Polonia 1912 Leszno
Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 

Sponsorzy klubu













Sport w Lesznie

Dobry występ juniorów młodszych w Tomaszowie Kręglarstwo 2013-05-06 09:31:08
Majowy weekend upłynął juniorom młodszym pod znakiem Mistrzostw Polski rozgrywanych w Tomaszowie Mazowieckim. "Polonia 1912" Leszno wygrała klasyfikację klubową.

Mistrzostwa Polski juniorów młodszych jeszcze dwa lata temu były rozgrywane jako Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży. Jednak w ramach redukcji kosztów centralnych kręglarstwo wypadło od 2012 roku z programu OOM. Faktycznie zakres startu pozostał taki sam ale już na koszt klubów, bez centralnego finansowania.
"Polonia 1912" desygnowała do gry dziewięcioro zawodników, którzy z pewnością nalezeli do grona faworytów. Można się było spodziewać 2-4 medali i wielu punktów do klasyfikacji klubowej. Śmiało można rzec, że nasza młodzież wypadła dobrze ale niedosyt jednak pozostał. Klasyfikacje klubową "Polonia" wygrała. Medali mogło i powinno być jednak więcej niż wywalczone dwa krążki.
Tradycyjnie zawody rozpoczął start par, będący jednocześnie kwalifikacją do finału indywidualnego. Dwie pary juniorek młodszych "Polonii" miały pełne prawo liczyć na dwa medale. Para Jolanta Stępczak i Natalia Włodarczyk grała dobrze przez 3 tory. Wchodząc na tor czwarty miały ogromne szanse na objęcie prowadzenia. Niestety obie zagrały gorzej na ostatnim torze i w konsekwencji z wynikiem 989 kręgli (Jola 493, Natalia 496) zajmowały po swej grze 3 miejsce o 1 kręgiel za parami z Tucholi i Tarnowa Podgórnego, które zbiły po 990 "kołków". Żal straconego medalu, bo do boju przystąpiły nasze faworytki Anna Matecka z Dorotą Kwapisz. Ta para "Polonii" nie zawiodła oczekiwań i wywalczyła złoty medal z ogromną przewagą. Ania zbiła 525 kręgli, Dorota 515 i z wynikiem 1040 "polonistki" wręcz zdeklasowały rywalki, będąc lepsze od pozostałych medalistek o 50 kręgli. Srebro dla "Tucholanki", brąz dla "Alfy Vector" - par z wynikami 990, jak wspomniano wyżej.
Wszystkie zawodniczki "Polonii" awansowały do finału: Ania z lokaty 2, Dorota z 4, Natalia z 11 i Jola z 15.
Gorzej powiodło się parom juniorów młodszych z Leszna. Zestawienie par mogło obiecywać wiele a skończyło sie na 6 miejscu Kamila Kozłowskiego i Mateusza Klechy po zbiciu 1042 kręgli (Kamil 541, Mateusz 501). Gorzej wypadli Łukasz Kajl i Tobiasz Jagodzik. Wynik 1020 (Tobiasz 519, Łukasz 501) pozwolił im na zajęcie 12 lokaty. Startujacy bez pary Kacper Sobkowiak wypadł dobrze uzyskujac wynik 528. Z piątki "polonistów" tylko Kajl nie wszedł do finału. Najwyżej, bo na miejscu 6 był po eliminacjach sklasyfikowany Kamil Kozłowski. W parach zwyciężyła "Pilica" Tomaszów (1091), przed "Startem" Gostyń (1052) i "Kormoranem" Sieraków (1051).
Kolejny dzień to konkurencje szybkie: tandemy i sprinty. W każdej z tych konkurencji "Polonia 1912" miała do dyspozycji po 2 miejsca ale tym razem medali w tych konkurencjach zabrakło. W mikstach liczyliśmy, że po raz trzeci w karierze na podium stanie Anna Matecka - tym razem grająca tandem z Kacprem Sobkowiakiem. Nasz mikst grał dobrze i z nadzieją na medal na pierwszym torze. Drugi tor słabszy z błędami obu zawodników i uzyskany wynik 258 dał 6 miejsce (a powtórzenie w drugiej "30" wyniku z pierwszego toru dałoby naszym medal brązowy). Drugi tandem w składzie Jolanta Stępczak i Tobiasz Jagodzik słabo zbierał a wynik 242 to dopiero 15 lokata. Złoto wyraźnie dla "Startu" Gostyń (286), srebro dla "Tucholanki" (278) a brąz dla "Kormorana" (274).
