Polonia 1912 Leszno
Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 

Sponsorzy klubu

Sport w Lesznie

Cztery medale Mistrzostw Polski juniorów młodszych Kręglarstwo 2017-04-05 08:18:07
Bardzo dobrze zaprezentowała się niewielka ilościowo ekipa "Polonii 1912" Leszno podczas Mistrzostw Polski juniorów młodszych rozegranych na kręgielni w Tomaszowie Mazowieckim.

"Poloniści" wywalczyli 4 medale: 1 złoty, 1 srebrny i 2 brązowe. Wszystkie za sprawą juniorek młodszych. I co optymistyczne, każda z nich jeszcze w kategorii U-18 powinna dużo zwojować, jako że wszystkie są z roczników 2001 i 2002.
Jak zawsze zaczęły start pary a wynik uzyskany przez zawodniczki w tym starcie był także kwalifikacją indywidualną i zaliczał się do startu drużynowego. Nasza para Nicoletta Dudziak i Anna Łochowicz należała z pewnością do faworytek Mistrzostw i rolę faworytek udźwignęła. Wynik 1045 dał Nikoli i Ani medal złoty. Brawo. Druga para w zestawieniu Angelika Ciszewska i Marcelina Stróżyńska na miejscu 10 ale trudno się dziwić. Angie zagrała dobrze ale trenująca od pół roku Marcelina musi jeszcze się wiele nauczyć.
Łączny wynik całej czwórki juniorek młodszych z Leszna dał naszym dziewczynom jeszcze brązowy medal w drużynie.
Dobry, w sumie start naszych juniorek młodszych w eliminacjach spowodował, że do finału weszły Nicoletta Dudziak z pozycji liderki, Anna Łochowicz z miejsca 3 i Angelika Ciszewska z lokaty 12.
Para juniorów młodszych Alan Rybiński i Viktor Gruszczyński wylądowała na 6 miejscu ale świetna gra Alana zaowocowała drugim rezultatem indywidualnym eliminacji i pewnym awansem do finału.
W konkurencji tandemów liczyliśmy na wysoką pozycję miksta Ciszewska / Rybiński. Angelika z Alanem skończyli na miejscu 7 z wynikiem 248. Szkoda, bo do medalu (srebra lub brązu) zabrakło tylko 1 rozbicia. Drugi tandem Stróżyńska / Gruszczyński uzyskał wynik 232 dający 13 lokatę ale można było zauważyć poprawę w grze obojga w porównaniu z pierwszym startem.
Po tandemach wyszli na start juniorzy młodsi do konkurencji sprintów i tu, niestety Alan Rybiński odpadł w pierwszej grze ulegając rzutami zwycięstwa Wiktorowi Nowakowi z "Wrzosu". Szkoda.
Lepiej poszło w sprintach juniorkom młodszym "Polonii". Mogły w tej konkurencji zagrać dwie nasze zawodniczki. Nicoletta Dudziak (broniąca "sprinterskiego" srebra sprzed roku) wygrała 2:0 z Natalią Nowak z Sierakowa ale w kolejnej rundzie nie sprostała Wiktorii Jądrzyk z Wronek (0:2) i w końcowej klasyfikacji zajęła 6 miejsce. Lepiej poszło Annie Łochowicz. Ania swój marsz po medal rozpoczęła od wyeliminowania Julii Paszyk z Wronek (2:0). W kolejnej rundzie wyeliminowała Karolinę Gurgul z Brzeska (rzuty zwycięstwa). W półfinale przegrała rzutami zwycięstwa z Jagodą Dziamską z OSiR-u Tarnowo. A w meczu o brązowy medal pokonała Wiktorię Jądrzyk z Wronek 2:0. Ten mecz (od lat powtarzam, że niepotrzebny) był dramatyczny bo przy prowadzeniu Ani 1:0, tor drugi musiał rozstrzygnąć jeden rzut zwycięstwa. Lepsza była Łochowicz wygrywając ostatecznie 2:0 i zdobywając medal brązowy.
W finałach indywidualnych liczyliśmy na dobrą postawę naszych wszystkich zawodników. Generalnie zawodu nie było. Najpierw Angelika Ciszewska zbijając 520 kręgli (jak się okazało był to 4-ty wynik finału) mocno awansowała w klasyfikacji, bo w końcowym rozrachunku z miejsca 12 przesunęła się na lokatę 6. Ale wiadomo, że największe emocje towarzyszyły grze czołowej "szóstki" po eliminacjach, w której "Polonia" miała dwie przedstawicielki. Szybko z rywalizacji medalowej odpadły 2 zawodniczki - Brodziszewska i Pawłowska, za to nasze nastroje przypominały huśtawkę. Rewelacyjnie finał rozpoczęła Łochowicz, słabiej Dudziak. Po 2 torach finału Ania była liderką a Nicola była na 3 miejscu. Po trzecim torze na prowadzenie wyszła Dudziak (o 1 kręgiel przed Mroczkiewicz) a Łochowicz niestety straciła dość sporo. I wreszcie tor ostatni najlepszy dla Katarzyny Mroczkiewicz zdobywającej złoto (1072). Srebro indywidualne dla "polonistki" Nicoletty Dudziak (1059). Brąz dla Julii Sidło z "Pilicy" (1043). Dobre, wysokie lokaty dla pozostałych dwóch zawodniczek "Polonii 1912". Anna Łochowicz zajęła miejsce 5 z wynikiem 1020 a Angelika Ciszewska tuż za nią, na pozycji 6 z wynikiem 1017.
Alan Rybiński zaczął grę w finale z wysokiego pułapu i przez 30 rzutów finałowych był w grze o medal. Niestety od drugiego toru obniżył loty i spadł na dość odległą 11 pozycję. Na pewno stać go było co najmniej na miejsce w czołowej "6" Mistrzostw.

Sekcja kręglarska

Polonia 1912 Leszno
Kręgielnia
ul. Strzelecka 9

REZERWACJA KRĘGIELNI:
65 529 87 28

Tabele ligowe

1 Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. KK Dziewiątka Amica Wronki II    
3. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
4. Pilica Tomaszów Mazowiecki    
5. Start Gostyń    
6. Tucholanka Tuchola    
7. KK Dziewiątka Amica Wronki I    
M Klub M PKT
1. Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
3. KK Dziewiątka Amica Wronki    
4. Dębinki Gdańsk    
5. Czarna Kula Poznań    
6. MLKS Tucholanka Tuchola    
7. TPK Wejherowo    

Kadry kręglarzy

Piotr Kieliba
 Filip Glapiak
Mateusz Klecha
Hubert Klupieć
Mikołaj Konopka
Kamil Kozłowski
 Mikołaj Piosik
Alan Rybiński
 Adrian Szulc
 Michał Szulc
Bartosz Włodarczyk
 Szymon Kaliski
Michał Tomaszewski
 Daniel Włodarkiewicz
 Anna Chwastyniak
 Nicoletta Dudziak
Dorota Kwapisz
 Joanna Lajtke
 Monika Leciejewska
 Jolanta Stępczak
 Beata Włodarczyk (w rozgr.klub. Victoria Bamberg)
 Natalia Włodarczyk
 

MŚ w kręglarstwie klasycznym

Projekt i wykonanie serwisu Danno Design & Media
Strony internetowe Leszno | Videofilmowanie Leszno | Ogłoszenia Leszno | Leszno Sport