Polonia 1912 Leszno
Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 

Sponsorzy klubu

Sport w Lesznie

Augsburg mało przyjazny Kręglarstwo 2012-10-08 12:22:06
Start obu zespołów "Polonii 1912" Leszno w rozgrywkach Klubowego Pucharu Świata w Augsburgu nie wypadł niestety okazale. 9 miejsce kobiet i 10 lokata mężczyzn są na pewno poniżej możliwości zespołów.

W przypadku kobiet zawody w Augsburgu były najsłabszym występem w pucharach klubowych od kilkunastu lat. Zastrzeżeń nie można mieć w zasadzie tylko do gry Jolanty Jaś i do gry całego zespołu do pełnych. Jola po dwóch słabszych startach tym razem zagrała bardzo dobre zawody. Z kolei wynik "Polonii 1912" w grze do pełnych był trzecim rezultatem w stawce 11 drużyn. Gdyby na tym kończyła sie gra w kręgle... Ale trzeba jeszcze zagrać zbierane. A gra "polonistek" do zbieranych i rzuty zerowe to osobny temat.
Jak zawsze wynik miała otworzyć Kinga Konopa. Tym razem jednak otwarcia dobrego nie było a Kinga nie mogła się zupełnie znaleźć na augsburskiej kręgielni. Wynik 498 nie dawał nam dobrej pozycji wyjściowej, choć jak się później okazało właściwie niemal każda drużyna miała podobne wpadki.
Grająca jako druga Katarzyna Jańczak rozpoczęła swój start wręcz znakomicie (tor 159 praktycznie bez błędów). Szkoda, że Kasia na pozostałych torach nie powtórzyła dyspozycji z pierwszej "30" i zakończyła swój występ z wynikiem 533, bo szansa na dużo więcej była.
Jolanta Jaś w tym sezonie potrafiła już zagrać i ponad 580 i poniżej 500. Tym razem zwyciężyła ta lepsza opcja. Cztery niemal równo zagrane tory sprawiły, że po wyniku 577 humory mogły się nam poprawić a nadzieja na dobre miejsce znów przybrała realne kształty.
Jako ostatnia w pierwszym dniu eliminacji wyszła do gry Anna Chwastyniak. Walka i ambicja były ale ze skutecznością niestety nie było najlepiej. W efekcie wynik 510, znów daleki od możliwości i oczekiwań. Ale pomimo niezbyt oszałamiającej gry, po starcie 4 zawodniczek zajmowaliśmy drugie miejsce za "Slavią" Praga. Dodać oczywiście trzeba, że 4 najmocniejsze zespoły (Celje, Subotica, Bamberg i Targu-Mures) w pierwszym dniu były po grze 3 zawodniczek.
Drugiego dnia najpierw zagrała Monika Marażewska i o jej grze można powiedzieć to samo co o starcie Konopy i Chwastyniak: dobre pełne, przeciętne zbiórki, niepotrzebne dziury i mimo ambitnej walki wynik podobny, czyli 510 zbitych kręgli. A w tym momencie zespoły z miejsc 5-9 już nas przegoniły.
Joanna Lajtke - ostatnia w drużynie rozpoczęła bardzo dobrze, by na kolejnym torze przeżywać sportowe męczarnie. Dobry finisz sprawił, że końcowy rezultat Aśki wyniósł 532 kręgle. Na tle koleżanek całkiem nieźle. Na tle innych klubów bardzo średnio.
"Polonia 1912" Leszno z wynikiem 3160 kręgli zajęła dopiero 9 miejsce, choć stać ten zespół było na lokaty 5-6. Czołowa czwórka, czyli Bamberg, Celje, Targu-Mures i Subotica poza naszym zasięgiem.
W półfinałach "Pionir" Subotica pokonał "Victorię" Bamberg a "Lanteks" Celje uporał się z "Romgaz Electromures" Targu-Mures.
Finał, jak to w ostatnich latach wielokrotnie bywało, dla Słowenek z "Lanteksu" Celje po zwycięstwie nad Serbkami z "Pioniru" Subotica. A trzecia lokata dla Bambergu, lepszego od Rumunek z "Romgazu".
Męski zespół "Polonii 1912" miał powalczyć o lokaty 7-8. Rozpoczął Piotr Kieliba. Najbardziej rutynowany zawodnik "Polonii" grał bardzo pewnie i spokojnie uzyskując 595 punktów. Mimo tego Piciu nie był zadowolony ze swojej postawy. Jak sam stwierdził 630- 640 było do ugrania.
Nie zawiódł Michał Szulc. "Buliś" grał na torach bardzo podobnie do Kieliby i wyciągnął rezultat do poziomu 582 zbitych kręgli. Mimo nieco słabszego trzeciego toru, trudno mieć do jego postawy większe zastrzeżenia.
Niestety nie da się zbyt wiele dobrego powiedzieć o postawie Adriana Szulca. "Adis" słabo grał do pełnych. A w zbiórkach zbyt wiele dziurawił nawet przy dobrych rozbiciach i wykulał zaledwie 517 kręgli - najsłabszy rezultat w ekipie.
Bartosz Włodarczyk grał jako pierwszy z "polonistów" w drugim dniu eliminacji. Bez fajerwerków ale i bez wpadek "Włodarz" zbił 562 kręgle. Bartek był mocno skoncentrowany, grał dobrze ale momentami troszkę sportowej fortuny mu zabrakło.
Mikołaj Konopka grający jako piąty w składzie bardzo chciał powalczyć o "6" z przodu wyniku ale taką nadzieję w zasadzie stracił po 3 torach. Ostatnia trzydziestka w wykonaniu "Kreta" była bardzo dobra (169 kręgli). Konopka pokazał, że potencjał ma ogromny ale do 600 trochę mu zabrakło. Końcowy wynik to 586 kręgli.
Ostatni zawodnik w składzie "Polonii 1912" Leszno - Jakub Bergmann przez 60 rzutów zademonstrował huśtawkę formy. Kilka "całych" (również do zbiórek) ale i sporo dziur. Po 2 torach do gry wszedł Filip Glapiak grający na zbliżonym poziomie ale mniej dziurawiący. Łączny wynik Bergmanna i Glapiaka to 527 kręgli.
Z dorobkiem 3369 "kołków" wywalczyła "Polonia" w Augsburgu 10 lokatę i tak naprawdę mogła być chyba tylko o jedno "oczko" wyżej.
Fantastyczna była za to walko o miejsca w czołowej "czwórce". Tu losy awansu ważyły sie do końca eliminacji i w efekcie do strefy półfinałowej przebiły się ekipy z Szeged, St. Polten, Podbrezovej i Cluj. Największe rozczarowanie przeżyli Niemcy z Zerbst i Chorwaci z Osijeku, zajmując miejsca 5 i 6.
W półfinale doszło do małej niespodzianki - najlepsza klubowa ekipa poprzedniego sezonu - słowacka Podbrezova uległa Austriakom z St. Polten (torami przy wyniku 4:4) a Szeged uporał się z rumuńskim Cluj.
Finał to już popis zawodników węgierskiego zespołu z Szeged i zwycięstwo nad St. Polten. A w "małym finale" Podbrezova wypunktowała Cluj.
I jeszcze kilka słów refleksji. Poziom gry mężczyzn a poziom gry kobiet to jednak dwa różne światy - bez obrazy dla pań. W eliminacjach kobiet padł tylko jeden wynik powyżej 600 kręgli a uzyskała go Renata Vilov z Suboticy (609). W półfinałach nie było ani jednej "600". I dopiero w meczach finałowych 4 zawodniczki uzyskały rezultaty z 6 z przodu: Beata Włodarczyk (622) i Sina Beisser (606) - obie dla Bambergu oraz Brigita Strelec (608) i Nada Savic (606) - obie z Celje.
U panów sporo było rezultatów powyżej 600. W eliminacjach najlepiej zagrał Zsombor Zapletan z Szeged (663). Niewiele mu ustępowali dwaj najlepsi gracze Podbrezovej: Ivan Cech (657) i Vilmos Zavarko (651) a także Philip Vsetecka - gracz St. Polten (646) i Gabor Kovacs grający dla włoskiego Neumarktu (636). Gwiazdą półfinałów był Vilmos Zavarko z najlepszym wynikiem całego turnieju - 691 kręgli. A w pojedynkach decydujących o kolorze medali najlepiej wypadli Lukas Huber z St. Polten (654), Tomas Pasiak (630) i Vilmos Zavarko (624) z Podbrezovej a także dwaj gracze ekipy Szeged: Robert Ernjesi (628) i Zsombor Zapletan (622). Oczywiście rezultatów ponad 600 było o wiele więcej.
Dość charakterystyczną cechą gier w Augsburgu było to, że nawet najlepszym zdarzały się wpadki na jednym torze. Rezultaty jednej "30" na poziomie 115 - 125 zanotowali między innymi i Barbara Fidel i Brigita Strelec i Daniela Kicker i Beata Włodarczyk i Zsombor Zapletan i Petrut Mihalcioiu i Levente Kakuk a więc gwiazdy najwyższego formatu.
Z ciekawostek można odnotować przypadki Barbary Fidel, która w eliminacjach mając wynik 460 po 3 torach nie dobiła do 600 kręgli i Petruta Mihalcioiu. On z kolei miał po 3 torach wynik 476 i z wielkim trudem minimalnie przekroczył 600 punktów.

