Polonia 1912 Leszno
Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 

Sponsorzy klubu

Sport w Lesznie

Dobra postawa młodzieży w Tucholi Kręglarstwo 2012-10-09 12:49:46
W 27 Młodzieżowym Pucharze Borów Tucholskich z dobrej strony pokazała się kręglarska młodzież leszczyńskiej "Polonii 1912". W szczególności na pochwałę zasługują juniorki młodsze, w większości startujące pierwszy sezon w tej kategorii wiekowej.

W Tucholi miało reprezentować "Polonię 1912" dziesięcioro zawodników. Niestety w ostatniej chwili rozchorowała się Nicoletta Dudziak i na zawody nie pojechała. Szkoda, bo ta pierwszoroczna młodziczka (najlepsza zawodniczka ubiegłego sezonu w Polsce w kategorii dziewczynek) miała szansę powalczyć w Tucholi o dobrą lokatę.
Ale i tak z 9 zawodników z Leszna, do gier finałowych awansowała szóstka a najlepsze rezultaty uzyskały wspomniane już wyżej 3 juniorki młodsze, zajmując ostatecznie lokaty 2, 3 i 4.
Zacznijmy jednak od startu młodzików. Tu miała "Polonia" dwóch zawodników: Alana Rybińskiego i Michała Rzadkowskiego. Obaj zanotowali przyzwoity start, chociaż powinni chyba jednak powalczyć o nieco bardziej eksponowane pozycje. Po eliminacjach Rybiński zajmował lokatę 6 z wynikiem 460 a Rzadkowski był 8 po zbiciu 445 kręgli. Po grach finałowych Alan Rybiński pozostał na miejscu 6 uzyskując łącznie wynik 983 a Michał Rzadkowski awansował o jedną pozycję kończąc start jako siódmy młodzik po zbiciu 883 kręgli. Poziom młodzików nie zachwycił a tylko dwaj najwyżej sklasyfikowani zawodnicy: Aleksander Nowacki z Tucholi i Gracjan Machaj z Wronek przekroczyli w finale 500 punktów.
W kategorii młodziczek, w której jak wspomniano, "Polonia" Leszno nie miała swojej przedstawicielki, zwyciężyła Marta Zalewska z miejscowej "Tucholanki".
W kategorii juniorek młodszych "Polonia 1912" miała 4 reprezentantki - wszystkie z szansami na wysokie lokaty. W tym sezonie praktycznie poza zasięgiem rywalek jest Patrycja Poznańska z "Czarnej Kuli" - najbardziej ograna juniorka młodsza w Polsce. Natomiast jako zespół "Polonia" Leszno ma chyba największy potencjał. Po grach eliminacyjnych "polonistki" miały dobre pozycje do ataku. Natalia Włodarczyk zajmowała miejsce 3 z wynikiem 516 kręgli, tuż za nią plasowała się Dorota Kwapisz (513) a 8 miejsce zajmowała Anna Matecka (498). Nie powiodło się jedynie Jolancie Stępczak, która zajęła 17 miejsce a o braku awansu do finału zadecydowały słabe zbierane w wykonaniu Joli. Szkoda. Liderowała Patrycja Poznańska (532) przed Weroniką Torką (521).
Niedzielny finał juniorek młodszych przebiegał pod dyktando Patrycji Poznańskiej i zawodniczek "Polonii 1912". W efekcie za zwyciężczynią turnieju - Patrycją Poznańską (1081) uplasowały się trzy juniorki młodsze z Leszna: Dorota Kwapisz (1035), Natalia Wlodarczyk (1012) i Anna Matecka (1011).
Z trójki startujących w Tucholi juniorów młodszych "Polonii" Leszno, do finału awansował jedynie Kamil Kozłowski - 10 po eliminacjach (501). Nie wywalczyli prawa gry w finale Kacper Sobkowiak i Mateusz Klecha, zajmując odpowiednio 20 i 27 miejsce. W finale "Koza" zagrał nieco słabiej i z końcowym dorobkiem 996 kręgli zakończył start w Tucholi na 12 pozycji. Zwycięstwo w tej kategorii przypadło Markowi Gierszewskiemu z "Tucholanki".

PROTOKÓŁ

Sekcja kręglarska

Polonia 1912 Leszno
Kręgielnia
ul. Strzelecka 9

REZERWACJA KRĘGIELNI:
65 529 87 28

Tabele ligowe

1 Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. KK Dziewiątka Amica Wronki II    
3. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
4. Pilica Tomaszów Mazowiecki    
5. Start Gostyń    
6. Tucholanka Tuchola    
7. KK Dziewiątka Amica Wronki I    
M Klub M PKT
1. Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
3. KK Dziewiątka Amica Wronki    
4. Dębinki Gdańsk    
5. Czarna Kula Poznań    
6. MLKS Tucholanka Tuchola    
7. TPK Wejherowo    

Kadry kręglarzy

Piotr Kieliba
 Filip Glapiak
Mateusz Klecha
Hubert Klupieć
Mikołaj Konopka
Kamil Kozłowski
 Mikołaj Piosik
Alan Rybiński
 Adrian Szulc
 Michał Szulc
Bartosz Włodarczyk
 Szymon Kaliski
Michał Tomaszewski
 Daniel Włodarkiewicz
 Anna Chwastyniak
 Nicoletta Dudziak
Dorota Kwapisz
 Joanna Lajtke
 Monika Leciejewska
 Jolanta Stępczak
 Beata Włodarczyk (w rozgr.klub. Victoria Bamberg)
 Natalia Włodarczyk
 

MŚ w kręglarstwie klasycznym

Projekt i wykonanie serwisu Danno Design & Media
Strony internetowe Leszno | Videofilmowanie Leszno | Ogłoszenia Leszno | Leszno Sport