po eliminacjach zdecydowanie prowadziła Anna Chwastyniak z "Polonii" Leszno z wynikiem 556 z dość wyraźną przewagą nad Liwią Strzelczak (531), Agatą Banaszak (526) i Izą Torka (525). Na przeciwnym biegunie niestety Kinga Konopa.
Po eliminacyjnych grach wydawało się, że Anna Chwastyniak powinna bez problemu zwyciężyć w żeńskiej części Turnieju Asów. Tymczasem w finale Ania i jeszcze 10 finalistek nie uzyskały wysokich wyników i dość nieoczekiwanie do ostatniego rzutu Anny Chwastyniak na pozycji liderki znajdowała się grająca wcześniej Małgorzata Kurcok - jedyna która w finale zagrała wysoko i skutecznie zaatakowała z 8 pozycji. Na szczęście Anna Chwastyniak obroniła przewagę z eliminacji i zwyciężyła z łącznym wynikiem 1053, przed Gosią Kurcok (1047) oraz Liwią Strzelczak (1022). Walka o 3 miejsce, choć stojąca na przeciętnym poziomie, była bardzo zacięta a zawodniczki z miejsc 3 - 8 zmieściły się w przedziale wynikowym 9 kręgli.
Po trzech turniejach cyklu Grand Prix Polski Anna Chwastyniak lideruje z dorobkiem 580 punktów GP i wyprzedza Liwię Strzelczak - 500, Izę Torkę - 460, Basię Gandecką - 430 i Agatę Banaszak - 410.
W turnieju panów po eliminacjach prowadził Mateusz Goździk - jedyny z wynikiem powyżej 600 (602). Junior "Pilicy" wyprzedzał Jakuba Tomczyka z Brzeska (588) i Dawida Strzelczaka z "Alfy" (567). Reszta finalistów zagrała na poziomie między 558 a 524. W tej grupie był "polonista" Patryk Konarkowski z wynikiem 537.
W finale najlepiej zagrali "Leon" Torka 574 i Patryk Lukaszewski 572 ale nie byli w stanie dogonić dobrze grającego lidera Mateusza Goździka. Zawodnik gospodarzy zwyciężył z łącznym rezultatem 1166 wyprzedzając trójkę kręglarzy "Alfy": Leszka Torkę - 1133, Dawida Strzelczaka - 1122 oraz Marcina Grzesiaka - 1117.
Jedyny zawodnik "Polonii 1912" grający w finale - Patryk Konarkowski z wynikiem 1066 uplasował się ostatecznie na 13 miejscu.
W łącznej klasyfikacji Grand Prix prowadzenie objął Mateusz Goździk (530) w czym prócz wygranej pomogła też absencja dotychczasowego lidera Jakuba Osiewicza ("Ośka" spadł na 6 miejsce). Za Goździkiem plasują się: Bartek Krug (510), Dawid Strzelczak (430), Konrad Mocarski (410) i Piotr Kieliba (400).
Kolejny, czwarty turniej cyklu "iPOS Grand Prix Polski" na początku kwietnia na kręgielni we Wronkach.

33 Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Kręglarski o Puchar Wronek

