Polonia 1912 Leszno
Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 

Sponsorzy klubu

Sport w Lesznie

4 medale Mistrzostw kraju juniorów Kręglarstwo 2013-11-18 14:37:57
Jedno złoto, jedno srebro i dwa brązy przywieźli juniorzy "Polonii 1912" Leszno z Mistrzostw kraju rozegranych na kręgielni we Wronkach.

6 juniorów "Polonii"Leszno zaprezentowało się z bardzo dobrej strony podczas Mistrzostw Polski juniorów we Wronkach. Plonem ich startu są 4 medale i aż 62 punkty wywalczone w punktacji sportu dzieci i młodzieży. To ważne, bo punkty mają przełożenie na środki finansowe dla sekcji kręglarskiej.
"Polonia 1912" wystartowała jedynie w gronie juniorów. Juniorki niestety, po kontuzji Katarzyny Jańczak, klub w tym sezonie nie ma.
Pierwszego dnia w starcie par, będącym jak zawsze eliminacją turnieju indywidualnego "poloniści" wywalczyli 2 medale: srebrny i brązowy. Srebro przypadło rodzinnej parze Adrianowi i Michałowi Szulcom z wynikiem 1158 kręgli (Michał 593, Adrian 565). Brąz dla Mikołaja Konopki i Filipa Glapiaka z rezultatem 1148 (Konopka 646, Glapiak 502). Dobrze spisała się też para nr 3: Hubert Klupieć i Kamil Kozłowski zajmując 6 lokatę z wynikiem 1063 kręgli (Kozłowski 533, Klupieć 530). Słabszy występ Filipa Glapiaka usprawiedliwiają jego problemy zdrowotne, z powodu których zawodnik nie dojechał na niedzielną dekorację medalistów. Złoto w pięknym stylu wywalczyli zawodnicy gospodarza Mistrzostw "Dziewiątki - Amiki" Wronki: Bartosz Krug i Szymon Adamczak z wynikiem 1214 (Krug 634, Adamczak 580). I na pewno zaskoczeniem jest świetny start Adamczaka, bo Bartek Krug już jest "oswojony" z grą na poziomie 600.
Dobry start "polonistów" w eliminacjach zaowocował awansem 5 z nich do finałowej 14 (odpadł tylko Glapiak). Mikołaj Konopka liderował z wynikiem 646, trzeci był Michał Szulc (593), piąty Adrian Szulc (565), jedenasty Kamil Kozłowski (533) i czternasty Hubert Klupieć (530). Oczywiście można było zakładać w ciemno, że walkę o złoto stoczą Mikołaj Konopka z Bartkiem Krugiem, mający wyraźna przewagę nad resztą stawki. Michał Szulc powinien utrzymać trzecią lokatę, Adrian Szulc walczyć o 4 miejsce a Kozłowski i Klupieć o jak najlepsze pozycje.
Hubert Klupieć i Kamil Kozłowski zanotowali jednak w finale nieco słabsze występy i uplasowali się na końcu finałowej stawki. Na 13 miejscu z wynikiem 1051 zakończył Mistrzostwa Kamil Kozłowski. O jedno oczko niżej sklasyfikowany został Hubert Klupieć (1042).
Adrian Szulc po zakończeniu swojego bloku i finałowym 551objął prowadzenie z łącznym dorobkiem 1116 kręgli i mógł już tylko czekać na start czołowej czwórki. A gra liderów po eliminacjach wyglądała tak, że Mikołaj Konopka i Bartosz Krug walczyli o złoto. Michał Szulc spokojnie dobijał do brązu a Szymon Adamczak musiał uważać by nie stracić czwartej lokaty. Ostatecznie stan po eliminacjach został zachowany. Konopka i Krug uzyskali w finale identyczne rezultaty po 603 kręgle, Michał Szulc 589 a Adamczak 536. Takie wyniki oznaczały, że złoty medal Mistrzostw Polski juniorów wywalczył Mikołaj Konopka mając w dorobku 1249 kręgli. Srebrny medal odebrał Bartosz Krug (1237) a brązowy Michał Szulc (1182). O miejscach 4-5 decydowały zbierane ponieważ Szymon Adamczak i Adrian Szulc uzyskali identyczne wyniki 1116 kręgli. Ale lepiej zbierał Adamczak i to on zajął 4 lokatę a "Adis" miejsce 5.
Wśród juniorek złoto w parach wywalczyły Patrycja Kicińska i Małgorzata Leopold z "Alfy Vector" a triumf indywidualny odnotowała Patrycja Poznańska z "Czarnej Kuli" Poznań.

Sekcja kręglarska

Polonia 1912 Leszno
Kręgielnia
ul. Strzelecka 9

REZERWACJA KRĘGIELNI:
65 529 87 28

Tabele ligowe

1 Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. KK Dziewiątka Amica Wronki II    
3. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
4. Pilica Tomaszów Mazowiecki    
5. Start Gostyń    
6. Tucholanka Tuchola    
7. KK Dziewiątka Amica Wronki I    
M Klub M PKT
1. Polonia 1912 Leszno - mistrz Polski    
2. Alfa Vector Tarnowo Podgórne    
3. KK Dziewiątka Amica Wronki    
4. Dębinki Gdańsk    
5. Czarna Kula Poznań    
6. MLKS Tucholanka Tuchola    
7. TPK Wejherowo    

Kadry kręglarzy

Piotr Kieliba
 Filip Glapiak
Mateusz Klecha
Hubert Klupieć
Mikołaj Konopka
Kamil Kozłowski
 Mikołaj Piosik
Alan Rybiński
 Adrian Szulc
 Michał Szulc
Bartosz Włodarczyk
 Szymon Kaliski
Michał Tomaszewski
 Daniel Włodarkiewicz
 Anna Chwastyniak
 Nicoletta Dudziak
Dorota Kwapisz
 Joanna Lajtke
 Monika Leciejewska
 Jolanta Stępczak
 Beata Włodarczyk (w rozgr.klub. Victoria Bamberg)
 Natalia Włodarczyk
 

MŚ w kręglarstwie klasycznym

Projekt i wykonanie serwisu Danno Design & Media
Strony internetowe Leszno | Videofilmowanie Leszno | Ogłoszenia Leszno | Leszno Sport