Polonia 1912 Leszno
Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 

Sponsorzy klubu

Sport w Lesznie

Blaski i cienie w Turnieju Asów Kręglarstwo 2014-02-10 09:45:30
Joanna Lajtke i Michał Szulc zwyciężyli w tomaszowskim Turnieju Asów - trzeciej odsłonie Grand Prix Polski.

Na podium turnieju, oprócz "polonijnych" zwycięzców, stanął jeszcze Mikołaj Konopka. Zwycięstwa Joanny Lajtke i Michała Szulca i drugie miejsce Konopki to ich indywidualne osiągnięcia pozwalające na prowadzenie w cyklu Grand Prix Polski. Ale oprócz tych blasków były również cienie: i te sportowe i niestety pozasportowe. 
Dwie zawodniczki "Polonii" Leszno wystartowały w Turnieju Asów z bardzo odmiennym skutkiem. Joanna Lajtke uzyskała zdecydowanie najlepszy wynik eliminacji (573), Anna Chwastyniak ze zdobyczą na poziomie 479 zajęła lokatę 15 a więc poza wąskim finałem. Poziom wśród pań nie mógł zachwycić. Za Joanną Lajtke plasowały się Joanna Neczyńska (547), Maja Olszewska (527) i Karolina Serwińska (520) i taki stan po eliminacjach mógł zwiastować łatwe zwycięstwo kapitan "Polonii 1912" w Turnieju Asów.
Tymczasem w finale Aśka sama sobie zgotowała niepotrzebny horror rozgrywając bodaj najsłabszy start w sezonie. Na szczęście zapas z części eliminacyjnej okazał się wystarczający i Joanna Lajtke zwyciężyła w Turnieju Asów gromadząc 1078 punktów. Druga na mecie Joanna Neczyńska miała końcowy wynik 1077 a trzecia Karolina Serwińska 1058. Niestety aż dwie finalistki zawodów nie przystąpiły do gier finałowych.
Wyższy poziom zaprezentowali panowie ale tak naprawdę trochę walki było o lokaty 3-7. Dwie najwyższe lokaty, z tym że każda odrębnie, nie były zagrożone. Liderem po eliminacjach był Michał Szulc gromadząc 609 punktów. Za nim plasowali się Leszek Torka (594), Marcel Kociołek (589) i Mikołaj Konopka (580). Z sześciu zawodników "Polonii" Leszno awans do finału oprócz "Bulisia" i "Kreta" wywalczyli jeszcze Bartosz Włodarczyk z pozycji 12 (564) i Piotr Kieliba z lokaty 15 (554). Poza finałem Adrian Szulc (537) i Mikołaj Piosik (504).
W finale klasą dla siebie był ponownie Michał Szulc. "Buliś" szybko odjechał rywalom i nie pozostawił żadnych złudzeń co do tego, komu należało się zwycięstwo. Końcowy rezultat Michała Szulca to 1221 kręgli (609 + 612). Na drugie miejsce wysforował się Mikołaj Konopka (1170). Walkę o lokatę trzecią rozstrzygnął na swoją korzyść Marcin Grzesiak (1143) przed Dawidem Strzelczakiem (1142), Michałem Dębickim (1139), Leszkiem Torką (1139) i Jarosławem Bonkiem (1136). Jak widać, było ciasno ale tak być nie musiało, ponieważ trzeci wynik łączny osiągnął Bartosz Włodarczyk. Nie było jednak "polonijnego" podium, ponieważ Bartka dotknęła dyskwalifikacja, podobnie zresztą jak Macieja Witka i Piotra Stachowiaka. Z kolei Piotr Kieliba nie dokończył swojego startu finałowego z przyczyn zdrowotnych.
Po trzech turniejach cyklu Grand Prix Polski wiadomo, że rywalizacja o zwycięstwo wśród kobiet rozegra się pomiędzy prowadzącą Joanną Lajtke (590 pkt) i drugą Joanną Neczyńską (560). Strata punktowa następnych zawodniczek jest dość spora ale w walce o trzeci stopień podium w tej chwili liczą się Izabela Torka (360), Anna Chwastyniak (350), Liwia Strzelczak (330), Julia Rzyha (300) i Natalia Postrożny (290).
Czołówka klasyfikacji męskiej nie ma aż takich dysproporcji. Prowadzi Mikołaj Konopka (570), drugi jest Michał Szulc (530) a za dwójką "polonistów" plasuje się grupa zawodników "Alfy Vector": Marcin Grzesiak (490), Jarosław Bonk (460) i Leszek Torka (420).
Liczone do cyklu Grand Prix Polski zawody Pucharu Rzemiosła we Wronkach i Pucharu Alfy w Tarnowie Podgórnym zapowiadają jeszcze wiele emocji.
Zwycięzcy Turnieju Asów - Michałowi Szulcowi należą się jeszcze odrębne podziękowania za to, że zastąpił w Tomaszowie sekretariat zawodów i publikował rezultaty w internecie.

Sekcja kręglarska

Polonia 1912 Leszno
Kręgielnia
ul. Strzelecka 9

REZERWACJA KRĘGIELNI:
65 529 87 28

Tabele ligowe

1 Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. KK Dziewiątka Amica Wronki II    
3. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
4. Pilica Tomaszów Mazowiecki    
5. Start Gostyń    
6. Tucholanka Tuchola    
7. KK Dziewiątka Amica Wronki I    
M Klub M PKT
1. Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
3. KK Dziewiątka Amica Wronki    
4. Dębinki Gdańsk    
5. Czarna Kula Poznań    
6. MLKS Tucholanka Tuchola    
7. TPK Wejherowo    

Kadry kręglarzy

Piotr Kieliba
 Filip Glapiak
Mateusz Klecha
Hubert Klupieć
Mikołaj Konopka
Kamil Kozłowski
 Mikołaj Piosik
Alan Rybiński
 Adrian Szulc
 Michał Szulc
Bartosz Włodarczyk
 Szymon Kaliski
Michał Tomaszewski
 Daniel Włodarkiewicz
 Anna Chwastyniak
 Nicoletta Dudziak
Dorota Kwapisz
 Joanna Lajtke
 Monika Leciejewska
 Jolanta Stępczak
 Beata Włodarczyk (w rozgr.klub. Victoria Bamberg)
 Natalia Włodarczyk
 

MŚ w kręglarstwie klasycznym

Projekt i wykonanie serwisu Danno Design & Media
Strony internetowe Leszno | Videofilmowanie Leszno | Ogłoszenia Leszno | Leszno Sport