Polonia 1912 Leszno
Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 

Sponsorzy klubu

Sport w Lesznie

Dębinki i Alfa gospodarzami ligowych finałów Kręglarstwo 2015-03-23 11:39:44
Zgodnie z przypuszczeniami rewanżowe mecze I rundy play off nie zmieniły stanu po spotkaniach rozegranych przed tygodniem.

Tak jak w pierwszych spotkaniach zawodniczki "Dębinek" Gdańsk i zawodnicy "Alfy Vector" Tarnowo Podgórne odnieśli zwycięstwa nad drużynami "Polonii" Leszno.
W Gdańsku już pierwszy pojedynek meczu ustawił całą sytuację. W pojedynku pary Joanna Lajtke - Maja Olszewska zdecydowanie górą była zawodniczka "Dębinek" rozgrywająca zawody życia. To nie przesada: Maja grała jak w transie, skutecznie, może i też z kilkoma uśmiechami szczęścia i w efekcie wynikiem 622 poprawiła rekord życiowy, rekord kręgielni i rekord Polski juniorek. Ten ostatni musi być jeszcze oficjalnie zatwierdzony przez Związek. Wygrana Olszewskiej z Lajtke 4:0 i 622:528 sprawiła, że dalszy ciąg meczu można określić mianem punktowanego sparringu bo wygrana "Dębinek" w dwumeczu stała się faktem.
 W kolejnych pojedynkach  zespoły zdobywały punkty na przemian. Do stanu 1:1 doprowadziła Kinga Konopa, która w wyrównanym pojedynku (2:2 w setach) pokonała Sylwię Wirkowską 521:515. To ważne zwycięstwo dla Kingi, która ze swoim rzutem z mocną rotacją nigdy nie potrafiła grać w Gdańsku i z reguły walczyła o 500. Tym razem poszło znacznie lepiej.
W jedynej parze zestawionej tak jak tydzień wcześniej Anna Chwastyniak ponownie nie dała rady Natalii Postrożny. Były fragmenty bardzo wyrównanej gry ale znów skończyło się 4:0 dla zawodniczki "Dębinek" - tym razem lepiej zbierającej przy niemal identycznych pełnych.
Drugi punkt dla "Polonii" wywalczyła Natalia Włodarczyk, która remisując w setach 2:2 była o kilka kręgli bardziej skuteczna od jednej z bohaterek meczu w Lesznie tydzień wcześniej - Agnieszki Kowalskiej. Wynik w kręglach 526:518 dla Włodarczyk.
A mecz zakończył się wygraną "Dębinek" 3:2 (2218:2100).
Także w Lesznie po pierwszym bloku meczu męskich drużyn "Polonii" i "Alfy Vector" było już wiadomo, że gospodarzom rewanż się nie uda.
W tym pierwszym bloku Adrian Szulc przegrał 0:4 z Jarosławem Bonkiem przy wynikach 565:617. Wyrównane były sety 2 i 4 a w setach 1 i 3 zawodnik "Alfy" wygrywał wyraźnie. W rywalizacji Bartosza Włodarczyka z Michałem Grędziakiem zawodnik gości dość spokojnie wygrał pierwszego seta. W pozostałych miała miejsce wyrównana walka ale pojedynek zakończył się zwycięstwem Grędziaka w stosunku 3:1 (582:562).
W bloku drugim doszło do podziału punktów chociaż bardzo długo zanosiło się na 2 punkty dla gospodarzy ale Tomasz Masłowski z "Alfy" okazał się po raz trzeci w pojedynkach z "polonistami" mistrzem końcówek. Tym razem rzutem na taśmę Masłowski dogonił i wyprzedził w punktach Mikołaja Piosika. Przy stanie setów 2:2 kręglami wygrał Masłowski 575:572. Punkt dla gospodarzy (jedyny w meczu) wywalczył Michał Szulc w trudnym boju z Dawidem Strzelczakiem. W zasadzie tylko set nr 3 okazał się spacerkiem dla "Bulisia". W pozostałych było bardzo ciekawie a ostatecznie MIchał wygrał 3:1 przy wynikach 613:590.
W ostatnim bloku młodzi zawodnicy "Polonii" nie sprostali bardziej ogranym rywalom z Tarnowa Podgórnego chociaż pojedynki w obu parach kończyły się remisami w setach 2:2.
Hubert Klupieć uległ Marcinowi Grzesiakowi 560:589 demonstrując ogromną rozpiętość w wynikach torów: od 109 do 174. Czyli potencjał jest a potrzeba stabilizacji. Kamil Kozłowski grał z kolei wszystkie tory na bardzo zbliżonym pułapie: 139, 138, 134 i znów 138 i był blisko wygranej setami z Arkiem Stacheckim ale to ostatecznie skutecznie finiszujący Stachecki zbił więcej kręgli wygrywajac w tym elemencie 575:549.
Końcowy rezultat meczu w Lesznie "Polonia" - "Alfa" to 1:7 (3421:3528).
Finisz ligowy za miesiąc - w ostatni weekend kwietnia. Rywalem zawodniczek "Polonii 1912" w meczu półfinałowym na turnieju w Pucku (?) będzie "Dziewiątka - Amica" Wronki. Męski zespół "Polonii" spotka się w półfinale w Tarnowie Podgórnym z drużyną "Pilicy" Tomaszów Mazowiecki.


Sekcja kręglarska

Polonia 1912 Leszno
Kręgielnia
ul. Strzelecka 9

REZERWACJA KRĘGIELNI:
65 529 87 28

Tabele ligowe

1 Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. KK Dziewiątka Amica Wronki II    
3. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
4. Pilica Tomaszów Mazowiecki    
5. Start Gostyń    
6. Tucholanka Tuchola    
7. KK Dziewiątka Amica Wronki I    
M Klub M PKT
1. Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
3. KK Dziewiątka Amica Wronki    
4. Dębinki Gdańsk    
5. Czarna Kula Poznań    
6. MLKS Tucholanka Tuchola    
7. TPK Wejherowo    

Kadry kręglarzy

Piotr Kieliba
 Filip Glapiak
Mateusz Klecha
Hubert Klupieć
Mikołaj Konopka
Kamil Kozłowski
 Mikołaj Piosik
Alan Rybiński
 Adrian Szulc
 Michał Szulc
Bartosz Włodarczyk
 Szymon Kaliski
Michał Tomaszewski
 Daniel Włodarkiewicz
 Anna Chwastyniak
 Nicoletta Dudziak
Dorota Kwapisz
 Joanna Lajtke
 Monika Leciejewska
 Jolanta Stępczak
 Beata Włodarczyk (w rozgr.klub. Victoria Bamberg)
 Natalia Włodarczyk
 

MŚ w kręglarstwie klasycznym

Projekt i wykonanie serwisu Danno Design & Media
Strony internetowe Leszno | Videofilmowanie Leszno | Ogłoszenia Leszno | Leszno Sport