Polonia 1912 Leszno
Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 

Sponsorzy klubu

Sport w Lesznie

Cztery medale Mistrzostw Polski seniorów Kręglarstwo 2016-12-28 19:13:47
W ostatnią przedświąteczną niedzielę na kręgielni w Tucholi rozegrane zostały Mistrzostwa Polski seniorów.

Na tę imprezę mistrzowską z "Polonii 1912" pojechało aż 13 zawodników: 4 kobiety i 9 mężczyzn. Jak zwykle wyjazdowi na Mistrzostwa towarzyszyły duże nadzieje medalowe mające oparcie w formie i umiejętnościach zawodników. Nadzieje zostały przekute w 4 medale: 2 w parach i 2 indywidualne. Jeden z tych medali - w parach męskich dał "Polonii" tytuł mistrzowski.
Pary rywalizowały jak zawsze pierwszego dnia a zgodnie z regulaminem ten start jest też eliminacją do dalszych gier indywidualnych. Mistrzami Polski zostali zawodnicy, którzy grali już rano. Michał Szulc i Mikołąj Konopka uzyskując wynik 1171 zawiesili wysoko poprzeczkę dla rywali. Jak się okazało, ta poprzeczka dla pozostałych par wisiała zbyt wysoko i po całym dniu oczekiwania para Michał Szulc / Mikołąj Konopka została Mistrzami Polski. Srebro dla Jarka Bonka i Leszka Torki z "Alfy" (1158) a brąz dla Konrada Mocarskiego i Michała Dębickiego z "Pilicy" (1150). Pozostałe pary z udziałem graczy "Polonii" bez większych sukcesów. Na 8 miejscu zakończyli Mistrzostwa Piotr Kieliba i Mateusz Klecha (1109) przy niestety słabszej dyspozycji Klechy. Lokata 11 przypadła Kamilowi Kozłowskiemu grającemu w parze z Leszkiem Kowalskim z "Dziewiątki" i to "polonista" był motorem napędowym pary, która uzyskała wynik 1080. Miejsce 15 zajęli Adrian Szulc i Szymon Kaliski z wynikiem 1062 a pozycja 17 dla Filipa Glapiaka i Patryka Konarkowskiego (1053).
Także panie z "Polonii" wywalczyły medal - tym razem był to krążek brązowy zdobyty przez broniącą tytułu parę Kinga Konopa i Anna Chwastyniak. Do brązu wystarczył wynik 1081 przy słabszej niestety dyspozycji Anny. Druga para: Joanna Lajtke / Monika Leciejewska na pozycji 7 z wynikiem 1028. "Brązową" parę "Polonii 1912" wyprzedziły Maja Olszewska i Natalia Postrożny z "Dębinek" (1109) oraz Ewa Iwicka i Natalia Kisielewska z "Tucholanki"  zbijając 1087 kręgli.
Do gier półfinałowych awansowały dwie zawodniczki "Polonii": Kinga Konopa z pozycji 2 (564) i Joanna Lajtke jako 4 (542).
Wśród panów z "polonistów" półfinał osiągnęli: Michał Szulc z lokaty 2 (593), Piotr Kieliba (6 - 580), Mikołaj Konopka (7 - 578) i Kamil Kozłowski (8 - 576 czyli nowa "życiówka").
Gry półfinałowe u pań z udziałem czołowej "12" eliminacji w zasadzie dały już obraz dalszej gry o medale. Po półfinałach prowadziła liderka eliminacji Maja Olszewska z Gdańska z wynikiem 1111 czyli o 1 kręgiel przed Kingą Konopą (1110) a dalsze lokaty zajmowały Joanna Lajtke 1099, Natalia Postrożny 1079 i Dorota Januszewska 1073.
Walka o tytuł mistrzowski była szalenie zacięta i niemal do końca nie było wiadomo, która z rywalek: Maja czy Kinga będzie tą najlepszą. Zadecydowały ostatnie 3 rzuty, dzięki którym tytuł mistrzowski powędrował do Olszewskiej, która skończyła Mistrzostwa Polski z wynikiem 3 startów 1683. Srebro dla Kingi Konopy po zbiciu 1677 kręgli. Asia Lajtke grę finałową zaczęła źle i nie obroniła "brązowej" lokaty zajmując miejsce 4 z wynikiem 1620 a brąz wywalczyła Natalia Postrożny lepsza od "Lajcika" o 9 kręgli (1629).
Bardzo ciekawie było u panów. Po emocjonujących półfinałach z "szóstki" wypadli Piotr Kieliba i Karol Sellmann a do walki o medale przystąpili: Jarosław Bonk (1181), Dawid Strzelczak (1178), Konrad Mocarski (1173), Michał Szulc (1164), Mikołaj Konopka (1148) i Maciej Kląskała (1130). Na trzeci start najwięcej sił zachował Konrad Mocarski, który w walce o złoto wyraźnie odjechał rywalom uzyskując jedyny wynik powyżej 600 i to wyraźnie powyżej tej granicy. "Mocar" zbił 621 kręgli i tytuł Mistrza Polski seniorów wywalczył z wynikiem 1794. Za to za plecami Konrada trwała walka o pozostałe medale i tu do końca dwa krążki mogły przypaść każdemu z czterech zawodników. Zresztą widać to po klasyfikacji końcowej Mistrzostw. Medal srebrny wywalczył Dawid Strzelczak z wynikiem 1739, brąz przypadł Mikołajowi Konopce (1737) a za podium Michał Szulc (1736) i Jarosław Bonk (1734). Jak widać emocji i walki nie brakowało.
Pozostała dwójka "polonijnych" półfinalistów zakończyła start w Mistrzostwach na dobrych lokatach: Kamil Kozłowski był 8 w końcowej klasyfikacji a Piotr Kieliba zajął pozycję numer 9.
Od kilku lat seniorzy (juniorzy też) walcząc o medale muszą zagrać trzy pełne gry. Tak więc prócz umiejętności liczy się także kondycja i koncentracja. U panów chyba jednym z atutów Konrada Mocarskiego mogło być to, że jego klub "Pilica" Tomaszów nie startuje w rozgrywkach ligowych i "Mocar" nie był zmęczony żadnymi startami a wręcz głodny gry. A grać potrafi.
Wszystkim medalistom Mistrzostw Polski Seniorów - indywidualnie i w parach gratulujemy a Mistrzom życzymy udanego startu w Indywidualnym Pucharze Świata w lutym 2017 roku.