Wchodzący w skład cyklu Młodzieżowego Grand Prix Polski turniej o Puchar Wronek stał w niektórych kategoriach na bardzo wysokim poziomie a kilkoro zawodników "Polonii" Leszno zapisało się bardzo dobrze w tych zawodach.
Reprezentacja kręglarska "Polonii" Leszno liczyła 8 zawodniczek i zawodników w kategoriach młodzika i juniora młodszego. Tym razem nie wystartowały "polonijne" dzieci.
W kategorii młodziczek obie zawodniczki "Polonii" przeplatają dobre wyniki ze słabszymi. Trzeba jednak pamiętać, że dla Weroniki Gbiorczyk i Mai Mielcarek jest to pierwszy sezon w kategorii U-14. Lepiej we Wronkach spisała się Werka uzyskując w sumie dobry wynik 490. Dało jej to 8 lokatę a do finału wchodziło 6 młodziczek. Maja z reultatem 458 na 16 miejscu. Jeśli jednak weźmiemy pod uwagę, że wyżej od naszych młodziczek były 2 zawodniczki czeskie, to do Grand Prix "polonistki" punktowały jak za 6 i 14 miejsce.
Kategoria młodzików była popisem zawodnika "Polonii" Leszno Antoniego Nowackiego. Już od Mistrzostw Polski U-14 Antek praktycznie nie schodzi z podium wszystkich zawodów młodzieżowych ale we Wronkach rozegrał zawody życia. W eliminacjach zbił 570 kręgli poprawiając swoją dotychczasową "życiówkę" i wyraźnie uciekając rywalom. Ale finał był jeszcze większym sportowym popisem Antka. Nowa życiówka 584 (rekord Polski 587 był bardzo blisko) i bezapelacyjny triumf we wronieckich zawodach. Łączny wynik Antka Nowackiego to 1154. Obok "polonisty" na podium stanęli Mateusz Ptak z Gostynia (1081) oraz Kevin Prętki z Wronek (1051).
Nieco starsi koledzy Antka, grający w kategorii juniorów młodszych Filip Łochowicz i Mateusz Kraczewski tym razem nie błysnęli tak jak miesiąc wcześniej w Sierakowie. Dla obu zabrakło miejsca w finale. Wynik Filipa Łochowicza - 531 dał mu 17 miejsce, Kraczewski z rezultatem 523 był na lokacie 21. Do punktacji Młodzieżowego Grand Prix dostali jednak punkty jak za 13 i 17 lokatę, bo w grupie przed "polonistami" był 4 zawodników czeskich. Trzeba odnotować znakomity finałowy start zwycięzcy tej kategorii Jakuba Cwojdzińskiego. Kuba zbił 644 kręgle będąc blisko rekordu Polski (646) a wygrał z wynikiem 1217 wyprzedzając Jakuba Kląskałę (1130) i Szymona Kosza (1116).
I wreszcie kategoria juniorek młodszych, bardzo mocna dla "polonistek". W eliminacjach Nicoletta Dudziak zbiła 588 kręgli, co było drugim rezultatem. Angelika Ciszewska poprawiła "życiówkę" z rezultatem 566 kręgli (6 lokata) a Ania Łochowicz na 9 miejscu z wynikiem 547. Patrząc z perspektywy wyników w innych kategoriach to aż szkoda, że do finału juniorek młodszych wchodziło tylko 7 zawodniczek. No ale taką rzecz trudno przewidzieć a generalnie ilość finalistów ustala się proporcjonalnie do ilości zawodników startujących w danej kategorii wiekowej.
Finał juniorek młodszych jako całość przyniósł zdecydowanie najwięcej emocji a kolejność zawodniczek na miejscach 1-4 mogła być zupełnie inna. Decydowały niuanse. Ostatecznie wygrała Wiktoria Jądrzyk z Wronek z wynikiem 1145, druga była jej koleżanka klubowa Sandra Szczepska z takim samym rezultatem, trzecia Nicoletta Dudziak z "Polonii" zbijając 1142 kręgle a czwarta Angeklika Ciszewska 1141. Pozostałe finalistki w walce o podium sie nie liczyły. Jak zagrały "polonistki" w finale? Nicoletta Dudziak zbiła w niedzielę 554 kręgle przy słabszych zbiórkach niż w eliminacjach. Z kolei Angelika Ciszewska miała najwyższy wynik finału (575 - kolejny rekord życiowy) dajacy jej awans z miejsca 6 na 4. "Ciszka" miała najlepsze zbierane w całej stawce zawodniczek. Znaczne rezerwy tkwią w jej grze do pełnych.
Reasumując - start w Pucharze Wronek wypadł generalnie dobrze. A w klasyfikacji Młodzieżowego Grand Prix Polski po 5 z 6 turniejów nasi zawodnicy są widoczni. W grupie młodziczek Weronika Gbiorczyk jest na miejscu 4 a Maja Mielcarek na 14. Wśród młodzików Antek Nowacki awansował na miejsce 2 a do lidera Mateusza Ptaka ze "Startu" traci 30 punktów GP. Pięknie dla nas wygląda czołówka w kategorii juniorek młodszych: Nicoletta Dudziak ma w dorobku 970 punktów (na 1000 mozliwych) i wystarczy że w ostatnich zawodach tylko wystartuje a wygra cały cykl. Druga jest Angelika Ciszewska (770) a czwarta Ania Łochowicz (680). Jest więc szansa na całe "polonijne" podium na koniec cyklu. Juniorzy młodsi "Polonii" także dość wysoko: Filip Łochowicz na miejscu 4 a Mateusz Kraczewski na pozycji 7 ale obu naszych zawodników dzieli tylko 10 punktów Grand Prix. Podium cyklu możliwe do osiagnięcia choć łatwo o to nie będzie.
Zakończenie cyklu Młodzieżowego Grand Prix Polski podczas Memoriału Stanisława Krzymińskiego i Bronisława Nowackiego w kwietniu w Lesznie.

Sekcja kręglarska

Polonia 1912 Leszno
Kręgielnia
ul. Strzelecka 9

REZERWACJA KRĘGIELNI:
65 529 87 28

Tabele ligowe

1 Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. KK Dziewiątka Amica Wronki II    
3. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
4. Pilica Tomaszów Mazowiecki    
5. Start Gostyń    
6. Tucholanka Tuchola    
7. KK Dziewiątka Amica Wronki I    
M Klub M PKT
1. Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
3. KK Dziewiątka Amica Wronki    
4. Dębinki Gdańsk    
5. Czarna Kula Poznań    
6. MLKS Tucholanka Tuchola    
7. TPK Wejherowo    

Kadry kręglarzy

Piotr Kieliba
 Filip Glapiak
Mateusz Klecha
Hubert Klupieć
Mikołaj Konopka
Kamil Kozłowski
 Mikołaj Piosik
Alan Rybiński
 Adrian Szulc
 Michał Szulc
Bartosz Włodarczyk
 Szymon Kaliski
Michał Tomaszewski
 Daniel Włodarkiewicz
 Anna Chwastyniak
 Nicoletta Dudziak
Dorota Kwapisz
 Joanna Lajtke
 Monika Leciejewska
 Jolanta Stępczak
 Beata Włodarczyk (w rozgr.klub. Victoria Bamberg)
 Natalia Włodarczyk
 

MŚ w kręglarstwie klasycznym

Projekt i wykonanie serwisu Danno Design & Media
Strony internetowe Leszno | Videofilmowanie Leszno | Ogłoszenia Leszno | Leszno Sport