Polonia 1912 Leszno
Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 

Sponsorzy klubu

Sport w Lesznie

Bez medali Mistrzostw Polski młodzików Kręglarstwo 2016-12-06 09:44:51
W ostatni weekend listopada na kręgielni w Tucholi mistrzowskie zawody rozegrali zawodnicy kategorii U-14.

Tym razem młodzikom "Polonii 1912" nie było dane sięgnąć po żaden medal Mistrzostw choć jeden krążek był na przysłowiowe wyciągnięcie ręki.
"Polonia" do boju wysłała 1 młodziczkę i 5 młodzików z relnymi sznsami na 2-3 medale. Niestety żadna z medalowych szans nie została wykorzystana. A potencjalny krążek w parze (nawet złoty) został zaprzepaszczony w sposób dość frajerski.
"Polonia" mogła wystawić 2 pary młodzików. Pierwsza w kolejności gry para Piotr Kraczewski i Antoni Nowacki (oboje pierwszy sezon w kategorii U-14) spisała się na miarę możliwości. Miejsce 12 z wynikiem 867 nie było złe, chociaż gdyby dodać 13 kręgli straconych przez Antka w 2 rzutach z kartkami żółto-czerwonymi za przekroczenie linii, "poloniści" byliby w "10" . O medal mieli za to walczyć Mateusz Kraczewski z Filipem Łochowiczem. I ten medal był bardzo realny aż do ostanich kilku rzutów u obu "polonistów". Fatalny (czytaj: dziurawy) finisz u obu zawodników sprawił, że para Mateusz i Filip zakończyła Mistrzostwa Polski na miejscu 4, przegrywając brąz gorszymi zbiórkami. Zresztą identyczna sytuacja była na miejscach 1-2, gdzie o kolorze medali też decydowały zbiórki. Na dodatek pary 1-2 oraz 3-4 dzieliło tylko 6 kręgli. Ciasno, ciekawie ale bez happy endu dla "polonistów".
Rywalizację par wygrali młodzicy OSiR-u Tarnowo Podgórne (Bartkowiak/Byliński) z wynikiem 962. Srebro z tym samym wynikiem dla pary z Wronek (Olejniczak/Wilk). Brąz dla kolejnej pary z Wronek (Przewoźny/Sawala - 956). A bez medalu z takim samym wynikiem wspomniana już para młodzików z Leszna.
Jeśli chodzi o eliminacyjne starty indywidualne to jedynaczka Marika Dudzik zajmowała dobrą lokatę 6 z wynikiem 458. W grupie młodzików Mateusz Kraczewski był trzeci 489 a do finału weszli jeszcze Filip Łochowicz (467 - 11 miejsce) i Dominik Dykier (466 - 12 lokata). Poza finałem Antoni Nowacki (miejsce 24 z wynikiem 435) i Piotr Kraczewski (432 - 26 miejsce). Gdyby nie wspomniane już wyżej 2 kartki żółto-czerwone u Antka, to byłby on w finale.
Finały już generalnie słabsze. Marika Dudzik spadła na pozycję 9 zbijając łącznie 895 kręgli. Diametralnie odwrotnie niż w eliminacjach zagrał Dominik Dykier spadając na lokatę 19 (wynik 858). Znaczny awans odnotował Filip Łochowicz, będąc przez 3/4 finału w grze o medal. Ale słabszy ostatni tor i w efekcie 5 miejsce Mistrzostw z wynikiem 962. Mateusz Kraczewski ostatecznie na miejscu 6 po zbiciu 952 kręgli.
Wśród młodzików absolutnie poza zasięgiem był Jakub Kuryło z Brzeska zdobywając tytuł mistrzowski z wynikiem 1068. Srebro dla Tobiasza Wilka z Wronek (1026) a brąz dla skutecznie atakującego w finale Krzysztofa Bartkowiaka z tarnowskiego OSiR-u (996).
I jeszcze dla porządku podział medali wśród młodziczek. Pary: 1. Stachowiak/Wąsala (OSiR Vector) - 1035; 2. Konieczna/Roszak ("Dziewiątka") - 964; 3. Kaluszka/Kompa ("Pilica") - 961.
Indywidualnie: 1. Marta Stachowiak (OSiR Vector) - 1022; 2. Małgorzata Kompa ("Pilica") - 1007; 3. Maja Wąsala (OSiR Vector) - 977.

Sekcja kręglarska

Polonia 1912 Leszno
Kręgielnia
ul. Strzelecka 9

REZERWACJA KRĘGIELNI:
65 529 87 28

Tabele ligowe

1 Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. KK Dziewiątka Amica Wronki II    
3. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
4. Pilica Tomaszów Mazowiecki    
5. Start Gostyń    
6. Tucholanka Tuchola    
7. KK Dziewiątka Amica Wronki I    
M Klub M PKT
1. Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
3. KK Dziewiątka Amica Wronki    
4. Dębinki Gdańsk    
5. Czarna Kula Poznań    
6. MLKS Tucholanka Tuchola    
7. TPK Wejherowo    

Kadry kręglarzy

Piotr Kieliba
 Filip Glapiak
Mateusz Klecha
Hubert Klupieć
Mikołaj Konopka
Kamil Kozłowski
 Mikołaj Piosik
Alan Rybiński
 Adrian Szulc
 Michał Szulc
Bartosz Włodarczyk
 Szymon Kaliski
Michał Tomaszewski
 Daniel Włodarkiewicz
 Anna Chwastyniak
 Nicoletta Dudziak
Dorota Kwapisz
 Joanna Lajtke
 Monika Leciejewska
 Jolanta Stępczak
 Beata Włodarczyk (w rozgr.klub. Victoria Bamberg)
 Natalia Włodarczyk
 

MŚ w kręglarstwie klasycznym

Projekt i wykonanie serwisu Danno Design & Media
Strony internetowe Leszno | Videofilmowanie Leszno | Ogłoszenia Leszno | Leszno Sport