Sekcja kręglarska

Polonia 1912 Leszno
Kręgielnia
ul. Strzelecka 9

REZERWACJA KRĘGIELNI:
65 529 87 28

Tabele ligowe

1 Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. KK Dziewiątka Amica Wronki II    
3. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
4. Pilica Tomaszów Mazowiecki    
5. Start Gostyń    
6. Tucholanka Tuchola    
7. KK Dziewiątka Amica Wronki I    
M Klub M PKT
1. Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
3. KK Dziewiątka Amica Wronki    
4. Dębinki Gdańsk    
5. Czarna Kula Poznań    
6. MLKS Tucholanka Tuchola    
7. TPK Wejherowo    

Kadry kręglarzy

Piotr Kieliba
 Filip Glapiak
Mateusz Klecha
Hubert Klupieć
Mikołaj Konopka
Kamil Kozłowski
 Mikołaj Piosik
Alan Rybiński
 Adrian Szulc
 Michał Szulc
Bartosz Włodarczyk
 Szymon Kaliski
Michał Tomaszewski
 Daniel Włodarkiewicz
 Anna Chwastyniak
 Nicoletta Dudziak
Dorota Kwapisz
 Joanna Lajtke
 Monika Leciejewska
 Jolanta Stępczak
 Beata Włodarczyk (w rozgr.klub. Victoria Bamberg)
 Natalia Włodarczyk
 

MŚ w kręglarstwie klasycznym

Projekt i wykonanie serwisu Danno Design & Media
Strony internetowe Leszno | Videofilmowanie Leszno | Ogłoszenia Leszno | Leszno Sport