Sprinty bez powodzenia. Obie nasze juniorki młodsze - Dorota Kwapisz i Natalia Włodarczyk potknęły się na tej samej przeszkodzie w osobie Marty Gołębiewskiej z "Zatoki" Puck. Najpierw odpadła Kwapisz ulegając Gołebiewskiej 0:2. W tej samej rundzie Natalia Włodarczyk pokonała rzutami zwycięstwa Annę Piotrowską z Wronek. W kolejnej rundzie Natalia (podobnie jak wcześniej Dorota) przegrała 0:2 z zawodniczką z Pucka Martą Gołebiewską. Sprint wygrała Patrycja Poznańska z "Czarnej Kuli" przed Katarzyną Ciałoń z Łazisk i wspomnianą już Gołębiewską z Pucka. Natalię Włodarczyk sklasyfikowano na miejscu szóstym.
Z dwójki "sprinterów" z "Polonii" wcześniej zaczął starty Mateusz Klecha, który w pierwszej rundzie wyeliminował po 2 seriach rzutów zwycięstwa zawodnika "Dębinek" Wojciecha Grabowskiego. W kolejnej rundzie Klecha spotkał sie z kolegą klubowym Kamilem Kozłowskim, który miał wolny los w rundzie pierwszej. I znów Klecha wywalczył awans po rzutach zwycięstwa. W ćwiećfinale Mateusz zmęczony startami uległ bez walki Filipowi Michalakowi ze "Startu". Medale sprinterskie wywalczyłi Paweł Osiński z "Pilicy", Dawid Kupiec z "Kormorana" i Piotr Kłosowski z "Tucholanki". Klechę sklasyfikowano na 7 miejscu.
O piątkowych finałach indywidualnych większość zawodniczek i zawodników "Polonii 1912" powinna zapomnieć. Dobrze wypadli tylko Natalia Wlodarczyk i Mateusz Klecha. Znakomicie zagrał Kamil Kozłowski. Reszta słabo bądź zaledwie przyzwoicie. W efekcie zamiast 2-3 medali indywidualnych (bo takie szanse były), krążek srebrny przypadł tylko Kamilowi Kozłowskiemu. Ogromne szanse medalowe miała atakująca z 11 lokaty Natalia Włodarczyk grająca bardzo dobrze przez 3 tory. Tor ostatni a zwłaszcza zbiórki spowodowały, że Natalia co prawda awansowała na miejsce 5 ale mogła być nawet na pudle. Anna Matecka i Dorota Kwapisz nie obroniły swych lokat, a dla przypomnienia zajmowały po eliminacjach miejsca 2 i 4. Ania zagrała tylko pierwszy tor, po czym zanotowała swój chyba najsłabszy start w sezonie spadając na miejsce 10. Dorota mocno męczyła sie na zbiórkach i zakończyła Mistrzostwa na miejscu 7. Złoto dla faworytki Patrycji Poznańskiej (1060), srebro dla skutecznie atakującej z 16 miejsca Anny Piotrowskiej (1049) a brąz dla Aleksandry Bonk (1047). Patrycja i Ola obroniły lokaty z eliminacji.
Finał juniorów młodszych dał "Polonii 1912" medal Kamila Kozłowskiego wywalczony po pięknej walce. Wcześniej jednak grali Klecha, Jagodzik i Sobkowiak. Najlepiej spisał się Mateusz Klecha awansując z 24 lokaty na miejsce 15. Jagodzik spadł z miejsca 15 aż na 23 a Sobkowiak z 12 na 14. Kamil Kozłowski zajmował po eliminacjach pozycję 6. W finale "Koza" grał jednak bardzo skutecznie i dokładnie i wykorzystał potknięcia rywali. Poza zasięgiem był bardzo równo grajacy Adrian Zagata ze "Startu" Gostyń zbijając łacznie 1136 kręgli (560 + 576). Prowadzący po eliminacjach Dawid Kupiec i czwarty Paweł Osiński w końcówce finału chyba zbyt dużą uwagę zwracali na siebie. Osiński stracił niemal pewny medal na ostatnim rozbiciu i zakończył grę z wynikiem 1097 na pozycji 4. Kupiec z dorobkiem 1108 już był pewny medalu. Tylko jakiego? Kamil Kozłowski mając 4-5 rzutów mniej od rywali miał pełny przegląd sytuacji. Oni już tylko czekali. A "Koza" najpierw zdystansował Osińskiego i miał już brąz ale po 119 rzucie pojawiła się szansa na srebro (1101 i ustawienie). Kamil zbija 8 i z wynikiem 1109 kręgli zapewnia sobie srebrny medal Mistrzostw. Podium w Tomaszowie dla Adriana Zagaty ze "Startu", Kamila Kozłowskiego z "Polonii 1912" i Dawida Kupca z "Kormorana".
Klasyfikację klubową po bardzo wyrównanej walce wygrywa "Polonia 1912" Leszno (44,5 pkt), przed "Startem" Gostyń (41) i "Tucholanką" Tuchola (40).
Po ceremonii nagradzania medalami ogłoszono kadrę na Mistrzostwa Świata U-18 w maju w węgierskim Zalaegerszeg. Na Węgry pojedzie trójka z "Polonii 1912" Leszno: Dorota Kwapisz, Natalia Włodarczyk i Kamil Kozłowski. W kadrze juniorek młodszych są jeszcze Patrycja Poznańska, Aleksandra Bonk i Weronika Torka. Kadra juniorów młodszych to oprócz "Kozy" Karol Sellmann, Dawid Kupiec, Paweł Osiński i Kornel Ratajczak.

