Polonia 1912 Leszno
Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 

Sponsorzy klubu

Sport w Lesznie

Dobre granie w I lidze Kręglarstwo 2014-01-27 12:46:03
W grupiach F i H rozgrywek 1 ligi z dobrym skutkiem powalczyły drużyny "Polonii 1912" Leszno.

Pierwszoligowcy "Polonii 1912" grają o różne cele. Zawodnicy występujący w Grupie F walczyli o awans do finałowej fazy sezonu - walki o miejsca 1-4. Młodzież z zespołu grającego w Grupie H o zwycięstwo w gronie najsłabszych teamów po pierwszej fazie rozgrywek. Oba zespoły swoje cele zrealizowały (Grupa F) bądź realizują (Grupa H).
Drużyny Grupy F swój drugi turniej rozegrały w Gostyniu. Przez 3/4 zawodów "Polonia" była na 2 miejscu dającym awans do ścisłego finału ale zakończyła lepiej bo ex-aequo na 1 miejscu ze "Startem" i ze zwycięstwem po dwóch turniejach.
W tej grupie grano punktując każdy blok jak za pojedynki. I w bloku pierwszym zawodnik "Polonii" Leszno Mikołaj Piosik uzyskuł wynik 535 kręgli. To dało "Mikesowi" i "Polonii" 3 punkty. Lepszy wynik a co za tym idzie 4 punkty przypadły "Startowi" Gostyń za sprawą Piotra Mendyki (557).
W kolejnym bloku sytuacja podobna. Znów 4 punkty dla "Startu" po zbiciu 540 kręgli przez Tomasza Sierżanta a 3 punkty dla "Polonii" po starcie Adriana Szulca (526). Pozostałe drużyny: "Dębinki" Gdańsk i "Dziewiątka-Amica" Wronki ze słabymi wynikami.
W trzecim bloku najwięcej zyskała drużyna z Gdańska, dla której punktował Przemysław Lazarski (542). Ten blok był dość wyrównany w wykonaniu 3 drużyn. Dla "Startu" o 3 punkty zawalczył Michał Galusiński (539) a 2 punkty dla "Polonii" zyskał Maciej Chudy (532). Trochę baliśmy się o zdrowie Macieja ale wytrzymał start fizycznie.
W ostatnim bloku mieliśmy piorunujący finisz "Polonii 1912" Leszno za sprawą gry Michała Szulca. "Buliś" zagrał zdecydowanie najlepiej z wszystkich uczestników turnieju w Gostyniu. Zbijając 597 kręgli dodał "Polonii" 4 punkty, a że zdystansował zawodników "Startu" aż o 100 "kołków", pozwoliło to "Polonii" na zdobycie kolejnych 4 punktów za ilość zbitych kręgli. Dobrze w tym bloku zagrał też Bartosz Sikora z "Dębinek" - autor wyniku 570.
Po podsumowaniu punktów pojedynkowych i za kręgle okazało się, że "Polonia" i "Start" wyszły na remis a zatem otrzymały po 7 punktów za turniej, "Dębinki" - 4 punkty a Wronki - 2.
Tym samym z Grupy F do walki o lokaty 1-4 awansowały zespoły "Polonii 1912" Leszno i "Startu" Gostyń. A stawkę finałową uzupełniają dwie najlepsze ekipy z Grupy E, czyli kolejna drużyna gostyńskiego "Startu' oraz "Polonia" Łaziska.
Grająca wyłącznie na sumę kręgli, złożona z trzech drużyn Grupa H rywalizuje o lokaty 13-15. Drugi spośród trzech turniejów tej grupy rozegrano ponownie w Tarnowie Podgórnym a kolejność "na mecie" była identyczna jak dwa tygodnie wcześniej.
Dla grającej składem zawodników z kategorii juniora młodszego "Polonii" Leszno najlepiej punktowała Jolanta Stępczak. Jola w rozgrywkach pierwszej ligi prezentuje bardzo solidną dyspozycję. W Tarnowie Podgórnym zbiła 533 kręgle i był to najlepszy wynik całego turnieju. Równo pod względem wyniku zagrały Anna Matecka i Dorota Kwapisz, choć obie przy bardziej starannej grze do zbiórek powinny uzyskać wyższe rezultaty. A tak obie strąciły po 512 kregli. Grający jako ostatni w "Polonii" Tobiasz Jagodzik odnotował znacznie słabszy występ niż dwa tygodnie wcześniej, zbijając 493 kręgle ale utrzymał przewagę nad zespołem OSiR-u Vector I Tarnowo Podgórne.
"Polonia" zwyciężyła z wynikiem 2050 kręgli, wyprzedzając OSiR I (2036) i OSiR II (1937). Grupę H czeka jeszcze jeden turniej - tym razem w Lesznie a zespół "Polonii" jest bliski zwycięstwa w tej grupie pierwszej ligi.

Sekcja kręglarska

Polonia 1912 Leszno
Kręgielnia
ul. Strzelecka 9

REZERWACJA KRĘGIELNI:
65 529 87 28

Tabele ligowe

1 Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. KK Dziewiątka Amica Wronki II    
3. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
4. Pilica Tomaszów Mazowiecki    
5. Start Gostyń    
6. Tucholanka Tuchola    
7. KK Dziewiątka Amica Wronki I    
M Klub M PKT
1. Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
3. KK Dziewiątka Amica Wronki    
4. Dębinki Gdańsk    
5. Czarna Kula Poznań    
6. MLKS Tucholanka Tuchola    
7. TPK Wejherowo    

Kadry kręglarzy

Piotr Kieliba
 Filip Glapiak
Mateusz Klecha
Hubert Klupieć
Mikołaj Konopka
Kamil Kozłowski
 Mikołaj Piosik
Alan Rybiński
 Adrian Szulc
 Michał Szulc
Bartosz Włodarczyk
 Szymon Kaliski
Michał Tomaszewski
 Daniel Włodarkiewicz
 Anna Chwastyniak
 Nicoletta Dudziak
Dorota Kwapisz
 Joanna Lajtke
 Monika Leciejewska
 Jolanta Stępczak
 Beata Włodarczyk (w rozgr.klub. Victoria Bamberg)
 Natalia Włodarczyk
 

MŚ w kręglarstwie klasycznym

Projekt i wykonanie serwisu Danno Design & Media
Strony internetowe Leszno | Videofilmowanie Leszno | Ogłoszenia Leszno | Leszno Sport