Polonia 1912 Leszno
Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 

Sponsorzy klubu

Sport w Lesznie

Dobre wejście młodzieży w sezon Kręglarstwo 2018-10-22 18:16:19
Udanie rozpoczęli starty w młodzieżowych rywalizacjach młodzicy i juniorzy młodsi "Polonii 1912" Leszno podczas 32 Pucharu Borów Tucholskich.

Zawody w Tucholi zgromadziły na starcie ponad 100 młodych zawodniczek i zawodników. W tej grupie znalazło się dziewięcioro "polonistów": 4 w kategorii młodzik i 5 w kategorii junior młodszy.
Trzeba przyznać, że generalnie start tej ekipy był udany. Pięcioro zawodników weszło do gier finałowych, z czego trójka stanęła na podium.
Od podium więc zacznijmy. W kategorii juniorek młodszych wystartowała nasza "eksportowa" trójka: Nicoletta Dudziak, Angelika Ciszewska i Ania Łochowicz. Nicoletta po eliminacjach zajmowała pozycję trzecią przy wyniku 547, Angelika była piąta (529), zaś Ania 11 przy rezultacie 513. Tego wyniku szkoda, bo do finału wchodziło 10 juniorek młodszych a Ania przegrała awans słabszymi zbiórkami.
Finał to już popis obu zawodniczek "Polonii". Nicoletta Dudziak po zbiciu 575 kręgli i przy wyniku łącznym 1122 wygrała bez dyskusji. Drugi wynik finału (560) był dziełem Angeliki Ciszewskiej, która w ostatecznym rozrachunku awansowała na drugą lokatę zawodów z wynikiem 1089. Miejsce trzeci dla Aleksandry Metlickiej - liderki po eliminacjach (1078). Angelika Ciszewska rewelacyjnie grała zbierane. Pełne do poprawki.
W kategorii juniorów młodszych do finału awansował Mateusz Kraczewski. Wynik 546 plasował go na drugiej pozycji. Niestety nieco rozczarował Filip Łochowicz. Po 3 dobrych grach w lidze tym razem Filip w eliminacjach zagrał na poziomie 506 kręgli. Żal, bo awans do finału dawał wynik 509. Trudno. W finale Mateusz Kraczewski spadł o jedną pozycję ale załapał się na "pudło" z rezultatem 1061, wyprzedzony przez Jakuba Kuryło i Szymona Kosza.
Udanie w eliminacjach wystąpili młodzicy zajmując na tym etapie turnieju pozycję 3 (Antek Nowacki - 523) i 5 (Piotrek Kraczewski 504). Oboje mogli powalczyć o podium ale niestety tak się nie stało. Lepiej w finale sprawił się Piotrek Kraczewski ostatecznie pozostając na pozycji 5 z wynikiem 1019. Antek Nowacki po słabszej grze finałowej spadł na lokatę 6 z wynikiem 1005. Niestety Antek zdecydowanie za dużo "dziurawił".
I na koniec słów kilka o młodziczkach. Weronika Gbiorczyk i Maja Mielcarek debiutowały w tej kategorii wiekowej. Maja w ogóle zagrała pierwszy raz poza Lesznem. Weronika kilka lat była w czołówce kategorii dziewczynek ale w Tucholi też nigdy nie grała. Obie co prawda nie awansowały do wąskiego finału dla 8 zawodniczek ale wypadły przyzwoicie. Gbiorczyk z wynikiem 452 zajęła pozycję 12, Mielcarek zbiła 440 kręgli co dało jej miejsce 15 w gronie 20 młodziczek. Warto w obie inwestować.

Sekcja kręglarska

Polonia 1912 Leszno
Kręgielnia
ul. Strzelecka 9

REZERWACJA KRĘGIELNI:
65 529 87 28

Tabele ligowe

1 Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. KK Dziewiątka Amica Wronki II    
3. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
4. Pilica Tomaszów Mazowiecki    
5. Start Gostyń    
6. Tucholanka Tuchola    
7. KK Dziewiątka Amica Wronki I    
M Klub M PKT
1. Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
3. KK Dziewiątka Amica Wronki    
4. Dębinki Gdańsk    
5. Czarna Kula Poznań    
6. MLKS Tucholanka Tuchola    
7. TPK Wejherowo    

Kadry kręglarzy

Piotr Kieliba
 Filip Glapiak
Mateusz Klecha
Hubert Klupieć
Mikołaj Konopka
Kamil Kozłowski
 Mikołaj Piosik
Alan Rybiński
 Adrian Szulc
 Michał Szulc
Bartosz Włodarczyk
 Szymon Kaliski
Michał Tomaszewski
 Daniel Włodarkiewicz
 Anna Chwastyniak
 Nicoletta Dudziak
Dorota Kwapisz
 Joanna Lajtke
 Monika Leciejewska
 Jolanta Stępczak
 Beata Włodarczyk (w rozgr.klub. Victoria Bamberg)
 Natalia Włodarczyk
 

MŚ w kręglarstwie klasycznym

Projekt i wykonanie serwisu Danno Design & Media
Strony internetowe Leszno | Videofilmowanie Leszno | Ogłoszenia Leszno | Leszno Sport