Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

Sponsorzy klubu

Sport w Lesznie

Brązowy krążek Walkowiaka Boks i kickboxing 2015-08-29 16:46:40
Z brązowym medalem wracają do kraju z Mistrzostw Europy w kickboxingu w San Sebastian (Hiszpania) reprezentanci Polonii 1912 Leszno. Na trzecim stopniu podium stanął Dominik Walkowiak.

Walkowiak wywalczył brąż w wadze 74 kilogramów juniorów w formule light-contact. Leszczynianin był blisko walki finałowje, do której zabrakło sekund...

- Na 10 sekund przed końcem półfinału Dominik prowadził jednym punktem. Niestety wtedy otrzymał od zawodnika z Ukrainy kopnięcie na głowę i przegrał ostatecznie jednym punktem - mówi Albin Pudlicki, trener Polonii.

Piąte miejsca na hiszpańskiej ziemi wywalczyli w formułach light-contact i kick-light Mikołaj Mańka (47 kg) oraz Zuzanna Licha (54 kg). Najsłabiej wypadł Krzysztof Benier w wadze 57 kg, bo przegrał już pierwszą walkę eliminacyjną.

- Pozostaje na pewno niedosyt i nie chodzi tu tylko o te 10 sekund których zabrakło do finału Walkowiakowi, ale i jeśli chodzi o Mańkę i Zuzię. Oboje przegrywali swoje najważniejsze walki minimalnie. Zabrakło szcześcia - dodał Pudlicki.

Miłym akcentem było też wyróżnienie dla Cecylii Pudlickiej, która poza tym, że jest trenerką w Polonii, to z powodzeniem sędziowała walki podczas hiszpańskiej imprezy, bo otrzymała wyróżnienie dla najlepszej sędziny mistrzostw. W sumie w San Sebastian walczyło 1700 zawodników z całej Europy.