Polonia 1912 Leszno
Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 

Sponsorzy klubu













Sport w Lesznie

Dobry start najmłodszych w Gostyniu Kręglarstwo 2017-11-16 11:38:30
Na gostyńskiej kręgielni młodzi zawodnicy rywalizowali w XVI Memoriale Józefa Zybera i Jarosława Sobierajskiego.

Memoriał w Gostyniu zgromadził liczną stawkę zawodników w kategoriach dzieci, młodzików i juniorów młodszych z Polski, Czech i Słowacji. Łącznie sklasyfikowano 150 młodych kręglarzy.
W tym licznym gronie na dobrym poziomie zagrali zawodnicy "Polonii 1912" Leszno zajmując dwa pierwsze miejsca a do tego będąc kilka razy w czołówce stawki w swoich kategoriach wiekowych.
Wśród dziewczynek znakomicie spisała się Weronika Gbiorczyk. Po eliminacjach z wynikiem 314 Werka była na drugim miejscu z minimalną stratą (2 kręgle) do Dominiki Wysockiej z Tucholi. Finał to już był popis "polonistki". W świetnym stylu uzyskane 350 dało zwycięstwo z wynikiem łącznym 664, przed wspomnianą Wysocką (630). Weronika Gbiorczyk była blisko liczącego już 10 lat rekordu Polski dziewczynek wynoszącego 357. Inna "polonistka" - debiutantka Hania Leciejewska zajęła 5 miejsce otrzymując pierwszy w zawodach dyplom, pucharek i nagrodę.
Przyzwoicie w kategorii chłopców radzi sobie Krzyś Kraczewski. W Gostyniu uzyskał 4 wynik eliminacji (312) po dobrej grze, co rokowało nadzieją na podium. Finał niestety słabszy i ostatecznie 6 lokata z wynikiem łącznym 581. No cóż, z pewnością lokaty 3-4 były w zasięgu Krzysia. Drugi z naszych chłopców Tomek Kurpisz na razie daleko ale on ma dopiero 8 lat i niewielki staż.
Nasza jedynaczka w młodziczkach - Marika Dudzik uplasowała się dokładnie w połowie stawki zawodniczek, na pozycji 13 z wynikiem 433. Awans do wąskiego finału dawał rezultat 449 i z pewnością Marikę było stać na osiągnięcie takiego wyniku.
Lepiej spisali się młodzicy "Polonii". Po eliminacjach do finału awansowali: Filip Łochowicz z miejsca 5 (507) i Mateusz Kraczewski z lokaty 7 (501). Poza finałem ale w górnej połowie stawki pozostali młodzicy z Leszna: Antek Nowacki na miejscu 12 (484) i Piotr Kraczewski 16 (464) wśród 36 startujących zawodników w tej kategorii.
Finał był popisem Mateusza Kraczewskiego, który zdecydowanie odjechał rywalom zbijając 549 kręgli i triumfując z wynikiem 1050. Mocno rozkojarzony w finale Filip Łochowicz ostatecznie zajął pozycję 6 z dorobkiem 1009 kręgli. Na pewno mogło być lepiej ale i tak po dwóch turniejach Filip jest liderem Grand Prix w kategorii młodzików.

W kategorii juniorek młodszych możemy liczyć na wysokie miejsca przynajmniej 3 zawodniczek "Polonii". Tym razem do wąskiego finału awans wywalczyły Nicoletta Dudziak z lokaty 5 (528) i Angelika Ciszewska z miejsca 6 (519). Poza finałem Ania Łochowicz na miejscu 12 (488) i Marcelina Stróżyńska 24 (412).
W finale obie nasze juniorki młodsze nieco pogorszyły swoje lokaty. Ostatecznie Nicoletta Dudziak zajęła miejsce 6 zbijając łącznie 1047 kręgli a Angelika Ciszewska była na pozycji nr 8 (1042). Poziom juniorek młodszych był bardzo wyrównany a zawodniczki między lokatami od 3 do 8 dzieliło tylko 9 kręgli więc tak naprawdę inna kolejność na tych miejscach (nawet z miejscem 2) była absolutnie możliwa.
W grupie juniorów młodszych wystartował absolutny debiutant Jakub Imbierowicz i ten debiut był ze wszech miar udany. Jakub z wynikiem 518 zajął 13 miejsce pośród 36 sklasyfikowanych w Memoriale juniorów młodszych.
W klasyfikacji klubów startujących w gostyńskim Memoriale "Polonia 1912" Leszno zajęła miejsce na najniższym stopniu podium, wyprzedzona przez "Dziewiątkę - Amicę" Wronki i "Pilicę" Tomaszów Mazowiecki.
Po 2 turniejach zaliczanych do cyklu Młodzieżowego Grand Prix Polski w kategorii młodzików Filip Łochowicz jest liderem a Mateusz Kraczewski zajmuje miejsce 6. W juniorkach młodszych Nicoletta Dudziak jest na miejscu 4, pozycję 7 zajmuje Ania Łochowicz a 10 jest Angelika Ciszewska.

Sekcja kręglarska

Polonia 1912 Leszno
Kręgielnia
ul. Strzelecka 9

REZERWACJA KRĘGIELNI:
65 529 87 28

Tabele ligowe

1 Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. KK Dziewiątka Amica Wronki II    
3. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
4. Pilica Tomaszów Mazowiecki    
5. Start Gostyń    
6. Tucholanka Tuchola    
7. KK Dziewiątka Amica Wronki I    
M Klub M PKT
1. Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
3. KK Dziewiątka Amica Wronki    
4. Dębinki Gdańsk    
5. Czarna Kula Poznań    
6. MLKS Tucholanka Tuchola    
7. TPK Wejherowo    

Kadry kręglarzy

Piotr Kieliba
 Filip Glapiak
Mateusz Klecha
Hubert Klupieć
Mikołaj Konopka
Kamil Kozłowski
 Mikołaj Piosik
Alan Rybiński
 Adrian Szulc
 Michał Szulc
Bartosz Włodarczyk
 Szymon Kaliski
Michał Tomaszewski
 Daniel Włodarkiewicz
 Anna Chwastyniak
 Nicoletta Dudziak
Dorota Kwapisz
 Joanna Lajtke
 Monika Leciejewska
 Jolanta Stępczak
 Beata Włodarczyk (w rozgr.klub. Victoria Bamberg)
 Natalia Włodarczyk
 

MŚ w kręglarstwie klasycznym

Projekt i wykonanie serwisu Danno Design & Media
Strony internetowe Leszno | Videofilmowanie Leszno | Ogłoszenia Leszno | Leszno Sport