Polonia 1912 Leszno
Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 

Sponsorzy klubu

Sport w Lesznie

Beata Włodarczyk Mistrzynią Świata w sprintach Kręglarstwo 2016-05-27 11:30:16
Z rozgrywanych w chorwackim mieście Novigrad kręglarskich Mistrzostw Świata ze złotym medalem i tytułem mistrzowskim w konkurencji sprintów wróci Beata Włodarczyk.

Sprinty są stosunkowo młodą konkurencją kręglarstwa klasycznego. Rozgrywane na zawodach rangi mistrzowskiej są dopiero od około 10 lat. Ale wszyscy znający specyfikę tej kręglarskiej konkurencji wiedzą, że to zawody szalenie trudne, wymagające i umiejętności kręglarskich, i odporności psychicznej, i kondycji, i również dozy sportowego szczęścia.
Aby dojść do strefy medalowej trzeba wygrać trzy pojedynki. Żeby walczyć o Mistrzostwo konieczne są cztery zwycięstwa. A to piąte - ostateczne daje medal z najbardziej szlachetnego kruszcu.
Beata Włodarczyk w konkurencji sprintów wygrała wszystkie pojedynki. I co istotne, w każdym z pojedynków zwyciężała po 2:0. Uniknęła więc wojny nerwów jaką zawsze są rzuty zwycięstwa ("sudden victory") rozgrywane w celu wyłonienia zwycięzcy w pojedynkach zakończonych remisowo 1:1. A wyjaśnić też trzeba, że ta konkurencja rozgrywana jest jednego dnia.
W drodze po tytuł Mistrzyni Świata w sprintach - Novigrad 2016 Beata Włodarczyk miała za rywalki kolejno: Aurelle Remy z Francji, Katrinę Valigurovą ze Słowacji, Anitę Mehesz z Węgier, Gwennaelle Adler z Francji i w pojedynku o złoto Brigitę Strelec ze Słowenii. Zwłaszcza Anita Mehesz i Brigita Strelec to zawodniczki o ogromnej rutynie i umiejętnościach. Ale to w pojedynku ćwierćfinałowym z reprezentantką Węgier Anitą Mehesz, Beata Włodarczyk rozegrała popisowe sprinty ustanawiając przy okazji rekord świata wynikiem 238. Finał stał na niższym poziomie i Beata dość gładko ograła zawodniczkę ze Słowenii ale trzeba też pamiętać, że dla obu był to piąty pojedynek w ciągu kilku godzin.
I kolejność ostateczna sprintów kobiet: Złoto - Beata Włodarczyk (Polska). Srebro - Brigita Strelec (Słowenia). Medale brązowe: Gwennaelle Adler (Francja) i Tatjana Zlojutro (Bośnia i Hercegowina).
Środa 25 maja mogła okazać się jeszcze bardziej szczęśliwa dla polskiej reprezentacji. Mikołaj Konopka w ćwierćfinale sprintów zremisował z Frederickiem Koellem z Francji i przegrał rzutami zwycięstwa. Szkoda. Wygrana dawała co najmniej brąz a rywal Konopki dotarł aż do walki o złoto i po wyrównanym boju przegrał po dogrywce (rzuty zwycięstwa) z Vilmosem Zavarko z Serbii.

Sekcja kręglarska

Polonia 1912 Leszno
Kręgielnia
ul. Strzelecka 9

REZERWACJA KRĘGIELNI:
65 529 87 28

Tabele ligowe

1 Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. KK Dziewiątka Amica Wronki II    
3. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
4. Pilica Tomaszów Mazowiecki    
5. Start Gostyń    
6. Tucholanka Tuchola    
7. KK Dziewiątka Amica Wronki I    
M Klub M PKT
1. Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
3. KK Dziewiątka Amica Wronki    
4. Dębinki Gdańsk    
5. Czarna Kula Poznań    
6. MLKS Tucholanka Tuchola    
7. TPK Wejherowo    

Kadry kręglarzy

Piotr Kieliba
 Filip Glapiak
Mateusz Klecha
Hubert Klupieć
Mikołaj Konopka
Kamil Kozłowski
 Mikołaj Piosik
Alan Rybiński
 Adrian Szulc
 Michał Szulc
Bartosz Włodarczyk
 Szymon Kaliski
Michał Tomaszewski
 Daniel Włodarkiewicz
 Anna Chwastyniak
 Nicoletta Dudziak
Dorota Kwapisz
 Joanna Lajtke
 Monika Leciejewska
 Jolanta Stępczak
 Beata Włodarczyk (w rozgr.klub. Victoria Bamberg)
 Natalia Włodarczyk
 

MŚ w kręglarstwie klasycznym

Projekt i wykonanie serwisu Danno Design & Media
Strony internetowe Leszno | Videofilmowanie Leszno | Ogłoszenia Leszno | Leszno Sport