Polonia 1912 Leszno
Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 

Sponsorzy klubu

Sport w Lesznie

Bez sukcesów w Pucharze Świata Kręglarstwo 2015-02-13 08:42:28
Polscy kręglarze startujący w Indywidualnym Pucharze Świata juniorów i seniorów nie zawojowali niemieckiego Hirschau, gdzie te zawody zostały rozegrane.

Z pięciu pojedynków, w których zagrali reprezentanci Polski, sukcesem zakończyła się tylko jedna potyczka. W pozostałych górą byli rywale naszych zawodników. Marna to pociecha, że ci którzy wyeliminowali Polaków, w komplecie stanęli na podium w każdej kategorii.
Polskę reprezentowało 4 zawodników (w tym 3 z "Polonii 1912" Leszno). Troje z nich to aktualni mistrzowie kraju a jeden to brązowy medalista, bowiem Mikołaj Konopka w ostatniej chwili zastąpił kontuzjowanego Jarosława Bonka.
Trudno opisywać wydarzenia z Hirschau jedynie na podstawie przekazu internetowego - i to dość kiepskiego.
Nasza juniorka - Marta Duszyńska z "Dziewiątki-Amiki" Wronki wylosowała zawodniczkę, która musiała stoczyć pojedynek w kwalifikacjach. Tą zawodniczka okazała się Ursa Mejac ze Słowenii. Pojedynek, patrząc na rezultaty, był zacięty ale przy remisie 2:2 do dalszych gier awansowała Słowenka odnosząc sukces wynikami 583:569. Ursa Mejac przebiła się aż do finału ale tam musiała uznać wyższość Saskii Barth z Niemiec. Krążki brązowe wywalczyły Maja Djukic z Serbii i kolejna Niemka Christina Neundorfer.
Mistrz Polski juniorów Michał Szulc trafił w drabince bardzo źle, bo przyszło mu rywalizować z Robertem Ernjesi z Serbii, bez wątpienia jednym z faworytów. "Buliś" zaczął dobrze - od wygranego seta ale już na początku dostał "żółtko" za rzut na tor. Kartka żółto-czerwona za to samo na początku seta drugiego kosztowała Michała 8 kręgli. Do tego sędzia niemal wiszący "Bulisiowi" cały czas na plecach sprawił, że rywalizacja stała się mniej wyrównana i Michał przegrał pojedynek 1:3 (594:641). Rywal Polaka - Robert Ernjesi dotarł do strefy medalowej i wywalczył krążek brązowy. Taki sam medal odebrał Janos Brancsek z Węgier. A o złoto walczyli Fabian Lutz (Niemcy) i Martin Rathmayer (Austria). Triumfował zawodnik niemiecki.
Niewiele dobrego można powiedzieć o występie Kingi Konopy wśród seniorek. Co prawda mecz z Anją Kozmus ze Słowenii Kinia zagrała na 2:2 ale wyniki obu pań były przeciętne a Kinga odpadła z dalszej rywalizacji przegrywając 518:541. Anja Kozmus przebiła się do strefy medalowej zdobywając medal brązowy, podobnie jak Hana Wiedermannova z Czech. Złoto dla zawodniczki z Chorwacji: Natasy Ravnic-Gasparini, która wypunktowała Anitę Mehesz z Wegier.
Jedyne zwycięstwo polskiego zawodnika było udziałem Mikołaja Konopki w gronie seniorów. W pierwszym, szalenie wyrównanym pojedynku "kret" wypunktował Mathiasa Webera z Niemiec wynikiem 605:603 przy remisie 2:2 w setach. Kolejny rywal, czyli Vilmos Zavarko z Serbii okazał się zdecydowanie za mocny. Wynik 4:0 i 653:568 dla Serba mówi chyba wszystko. "Villi" Zavarko dotarł do finału i patrząc na wyniki musiał to być naprawdę wielki finał, w którym rywalizowała dwójka tuzów kręglarstwa klasycznego. W tym pojedynku na szczycie, przy remisie w setach 2:2 lepszy okazał się Norbert Kiss z Węgier zwyciężając 694:683. Na trzecim stopniu podium stanęli: Lukas Huber z Austrii i Branislav Bogdanovic z Chorwacji.
Patrząc na przekrój terytorialny medalistów rysuje się klarowny obraz geografii kręglarstwa klasycznego. Węgry, Niemcy i kraje bałkańskie (Słowenia i Chorwacja wśród pań oraz Serbia i Chorwacja u panów) to absolutni dominatorzy. Zauważalny jest też udział zawodników grających w ligach w Austrii. Bo to nie tylko Austiacy Huber i Rathmayer ale także Czeszka Wiedermannova.
My możemy powspominać medalowe osiągnięcia pucharowe sprzed lat. A było ich kilka w każdej kategorii wiekowej. Ostatni sukces miał miejsce 4 lata temu w mroźnym Tallinie, gdzie złoto wsród seniorek wywalczyła Beata Włodarczyk a Mikołaj Konopka został "brązowym" juniorem.

Sekcja kręglarska

Polonia 1912 Leszno
Kręgielnia
ul. Strzelecka 9

REZERWACJA KRĘGIELNI:
65 529 87 28

Tabele ligowe

1 Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. KK Dziewiątka Amica Wronki II    
3. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
4. Pilica Tomaszów Mazowiecki    
5. Start Gostyń    
6. Tucholanka Tuchola    
7. KK Dziewiątka Amica Wronki I    
M Klub M PKT
1. Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
3. KK Dziewiątka Amica Wronki    
4. Dębinki Gdańsk    
5. Czarna Kula Poznań    
6. MLKS Tucholanka Tuchola    
7. TPK Wejherowo    

Kadry kręglarzy

Piotr Kieliba
 Filip Glapiak
Mateusz Klecha
Hubert Klupieć
Mikołaj Konopka
Kamil Kozłowski
 Mikołaj Piosik
Alan Rybiński
 Adrian Szulc
 Michał Szulc
Bartosz Włodarczyk
 Szymon Kaliski
Michał Tomaszewski
 Daniel Włodarkiewicz
 Anna Chwastyniak
 Nicoletta Dudziak
Dorota Kwapisz
 Joanna Lajtke
 Monika Leciejewska
 Jolanta Stępczak
 Beata Włodarczyk (w rozgr.klub. Victoria Bamberg)
 Natalia Włodarczyk
 

MŚ w kręglarstwie klasycznym

Projekt i wykonanie serwisu Danno Design & Media
Strony internetowe Leszno | Videofilmowanie Leszno | Ogłoszenia Leszno | Leszno Sport