Polonia 1912 Leszno
Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 

Sponsorzy klubu

Sport w Lesznie

6 razy na podium w Turnieju Świątecznym Kręglarstwo 2019-01-10 17:49:57
Rozegrany w Tarnowie Podgórnym Turniej Świąteczny przyniósł młodym kręglarzom "Polonii" trzy miejsca pierwsze i trzy miejsca drugie.

Od kilku lat gra w Turnieju Światecznym toczy się jakby dwutorowo. Młodzicy i juniorzy młodsi rozgrywają eliminacje, które mają wpływ jedynie na obsadę finału. Finał z kolei toczony jest "od zera" a więc bez łączenia wyników gry eliminacyjnej i finałowej. Taka sytuacja ma swoje i dobre i złe strony. Dla zawodników "Polonii" Leszno były to tym razem generalnie strony dobre.
W kategorii młodziczek "Polonię" reprezentowały Maja Mielcarek i Weronika Gbiorczyk. Majka niestety nie przebrnęła eliminacji. Werka też w pierwszym starcie nie uzyskała jakiegoś wielkiego wyniku ale awansowała do finału z 6 pozycji. A finał miał już zupełnie inny przebieg. Weronika Gbiorczyk zagrała najlepiej z wszystkich finalistek i wynikiem 484 kręgli zajęła najwyższe miejsce na podium turnieju.
Także dwójka "polonistów" zagrała w kategorii młodzik, z rezultatem podobnym jak koleżanki. Awansu do finału nie wywalczył Piotrek Kraczewski, za to najlepszy wynik eliminacji uzyskał Antek Nowacki. W finale liczyło się w zasadzie tylko dwóch zawodników: Antek Nowacki z Leszna i Dominik Dutkiewicz z Gostynia. Tym razem nieco lepszy okazał się zawodnik "Startu" (536) a "poloniście" przypadła lokata numer 2 (512).
W kategorii juniorek młodszych nie było żadnych dyskusji. Nicoletta Dudziak zarówno w eliminacjach gdzie zagrała na poziomie 540 jak i w finale z wynikiem 578 nie miała równych sobie rywalek. Wygrała turniej zdecydowanie.
Także w kategorii juniorów młodszych najwyższy stopień podium przypadł zawodnikowi z Leszna. Mateusz Kraczewski awansował do finału z czwartym wynikiem (531) za to w finale jego rezultat 562 okazał się nieosiągalny dla rywali. Brawo.
Trzeba jeszcze odnotować "medalowy" występ naszych dzieci, które klasyfikowano na podstawie jednego startu. Wśród dziewczynek miejsce drugie wywalczyła Justyna Buksińska z wynikiem 318 przegrywając zwycięstwo jednym kręglem. Tuż za podium Hania Leciejewska z rezultatem 309. W gronie chłopców Krzysiu Kraczewski na drugim miejscu po zbiciu 323 kręgli. Drugi "polonista" Tomek Kurpisz na pozycji 10 (wynik 259). Oby generalnie tak dalej albo i lepiej w kolejnych startach.

Sekcja kręglarska

Polonia 1912 Leszno
Kręgielnia
ul. Strzelecka 9

REZERWACJA KRĘGIELNI:
65 529 87 28

Tabele ligowe

1 Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. KK Dziewiątka Amica Wronki II    
3. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
4. Pilica Tomaszów Mazowiecki    
5. Start Gostyń    
6. Tucholanka Tuchola    
7. KK Dziewiątka Amica Wronki I    
M Klub M PKT
1. Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
3. KK Dziewiątka Amica Wronki    
4. Dębinki Gdańsk    
5. Czarna Kula Poznań    
6. MLKS Tucholanka Tuchola    
7. TPK Wejherowo    

Kadry kręglarzy

Piotr Kieliba
 Filip Glapiak
Mateusz Klecha
Hubert Klupieć
Mikołaj Konopka
Kamil Kozłowski
 Mikołaj Piosik
Alan Rybiński
 Adrian Szulc
 Michał Szulc
Bartosz Włodarczyk
 Szymon Kaliski
Michał Tomaszewski
 Daniel Włodarkiewicz
 Anna Chwastyniak
 Nicoletta Dudziak
Dorota Kwapisz
 Joanna Lajtke
 Monika Leciejewska
 Jolanta Stępczak
 Beata Włodarczyk (w rozgr.klub. Victoria Bamberg)
 Natalia Włodarczyk
 

MŚ w kręglarstwie klasycznym

Projekt i wykonanie serwisu Danno Design & Media
Strony internetowe Leszno | Videofilmowanie Leszno | Ogłoszenia Leszno | Leszno Sport