Sekcja kręglarska

Polonia 1912 Leszno
Kręgielnia
ul. Strzelecka 9

REZERWACJA KRĘGIELNI:
65 529 87 28

Tabele ligowe

1 Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. KK Dziewiątka Amica Wronki II    
3. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
4. Pilica Tomaszów Mazowiecki    
5. Start Gostyń    
6. Tucholanka Tuchola    
7. KK Dziewiątka Amica Wronki I    
M Klub M PKT
1. Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
3. KK Dziewiątka Amica Wronki    
4. Dębinki Gdańsk    
5. Czarna Kula Poznań    
6. MLKS Tucholanka Tuchola    
7. TPK Wejherowo    

Kadry kręglarzy

Piotr Kieliba
 Filip Glapiak
Mateusz Klecha
Hubert Klupieć
Mikołaj Konopka
Kamil Kozłowski
 Mikołaj Piosik
Alan Rybiński
 Adrian Szulc
 Michał Szulc
Bartosz Włodarczyk
 Szymon Kaliski
Michał Tomaszewski
 Daniel Włodarkiewicz
 Anna Chwastyniak
 Nicoletta Dudziak
Dorota Kwapisz
 Joanna Lajtke
 Monika Leciejewska
 Jolanta Stępczak
 Beata Włodarczyk (w rozgr.klub. Victoria Bamberg)
 Natalia Włodarczyk
 

MŚ w kręglarstwie klasycznym

Projekt i wykonanie serwisu Danno Design & Media
Strony internetowe Leszno | Videofilmowanie Leszno | Ogłoszenia Leszno | Leszno Sport