Polonia 1912 Leszno
Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 

Sponsorzy klubu













Sport w Lesznie

Do sukcesu zabrakło niewiele Kręglarstwo 2017-10-19 08:14:19
Porażką 3:5 zakończył się wyjazdowy mecz "Polonii" w Tarnowie Podgórnym. Gospodarze byli lepsi raptem o 9 kręgli.

Kręglarze leszczyńskiej "Polonii" rozegrali niezły mecz w Tarnowie Podgórnym a sukces był blisko. Gospodarze - zespół "Alfy Vector" ostatnimi rzutami przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść.
Mecz miał różne oblicza. W każdym bloku było ciekawie a perspektywy wygranej dotyczyły obu rywali. Początek meczu dla drużyny "Alfy", prowadzącej po pierwszym bloku meczu 2:0 z przewagą 92 kręgli. Na taki układ meczu złożyły się wygrane Jarka Bonka z Bartkiem Włodarczykiem 3:1 przy wynikach 586:568 oraz Marcina Grzesiaka z Filipem Glapiakiem 4:0 (608:534). Trochę szkoda tych strat, zwłaszcza w pojedynku z udziałem "Włodarza", który grał lepiej od "Jamesa" do pełnych ale więcej stracił do zbiórek. Glapiak w pierwszym (przegranym) secie rywalizował z "Gruzinem" na wysokim poziomie. Także dość równa walka była w secie numer 2 ale w kolejnych setach już przewaga Grzesiaka była wyraźna.
Blok drugi pozwolił gościom na odrobienie strat i objęcie prowadzenia różnicą 8 "kołków". Michał Szulc mimo początkowych kłopotów wysoko ograł Tomka Masłowskiego 3:1 przy wynikach 598:524. Żałować tylko należy niskiego rezultatu "Bulisia" w ostatnim secie, bo może wtedy końcowy sukces byłby po stronie "Polonii". Punkt wywalczył Patryk Konarkowski pokonując grających po 60 rzutów Jarka Michalaka i Macieja Krzyżostaniaka kręglami 551:525 przy setach na remis. Przy słabej postawie Michalaka wejście "Krzyżaka" w zespole "Alfy" było dla tej drużyny dobrym pociągnięciem, bo Maciej wygrywając 2 sety odrobił kilka kręgli do Konarkowskiego.
Ostatni blok to emocje do końca. Oba pojedynki były dość jednostronne. Mateusz Klecha wysoko ograł Piotra Kaczmarka 4:0 przy rezultatach 588:533 ale finisz Kaczmarka w ostatnich zbieranych pozwolił "Alfie" na dość znaczne odrobienie straty w kręglach. Kamil Kozłowski uległ 1:3 Dawidowi Strzelczakowi 524:596. "Koza" zagrał dobre sety 2 i 3 i kiepskie 1 i 4. W kontekście całego meczu ostatni set w wydaniu Kozłowskiego pozwolił gospodarzom na uzyskanie wyższego wyniku w kręglach. Oczywiście za porażkę nie można winić tylko jednego zawodnika, bo kilku "polonistom" zdarzyło się zagrać słabe tory.
Trochę szkoda, bo wyjazdowy sukces był na przysłowiowe wyciągnięcie ręki a tak mecz w Tarnowie Podgórnym zakończył się wygraną zespołu "Alfy Vector" 5:3 przy wynikach 3372:3363.

Sekcja kręglarska

Polonia 1912 Leszno
Kręgielnia
ul. Strzelecka 9

REZERWACJA KRĘGIELNI:
65 529 87 28

Tabele ligowe

1 Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. KK Dziewiątka Amica Wronki II    
3. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
4. Pilica Tomaszów Mazowiecki    
5. Start Gostyń    
6. Tucholanka Tuchola    
7. KK Dziewiątka Amica Wronki I    
M Klub M PKT
1. Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
3. KK Dziewiątka Amica Wronki    
4. Dębinki Gdańsk    
5. Czarna Kula Poznań    
6. MLKS Tucholanka Tuchola    
7. TPK Wejherowo    

Kadry kręglarzy

Piotr Kieliba
 Filip Glapiak
Mateusz Klecha
Hubert Klupieć
Mikołaj Konopka
Kamil Kozłowski
 Mikołaj Piosik
Alan Rybiński
 Adrian Szulc
 Michał Szulc
Bartosz Włodarczyk
 Szymon Kaliski
Michał Tomaszewski
 Daniel Włodarkiewicz
 Anna Chwastyniak
 Nicoletta Dudziak
Dorota Kwapisz
 Joanna Lajtke
 Monika Leciejewska
 Jolanta Stępczak
 Beata Włodarczyk (w rozgr.klub. Victoria Bamberg)
 Natalia Włodarczyk
 

MŚ w kręglarstwie klasycznym

Projekt i wykonanie serwisu Danno Design & Media
Strony internetowe Leszno | Videofilmowanie Leszno | Ogłoszenia Leszno | Leszno Sport