Sekcja kręglarska

Polonia 1912 Leszno
Kręgielnia
ul. Strzelecka 9

REZERWACJA KRĘGIELNI:
65 529 87 28

Tabele ligowe

1 Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. KK Dziewiątka Amica Wronki II    
3. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
4. Pilica Tomaszów Mazowiecki    
5. Start Gostyń    
6. Tucholanka Tuchola    
7. KK Dziewiątka Amica Wronki I    
M Klub M PKT
1. Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
3. KK Dziewiątka Amica Wronki    
4. Dębinki Gdańsk    
5. Czarna Kula Poznań    
6. MLKS Tucholanka Tuchola    
7. TPK Wejherowo    

Kadry kręglarzy

Piotr Kieliba
 Filip Glapiak
Mateusz Klecha
Hubert Klupieć
Mikołaj Konopka
Kamil Kozłowski
 Mikołaj Piosik
Alan Rybiński
 Adrian Szulc
 Michał Szulc
Bartosz Włodarczyk
 Szymon Kaliski
Michał Tomaszewski
 Daniel Włodarkiewicz
 Anna Chwastyniak
 Nicoletta Dudziak
Dorota Kwapisz
 Joanna Lajtke
 Monika Leciejewska
 Jolanta Stępczak
 Beata Włodarczyk (w rozgr.klub. Victoria Bamberg)
 Natalia Włodarczyk
 

MŚ w kręglarstwie klasycznym

Projekt i wykonanie serwisu Danno Design & Media
Strony internetowe Leszno | Videofilmowanie Leszno | Ogłoszenia Leszno | Leszno Sport